İsrail Nakliye

18.01.2023
479
İsrail Nakliye

Ortadoğu’da konumlanan İsrail; kuzeyde Lübnan ve Suriye, doğusunda Ürdün, güneyinde Mısır ve batısında Akdeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Türkiye ile son yıllarda gelişen ticaret hacmi sebebiyle İsrail nakliye hizmetlerine talep giderek artmaktadır. Nakliye ve lojistik hizmetleri kapsamında çeşitli ulaşım türleri tercih edilmekte olup bu ulaşım türleri ve profesyonel nakliye sürecinde 5K Lojistik firması olarak hizmet vermekteyiz. İsrail – Türkiye arası ticari ilişkilerde ihtiyaç duyulan ürün ve mal teslimatı başta karayolu olmak üzere denizyolu ve havayolu seçenekleri ile gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte 5K Lojistik; güvenilirlik, sorunsuz hızlı teslimat garantisi ve müşteri beklentisini daima göz önünde tutarak profesyonel nakliye hizmeti vermektedir.   

İsrail Nakliye Hizmetlerimiz

İsrail ve bulunduğu konum itibariyle yaşanan durumlardan dolayı nakliye hizmetlerinin ulaştırılmasında İsrail nakliye firmaları arasında birtakım aksaklıklar söz konusu olabilmektedir. Hem güvenlik sorunu hem de coğrafi şartlar, İsrail çalışan lojistik firmaları arasında dikkat edilmesi gereken ilk konudur. Bu noktada, güvenilir hızlı teslimatı öncelikli hedef olarak alan 5K Lojistik, İsrail nakliye hizmetleri kapsamında stratejik ulaşım türleri ve güzergahlar belirleyerek sevkiyatını sorunsuz şekilde tamamlamaktadır. 

Dik yükseltiler ve çöller gibi çevresinde bulunan zorlu coğrafi şartlar sebebiyle, ulaşımı aksatmayacak ve zamanında teslimat sağlanacak çeşitli ulaşım türlerimiz arasında başta denizyolu taşımacılık hizmeti olmak üzere karayolu taşımacılık ve havayolu taşımacılık hizmetlerini sayabiliriz. Buna ek olarak kombine taşımacılık hizmeti ile ihtiyaca yönelik en başarılı sevkiyat gerçekleştirilmektedir.

İsrail Denizyolu Taşımacılığı

İsrail, Ortadoğu’da konumlanmış olması sebebiyle zorlu ulaşım yollarına sahip olarak görülse de Akdeniz’e kıyısı olması sayesinde alternatif bir ulaşım güzergahına sahiptir. Akdeniz’e kıyısında yer alan İsrail ve diğer ülkeler arasında ticari faaliyetlerinin büyük bir kısmı deniz yolu ulaşımı ile gerçekleştirilmektedir. İsrail denizyolu taşımacılığı noktasında 5K Lojistik olarak hizmet vermekte olup İsrail gemi nakliye hizmetlerinde ekonomik ve sorunsuz bir teslimat sağlamaktayız. 

Denizyolu ulaşım araçlarının kullanılması ile yapılan bu ulaşım türünde Türkiye limanlarından yola çıkan konteyner yükler, İsrail limanları noktalarına ulaştırılarak nakliye hizmeti tamamlanmaktadır. Bu süreçte en çok araştırılan konulardan biri de İsrail konteyner fiyatları olmaktadır. Denizyolu taşımacılığının yanı sıra karayolu taşımacılığında da kullanılan konteyner işlemleri ve fiyatlar için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

İsrail Deniz Limanları

Akdeniz ile yaklaşık 270 km sınırı bulunan İsrail, birçok deniz limanına sahiptir. İthalat ve ihracatta bu limanlar önemli bir avantajı beraberinde getirmekte olup İsrail deniz limanları arasında;

 • Tel Aviv
 • Haifa
 • Ashkelon
 • Ashdod
 • Jaffa
 • Hadera

sayılmaktadır. Sınır boyunca uzanan bu limanlar, dünyanın çeşitli bölgesinden gelen ürünleri ülke içerisine ulaştırmak üzere bir durak olurken aynı zamanda ihracat ürünlerini dünyanın çeşitli bölgelerine ulaştıran bir kapıdır. Bu kapsamda üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye’den İsrail’e ulaştırmak üzere yapılan ürün teslimatında firmaların merak ettiği konulardan biri Türkiye İsrail gemi ile kaç gün? Türkiye İsrail gemi nakliyesi kaç gün sürer? olmaktadır. Bu süre yükün yola çıktığı liman ve varış noktası arasındaki mesafeye göre değişmekle birlikte denizyolu nakliye süreci ortalama 4 – 6 gün arasında tamamlanmaktadır.

İsrail Karayolu Taşımacılık

Deniz güzergahları kullanılarak yapılan nakliye hizmetlerinin yanı sıra tercih edilen bir diğer taşımacılık türü İsrail karayolu taşımacılığı olmaktadır. İsrail karayolu taşımacılık hizmeti ile her türlü yükün taşınması mümkün olup, ihtiyaca göre zengin güzergah seçenekleri bulunmaktadır. Bu sayede müşteri ihtiyacı ve beklentisinin yanı sıra tam zamanında güvenilir teslimat için farklı alternatif güzergahlardan yararlanılabiliyor. 

Karayolu taşımacılığın bir diğer avantajı, kapıdan kapıya teslimat sağlamasıdır. Karayolu araçlarının çeşitli bölgelere rahatça ulaşımı sayesinde tek bir araç ile varış ve kalkış noktaları arasında ulaşım türü değiştirmeden sevkiyat gerçekleştirilebiliyor. 5K Lojistik olarak en güvenilir İsrail karayolu nakliye hizmetlerimiz kapsamında parsiyel nakliye, frigo nakliye ve ağır yük nakliye hizmetleri gibi çözümler ile müşterilerimize yardımcı oluyoruz.

İsrail Parsiyel Nakliye

Ülke içinde ve uluslararası düzeyde en çok tercih edilen nakliye hizmeti parsiyel nakliyedir. Ekonomik bir ulaşım anlayışına sahip bu nakliye hizmetinde, birden fazla müşteriye aynı araç ile teslimat gerçekleştiriliyor. Elbette bu teslimatta nakliyesi gerçekleştirilen ürünler benzer özellikte olmakla birlikte, aynı araç içerisinde taşınmasında herhangi bir sorun oluşturmayacak içerikte ürünlerdir. İsrail parsiyel nakliye hizmetleri ile Türkiye’den yola çıkarılan birden fazla alıcıya ait ürünler, belli duraklarda teslimat gerçekleştirerek son teslimat noktasına ulaşır. 

Bu kapsamda dikkat edilen öncelikli konu, ürünlerin araca yüklenme sistemidir. Teslimatı yapılacak ürünler arasında ilk varış noktasında indirilecek ürünler araca en son yüklenirken, son teslimat noktasında indirilecek ürünler, araca öncelikli olarak yüklenir. Bu sayede hiçbir ürünün yükleme ve boşaltma esnasında zarar görmemesi hedeflenirken aynı zamanda vakit ve enerjiden tasarruf sağlanır.

İsrail Frigo Nakliye

Günümüz ithalat ve ihracatında sevkiyatı yapılan birçok ürün grubu, hassasiyet içermektedir. Bu sebeple uzak mesafeli ulaşımda belli şartların sağlanması gereklidir. Belli şartlarda taşınması gereken ürünlerin, depolama koşullarına uygun bir ortamın sağlandığı özel araçlar, frigorifik araçlar olarak tanımlanmakta olup bu araçlarla yapılan sevkiyat ise frigo nakliye olarak adlandırılmaktadır. Türkiye – İsrail arasında yapılan belli başlı gıda ve özel ürün ticaretinde İsrail frigo nakliye hizmetleri kullanılmaktadır. 

İsrail frigo nakliye hizmetlerinde kullanılan araç filosu, özel soğutuculu klimalara sahiptir. Bu sayede çeşitli ürünlerin ihtiyacına yönelik olarak -26 ile +18 derece aralığında bir ortam hazırlanabiliyor. Bu sıcaklık değerleri sabitlenebilir olup ürünlerin tazeliği, içeriği ve yapısı bozulmadan Türkiye – İsrail arası taşımacılığı gerçekleştirilmektedir. Frigo nakliyat hizmetleri ile taşınan ürün grupları arasında;

 • Taze meyve ve sebzeler,
 • Dondurulmuş gıdalar,
 • Beyaz ve kırmızı et ürünleri,
 • Dondurma, pasta, çikolata vb. erimeye yatkın ürünler,
 • Fidan, çiçek vb. bitkiler,
 • İlaç, serum vb. kimyasal içerikli ürünler.

İsrail Ağır Yük Nakliye

Genel olarak ortalama standartlarda ürünlerin aksine daha büyük ebatlarda ve ağırlıklarda ürünler, ağır yük kapsamına girer. Bu yüklerin taşımacılığı, kamyon ve tırlarla mümkün olmadığından bu ürünler için özel üretilmiş araçlardan destek alınır. Lowbed araçlar olarak tanımlanan ağır yük taşıyacak bu araçlar, ağır yüklerin yükleme ve boşaltma işlemlerinde herhangi bir hasar almadan ve kolaylıkla sevkiyatını gerçekleştirmek üzere tasarlanmıştır. İsrail topraklarına yapılacak ağır yük teslimatlarında 5K Lojistik olarak İsrail ağır yük nakliye hizmeti vermekte olup, bu alanda tecrübeli ekibimiz ve özel ekipmanlarımız ile en güvenilir teslimatı gerçekleştiriyoruz.

İsrail Nakliye Süreleri

Türkiye – İsrail arası ortalama 1.300 km mesafe bulunmaktadır. Sahip olduğu konum ve ulaşım güzergahları üzerindeki siyasi ve coğrafi durumlar, İsrail nakliye süreleri üzerinde belirleyicidir. Bu kapsamda çeşitli stratejik güzergahlar ile en kısa sürede güvenilir sevkiyatı hedefleyen 5K Lojistik firması, müşteri beklentisini karşılarken aynı zamanda zaman ve enerjiden tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Kullanılan ulaşım türü ve araçlar başta olmak üzere birçok nokta, teslimat süreleri üzerinde belirleyicidir. Bu süreyi belirleyen bir diğer noktalar arasında;

 • Tercih edilen ulaşım türü (karayolu, denizyolu vb.)
 • Kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafe
 • Sınır kapılarındaki durumlar
 • Ulaşımı yapılacak yükün türü, ağırlık ve ebatları,
 • Yol durumu ve hava şartları

etkili olmakla birlikte daha detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

İsrail Lojistik Firmaları

Her geçen yıl ticaretin önem kazandığı İsrail – Türkiye arasında birçok firma, yaptığı ticaret anlaşmaları sonucunda lojistik hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada profesyonel çözümleri ile hizmet sunan 5K Lojistik, İsrail lojistik firmaları arasında ayrıcalıklı özelliklere sahiptir. İsrail nakliye firmaları arasında öne çıkan 5K Lojistik profesyonel nakliye hizmetlerinde;

 • Deneyimli ve uzman kadrosu
 • Sıfır hata ile çalışma prensibi
 • Geniş araç filosu
 • Son teknoloji donanımlı ekipmanları
 • Taşımacılığı yapılacak ürüne ve varış noktasına yönelik özel olarak oluşturulan stratejik planlamalar
 • Gerekli yasal belge ve izinler ile kesintisiz hizmet sağlamaktadır.

İsrail Nakliye Güzergahı

İsrail nakliye hizmetlerinde alanında en başarılı lojistik hizmetlerini sunan 5K Lojistik firması olarak, donanımlı altyapımız ve stratejik çözümlerimiz ile müşterilerimize yardımcı oluyoruz. Bu kapsamda müşteri ihtiyacı başta olmak üzere her detayı göz önünde bulunduran 5K Lojistik, belli başlı İsrail nakliye güzergahları ile İsrail’e güvenilir teslimat gerçekleştirmektedir. Kullanılan ulaşım türüne göre İsrail tır nakliye ya da gemi nakliye hizmetleri verilmekte olup güzergahlar da bu yönde değişiklik göstermektedir. Genel olarak bakıldığında İstanbul, Kocaeli, Ankara, İzmir ve Mersin başta olmak üzere Türkiye’nin belli başlı noktalarından kalkan araçlar ile nakliye hizmeti götürülen İsrail şehirleri arasında;

 • Kudüs
 • Tel Aviv
 • Nasıra
 • Akka
 • Rehovot 
 • Holon
 • Aşkelon 
 • Herzliya
 • Hadera 

İsrail Nakliye Fiyatları

Oldukça geniş bir skalaya sahip olan İsrail nakliye fiyatları, birçok kritere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte stratejik güzergahlar ile yol masrafları minimuma indirilerek müşteri beklentisini karşılamak üzere ekonomik çözümler sunulmaktadır. İsrail navlun fiyatları ve İsrail tır nakliye fiyatları noktasında, teslimatı yapılacak ürün türleri ve nakliye mesafesi etkilidir. Profesyonel nakliye hizmetleri ve detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.