Kazakistan Nakliye

18.01.2023
752
Kazakistan Nakliye

Orta Asya ülkelerinden biri olan, resmi adıyla Kazakistan Cumhuriyeti, topraklarının büyük bir bölümü ile Orta Asya’da yer alırken topraklarının küçük bir bölümü ile Doğu Avrupa’ya uzanmaktadır. Yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük 9. ülkesi olmakla birlikte kuzeyde Rusya, doğuda Çin, güneyde Türkmenistan, Özbekistan ve Kırgızistan ile komşudur. Ayrıca Hazar Denizi ve Aral Gölüne sınırı bulunan ülkeye çeşitli güzergahlar ile ulaşım mümkündür. Sahip olduğu zengin yeraltı ve yerüstü kaynakları ile ticarette önemli bir güce sahip Kazakistan ile Türkiye arasında yapılan Kazakistan nakliye hizmetleri sayesinde uluslararası düzeyde ihracat ve ithalat akışı sağlanmakta olup bu akışta 5K Lojistik olarak önemli bir görev üstlenmekteyiz.

Kazakistan Karayolu Nakliye

Geniş yüzölçümü ile öne çıkan Kazakistan’a farklı güzergahlardan ulaşım mümkündür. Bu güzergahlar ve nakliye türleri arasında ise karayolu ulaşımı öne çıkıyor. Ancak ülke yüzölçümünün oldukça geniş olması, Kazakistan karayolu nakliye hizmetlerine çeşitli alternatiflerin getirilmesini zorunlu kılmıştır. Farklı yollar ile yapılan nakliye hizmetleri sebebiyle Kazakistan nakliye süresi kaç gündür? sorusunun cevabı da değişmektedir. 

Kazakistan’a ulaşım süresi ortalama 10 – 15 gün arasında değişmekte olup bu süre kalkış ve varış güzergahlarına, kullanılan araç ve güzergaha göre değişiklik göstermektedir. Verilen tüm hizmetleri ISO 9001 kalite standartlarında gerçekleştirilmekte, müşteri ihtiyaçları ve beklentileri daima ön planda tutulmaktadır. Bu kapsamda Kazakistan nakliye firmaları ve karayolu ulaşımında kullanılan Kazakistan tır nakliye fiyatları hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kazakistan Havayolu Nakliye

Havayolu nakliyat, Kazakistan başta olmak üzere uluslararası lojistik kapsamında en çok kullanılan ulaşım türlerinden biridir. En güvenilir ve hızlı ulaşım türü olması sebebiyle Kazakistan havayolu nakliye hizmetlerinde 5K Lojistik olarak yıllardır güvenilir hizmet garantisiyle müşterilerimize yardımcı olmaktayız. Kazakistan hava taşımacılığı hizmetimiz kapsamında 10 – 2.000 kg arası yüklerin taşınması mümkündür. 

Türkiye Kazakistan lojistik firmaları tarafından tercih edilen havayolu nakliye hizmeti ile Aktau, Atyrau, Aktobe, Shymkent, Semey, Petropval ve Taraz gibi işlek havalimanları, taşımacılık hizmetinde bir güzergah olarak seçilmektedir. İstanbul Kazakistan nakliye hizmetlerinde, İstanbul Atatürk havalimanı çıkışlı uçuşlar, aktarmasız olarak Aktau Havalimanına sefer yapabilmektedir.

Kazakistan Nakliye Hizmetleri

Türkiye – Kazakistan arası artan ticari ilişkiler ile Kazakistan nakliye hizmetleri de her geçen gün gelişmektedir. Farklı türde ürünlerin teslimatının gerçekleştirildiği nakliye hizmetlerinde hava, kara ve deniz yolunun kullanıldığı Kazakistan’a en kısa sürede güvenilir teslimatın yapılması hedeflenmektedir. Ürünün türüne, ağırlığına ve özelliklerine göre seçilen ulaşım türlerinde, kullanılan ekipmanlar ve deneyimli kadro ile 5K Lojistik, sıfır hata ile hizmet vermeye devam ediyor.

İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Trabzon ve Mersin Kazakistan nakliye olmak üzere Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yola çıkan ürünler, Kazakistan’ın çeşitli şehirlerine sevk edilerek tüketiciye ulaştırılmaktadır. Bu süreçte yoğun olarak karayolu kullanılmakla birlikte havayolu, Hazar Denizi üzerinden ise denizyolu ulaşımı yapılarak minimum maliyet ve sürede nakliye hizmetleri gerçekleştirilmektedir.

Kazakistan Parsiyel Nakliye

Parsiyel nakliye hizmetleri, ülke içinde ve uluslararası düzeyde yapılan nakliyelerde en sık tercih edilen ürün sevkiyatı çözümüdür. Aynı güzergaha gönderimi yapılacak benzer ürünlerin, aynı araç içerisinde taşınması sistemine dayanan bu nakliye türü; Özbekistan nakliye, Kazakistan nakliye ve Asya ülkelerine yapılan nakliye hizmetlerinde öne çıkıyor. Peki Kazakistan parsiyel taşımacılık nasıl yapılır? 

Geniş topraklara sahip bağımsız Türk devleti Kazakistan’a yapılan nakliye hizmetlerinde, parsiyel taşımacılık ile zaman ve enerjiden tasarruf sağlanmaktadır. Bu kapsamda aynı Türkiye topraklarından çıkan ve Kazakistan’da aynı güzergaha gidecek benzer ürünler, aynı araca yüklenerek yola çıkmaktadır. Yükleme işlemlerinde ilk olarak indirilecek yükler, araca en son yüklenir ve ürün boşaltma işlemlerinde süreç daha hızlı şekilde ilerler. Kazakistan parsiyel nakliye güzergahları arasında;

 • Türkiye > İran > Türkmenistan > Özbekistan üzerinden Kazakistan’a ulaşım
 • Türkiye > Gürcistan > Azerbaycan > Hazar Gölü üzerinden Kazakistan’a ulaşım
 • Türkiye > Gürcistan > Rusya üzerinden Kazakistan’a ulaşım
 • Türkiye > Bulgaristan > Romanya > Ukrayna > Rusya üzerinden Kazakistan’a ulaşım şeklinde sıralanabilir. Elbette güzergahlar, stratejik olarak değişmekte olup güzergah seçiminde müşteri beklentisi ve ürün özellikleri göz önünde tutulmaktadır. 

Kazakistan Frigo Nakliye

Türkiye – Kazakistan arası ihracat ve ithalatta hassas ürünlerin sevkiyatı, önemli bir paya sahiptir. Bu ürünlerin güvenilir ve sorunsuz şekilde teslim edilebilmesi adına ürünün saklama koşullarının sağlandığı özel araçlarla teslimat yapılmalıdır. Özel soğutuculu araçların kullanıldığı nakliye türü frigo nakliye olarak tanımlanmakta olup Kazakistan frigo nakliye ile gıda ürünleri başta olmak üzere çeşitli hassas ürünler, uzak mesafeye rağmen bozulmadan ulaştırılabilmektedir. 

Taze sebze ve meyveler öncelikli olmak üzere çeşitli hayvansal ürünleri ve dondurulmuş gıdaların taşındığı frigo nakliye ile aynı zamanda ilaçlar ve çeşitli kimyasal ürünlerde sorunsuz şekilde uzak mesafelere taşınabilmektedir. Kazakistan frigo nakliye nasıl yapılır? sorusuna gelindiğinde ise öncelikle;

 • Belli başlı hassas ve özel durumları olan ürünler, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden temin edilerek araçlara yüklenir. 
 • Ürünlerin yüklemesi tamamlandıktan sonra gümrük ve evrak işlemleri tamamlanarak son kontrollerin yapılması sağlanır.
 • Evraklar, frigo taşımacılık konusunda tecrübeli ekip ve şoföre verilir ve şoför kontrolü ve sorumluluğunda Kazakistan’a sevkiyat başlatılır.
 • Araç takip sistemleri ile güzergah boyunca her türlü durum, aracın durumu ve katedilen mesafe ilgili bilgilendirmeler, müşterilere aralıklı olarak yapılır. 

Kazakistan Konteyner Nakliye

Büyük sandık olarak tanımlayabileceğimiz konteynerler aracılığı ile yapılan ürün sevkiyatı, konteyner nakliye hizmeti olarak ifade edilir. Bu kapsamda Kazakistan konteyner nakliye işlemleri ile uzak Kazakistan gibi uzak mesafedeki ülkelere en güvenilir ürün teslimatı yapılmaktadır. Konteynerler, ürün ve malların herhangi bir hasar almadan konteyner içerisinde uzak mesafelere taşınabilmesini sağlarken aynı zamanda birçok avantaj sunmaktadır. Bunlar;

 • Bütün yüklerin aynı konteyner içerisinde toplanmasını ve birden fazla yükün tek seferde taşınabilmesini sağlar.
 • Konteynerlerin dayanıklı yapısı sayesinde içerisinde taşınan ürünlerin her türlü fiziksel koşullarda sorunsuz şekilde taşınabilmesini sağlar.
 • Hem havayolu, hem denizyolu hem de karayolu üzerinden teslimat yapılabilmesi mümkündür. 
 • Ürün yükleme ve boşaltma işlemlerinde zaman ve enerjiden tasarruf edilebilmesini sağlar.

Kazakistan Ağır Nakliye

Adından da anlaşılacağı üzere Kazakistan ağır nakliye hizmetlerinde normalin üzerinde ağırlık ve ebatlara sahip ürünler taşınmaktadır. Bu ürün ve mallar, yüksek ağırlık ve ebatları sebebiyle yükleme, boşaltma ve montaj işlemlerinde ekstra hassasiyet ve özen gerektirmektedir. 5K Lojistik olarak bu süreçte tecrübeli ekibimiz ve donanımlı ekipmanlarımız ile her türlü ağır nakliye ürününün Kazakistan’a teslimatını sorunsuz şekilde gerçekleştirmekteyiz. Ağır nakliye hizmetlerimiz kapsamında taşımacılığın yanı sıra fiyata ek olarak ürün yükleme ve boşaltma ve gümrük işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Ağır nakliye kapsamında taşınan yükler arasında;

 • Yat ve tekneler
 • Jeneratör, trafo ve santraller
 • İş makineleri ve vinçler
 • Türbinler
 • Ağır araçlar
 • İnşaat malzemeleri
 • Fuar standları ve ekipmanları 

Kazakistan Nakliye Şehirleri

Kazakistan nakliye firmaları arasında sektöründe en başarılı lojistik hizmetini sunan 5K Lojistik firması, Kazakistan’ın birçok bölge ve şehrine ulaşım sağlayarak her türlü ihtiyaca cevap vermektedir. Geniş ulaşım ağı ile her türlü ürün ve malın teslimatını yapabilecek donanıma sahip 5K Lojistik’in ulaşım sağladığı Kazakistan nakliye şehirleri arasında;

 • Almaata 
 • Astana 
 • Çimkent
 • Turkestan
 • Kızılorda
 • Pavlodar
 • Semey 
 • Taraz
 • Nur Sultan
 • Kızılyar
 • Zaysan

Kazakistan Nakliye Fiyatları

Türkiye ile ikili ticari ilişkilerde önemli bir konumda olan Kazakistan, ticaret yaptığımız dost ülkeler arasında yerini almaktadır. Bu kapsamda her geçen gün gelişen ve artan nakliye hizmetlerinde fiyatlarda oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Türkiye Kazakistan nakliye fiyatları

 • Yol güzergahı 
 • Sınır kapılarındaki geçiş ücretleri
 • Yakıt fiyatları
 • Kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafe
 • Taşınacak yükün türü ve özellikleri
 • Hassas ürünler için gerekli ekstra ekipman ve araçlar
 • Taşımacılık türü

gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kazakistan parsiyel fiyatları ve Kazakistan frigo nakliye fiyatları da kendi içinde farklı bir fiyatlandırma kriterine sahip olup bu fiyat aralıkları ve hizmetler hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Kazakistan Tır Nakliye Fiyatları

Kazakistan uluslararası nakliye hizmetlerinde en çok kullanılan ulaşım türlerinin başında karayolu taşımacılık gelmektedir. Bununla birlikte şirketler ve ticari ilişkiler kapsamında merak edilen konulardan biri de Kazakistan tır nakliye fiyatları ve Kazakistan’a tır kaç günde gider? sorusu olmaktadır. Yaklaşık 10 – 15 gün sürede Türkiye’den Kazakistan’a ulaşan tırların ulaşım süresi, hava ve yol şartlarına göre değişiklik gösterebiliyor. Ancak genel olarak belirlenen günde ulaşan tırlar, sorunsuz bir teslimat gerçekleştirerek müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktadır. Bu süreçte 5K Lojistik olarak piyasa koşullarını göz önünde bulunduruyor ve şirketlerin lojistik giderlerini minimuma indirecek  Türkiye Kazakistan nakliye fiyatları sunuyoruz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.