Kırgızistan Nakliye

18.01.2023
484
Kırgızistan Nakliye

Resmi adıyla Kırgız Cumhuriyeti, Orta Asya’da konumlanmış bir Türk devletidir. Denize herhangi bir kıyısı olmamakla birlikte kuzeyde Kazakistan, güneyde Tacikistan, doğuda Çin ve batıda ise Özbekistan ile sınır komşusudur. Asya ülkeleri arasında Türkiye ile ticaretini her geçen gün artıran ve geliştiren Kırgızistan, bu kapsamda çeşitli ihracat ve ithalat ürünlerinin teslimatında Kırgızistan nakliye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Nakliye hizmetlerinde 5K Lojistik olarak çeşitli ulaşım türleri ile alanında en başarılı nakliye hizmetini vermeye devam ediyoruz. 

Kırgızistan’ın en çok ithalat yaptığı ülkeler arasında yer alan Türkiye, karayolu ve havayolu taşımacılık hizmetleri ile birçok ürünü Kırgızistan topraklarına ulaştırmaktadır. Bu ulaşımda farklı güzergahlar kullanarak stratejik çözümler belirlemekte ve alanında en başarılı ve güvenilir sevkiyatı gerçekleştirmektedir. Türkiye Kırgızistan nakliye hizmetleri ve Kırgızistan nakliye 2023 fiyatları hakkında detaylı bilgi ve firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Kırgızistan Nakliye Hizmetlerimiz

Orta Asya ülkeleri arasında yer alan Kırgızistan, konumu ve denizyolu ulaşımının olmaması yönünden kısıtlı bir güzergah seçeneğine sahiptir. Kalan kısıtlı güzergahlarda ise en güvenilir ve sorunsuz bir teslimat için 5K Lojistik olarak hizmet veriyoruz. Kırgızistan nakliye hizmetlerimiz arasında sayabileceğimiz parsiyel nakliye, frigo nakliye ve ağır yük taşımacılığı gibi hizmetler ile her türlü ihtiyaca çözüm sağlanmaktadır.

Yükün durumuna göre değişen bu nakliye çözümleri, havayolu taşımacılığı ya da karayolu taşımacılığı ile Kırgızistan alıcılarına teslim edilmektedir. Taşımacılık hizmetlerinin yanı sıra ürünü teslim alma, depolama, yükleme ve boşaltma işlemleri ya da tercihe bağlı olarak montaj işlemleri ile profesyonel bir nakliye süreci gerçekleştirilmektedir. Uluslararası düzeyde ticari ilişkilerin geliştiği Kırgızistan – Türkiye nakliye hizmetleri de, ürünlerin sıfıra yakın hata ile taşınmasını sağlamak üzere her geçen gün gelişmeye devam etmektedir.

Kırgızistan Parsiyel Nakliye

Geçmişten günümüze nakliye hizmetleri, günlük hayatın devamlılığında önemli bir görev üstlenmektedir. Bir ürünün bir yerden başka bir yere taşınma süreci nakliye olarak tanımlanmakta olup bu nakliye türlerinden biri de parsiyel nakliyedir. En çok tercih edilen ve sahip olduğu çalışma prensibi ile birçok avantajı da beraberinde getiren parsiyel nakliye hizmetleri, Orta Asya ülkelerine yapılan ürün gönderiminde de sıklıkla tercih ediliyor. Bu kapsamda Kırgızistan parsiyel nakliye hizmetleri ile 5K Lojistik, zaman ve enerjiyi minimum düzeyde tutarak ekonomik bir nakliye hizmeti sunmaktadır.

Kırgızistan parsiyel nakliye hizmetlerinde temel prensip, aynı güzergaha gidecek benzer ürünlerin, aynı araç içerisinde taşınmasıdır. Bu sayede aracın dolması beklenmeden belirli aralıklarda ürün sevkiyatı gerçekleştiriliyor ve ürünün alıcıya en kısa sürede ulaştırılması sağlanıyor. Bu süreçte araç bölümlere ayrılarak farklı alıcılara ait farklı ürünler, araç içerisine yerleştirilir. Yerleşim düzeni ise ilk indirilecek yükün, araca en son yüklenmesi şeklindedir. Aracın dolu bir şekilde yola çıkması sebebiyle ekonomik bir taşıma olan  Kırgızistan parsiyel nakliye fiyatları, ürün tipi ve kalkış-varış noktaları arasındaki mesafeye göre değişiklik gösterecektir. 

Kırgızistan Frigo Nakliye

Frigo nakliye genel olarak bakıldığında, soğutuculu araçlar ile yapılan nakliye hizmetlerini ifade eder. Frigorifik araçlar olarak tanımladığımız bu araçlar, ürünlerin özelliklerine uygun sıcaklık değerlerini oluşturarak uzun mesafelerde bozulmadan taşınabilmesini sağlar. Gıda çeşitliliği bakımından zengin ülkemiz, bu ürünlerin ülke içi ve uluslararası düzeyde teslimatında frigo nakliye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bu kapsamda 5K Lojistik olarak Kırgızistan Frigo nakliye hizmetleri ile Kırgızistan ve Kazakistan nakliye başta olmak üzere çeşitli Asya ülkelerine gıda sevkiyatı gerçekleştirmekteyiz. 

Özel soğutuculu araçların kullanıldığı bu hizmette araç içerisi -26 ile +18 arasında sıcaklık değerlerine sahiptir. Sabitlenen sıcaklık değerleri ile ürünler, uygun depolanma koşullarında uzak mesafelere ulaştırılabiliyor. Müşteri memnuniyetini sağlarken aynı zamanda ürünlerin her türlü hasara karşı korunmasını sağlayan frigo taşımacılık ile Kırgızistan’a gönderimi yapılabilen ürünler arasında;

 • Çeşitli kimyasal, serum, ilaç vb. tıbbi ürünler,
 • Taze meyve ve sebzeler
 • Dondurulmuş gıdalar
 • Soğuk içecekler
 • Erimeye yatkın işlenmiş gıdalar sayılabilir.

Kırgızistan Ağır Yük Taşımacılığı

Kazakistan ithalat ürünlerinin teslimatını yapabilmek adına 5K Lojistik olarak Kazakistan ağır yük taşımacılığı hizmeti vermekteyiz. Bu hizmet kapsamında araç filomuz içerisinde lowbed araçlar yer almaktadır. Ağır yüklerin taşınması amacıyla tasarlanan bu araçlar, ağırlık ve ebat olarak normalin üzerinde olan her türlü yükün kolaylıkla yüklenebilmesini ve taşınabilmesini sağlamaktadır. 

Ağır yüklerin karayolu üzerinden taşınabilmesi için belli güzergahların kullanılması ve bu güzergahlar üzerinde sorunsuz teslimat için her türlü izin ve belgelerin alınmış olması gerekmektedir. Kırgızistan ağır nakliye hizmetlerinde alanında en başarılı lojistik hizmetini sunan 5K Lojistik, araçlarının her türlü izin ve belgeleri eksiksiz olarak tamamlanarak yola çıkarmaktadır. Donanımlı ekipmanları ile profesyonel bir hizmetin verildiği ağır nakliyatta sevkiyatı gerçekleştirilecek Kırgızistan ithalat ürünleri arasında;

 • Makine ve ekipmanları
 • Elektrik – elektronik ürünler
 • Demir – çelik malzemeler
 • İnşaat ekipmanları vb. sayılabilir.

Kırgızistan Nakliye Firmaları

Benzer çalışma prensiplerine sahip Kırgızistan nakliye firmaları, bazı özellikleri ve kriterleri ile birbirinden ayrılır. Herhangi bir sorun ve aksama ile karşılaşmadan profesyonel hizmet alabilmek için nakliye firması seçiminde bazı noktalara dikkat etmeniz önemlidir. Özellikle yük taşımacılığında ticari süreçlerin aksamaması, itibar kaybı ve maddi kayıp yaşamamak adına süreci güvenilir bir firmaya sevk etmeniz gerekmektedir. Kırgızistan nakliye firmaları arasında öne çıkan 5K Lojistik;

 • Müşteri ile kurduğu irtibat ve düzenli iletişim ile beklentileri ve ihtiyacı en iyi şekilde tespit eder.
 • Minimum maliyet ve enerji harcanacak sevkiyatın yapılabilmesi adına stratejik ulaşım türü ve güzergahları belirler.
 • Sahip olduğu tecrübesi ile planlı hareket ederek karşılaşma riski bulunan her türlü soruna karşı hazırlıklıdır.
 • Gerekli tüm izin ve belgelerin alındığı lojistik hizmetini sunarken, lojistik firması olarak hizmet verdiği şirketler ile nakliye sözleşmesi yapar ve her iki tarafın haklarını da güvence altına alır.

Kırgızistan Nakliye Fiyatları

Uluslararası lojistik sektöründe fiyatlandırma tablosu her geçen dönem değişiklik göstermektedir. Türkiye – Kırgızistan nakliye hizmeti almak isteyen firmalar için güvenilir ve zamanında teslimatın yanı sıra dikkat edilen bir diğer nokta fiyatlar olmaktadır. Piyasadaki değişiklikler ve giderler, fiyatlar üzerinde belirleyici ilk kriterlerdir. Bu kapsamda Kırgızistan nakliye fiyatları da piyasa ve gider durumuna göre değişiklik göstermekte olup bu kriterler ve nakliye fiyatları hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Denize kıyısı olmayan ve denizyolu ulaşımının yapılmadığı ülkede Kırgızistan navlun fiyatları oluşturulmamaktadır. Bunun yerine Kırgızistan tır fiyatları hazırlanmakta olup tır fiyatları üzerinde; 

 • Tercih edilen ulaşım türü etkilidir. Örneğin havayolu ve karayolu nakliyesi kendi içlerinde farklı avantajlara sahip olsa dahi giderleri birbirinden farklılık gösterir.
 • Mersin, İzmir, Kocaeli, İstanbul ve Trabzon kalkış noktaları ile Kırgızistan’ın varış noktaları arasındaki mesafenin uzunluğu, fiyatlandırmada etkili olan önemli bir kriterdir.
 • Seçilen güzergah, ulaşım mesafesini etkilediğinden fiyatlar üzerinde etkilidir.
 • Sevkiyatı yapılacak ürünün türü, ebat ve ağırlıkları, özel durumları da fiyatlar üzerinde etkilidir. 
 • Her türlü belge ve izin sürecinde yapılan giderler, yol maliyetleri ve geçiş ücretleri, Kırgızistan nakliye fiyatlarında belirleyicidir.

Kırgızistan Yol Süresi

Konum olarak ülkemizden oldukça uzakta olan Kırgızistan, Orta Asya’da yer alan bir ülkedir. Denize kıyısı olmamakla birlikte lojistik hizmetlerinde ürün teslimatını yapacak araç ve nakliye türleri sınırlıdır. Bu sebeple en çok tercih edilen ulaşım türü karayolu ve havayolu olmaktadır. Havayolu araçlarında genellikle yükte hafif pahada ağır ürünlerin tercih edilmesi, Kırgızistan nakliye firmaları tarafından ürün sevkiyatları için karayolunun tercih edilmesini sağlamıştır. Karayolu ve havayolu başta olmak üzere Kırgızistan yol süreleri üzerinde etkili olan ve teslimat sürelerini etkileyen belli başlı unsurlar aşağıdaki gibidir;

 • Tercih edilen ulaşım türü ve ulaşım aracı
 • Ulaşım güzergahı 
 • Nakliye türü (parsiyel, ağır yük nakliyesi vb.)
 • Kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafe
 • Hava durumları ve yol şartları
 • Gümrük işlemleri

Kırgızistan Tır Yol Güzergahı

Orta Asya ülkesi Kırgızistan ile Türkiye arası mesafe ortalama 4.700 kilometredir. Havayolu ile taşınamayan ya da herhangi sebeplerle karayolunun tercih edilmesi durumunda bu mesafenin kat edilmesi ve ürünlerin sevkiyatının yapılması gerekmektedir. Bu durumda lojistik firmalarının dikkate aldığı ilk konu, minimum maliyet ve zamanda ulaşım sağlanacak Kırgızistan tır yol güzergahı belirlemektir. 

Bu yol güzergahları mevcut hava şartları ve yol durumlarına bağlı olarak dönemsel olarak değişmektedir. Bunu dışında nakliye türü ve teslimatı yapılacak ürün türleri gibi detaylar, yol güzergahı seçiminde etkilidir. Kırgızistan parsiyel nakliye güzergahları belirlenirken özel durumlar ve müşteri beklentileri de göz önünde tutulur. Türkiye’den yola çıkan ve en kısa sürede Kırgızistan’a ulaştırılması gereken ürünler için 5K Lojistik, deneyimli ve yol koşullarına hakim ekibi ile hizmet vermektedir. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.