Afganistan Nakliye

18.01.2023
740
Afganistan Nakliye

Resmi adıyla Afganistan İslam Emirliği, Orta Asya’da yer alan bir ülkedir. Denize kıyısı olmamakla birlikte kuzeyde Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan, güneyde Pakistan, batıda İran, kuzeydoğusunda ise Çin ile komşudur. Coğrafi şartlar olarak bakıldığında genel olarak dağlık bir ülkedir. Bununla birlikte Afganistan topraklarında insan yaşamı çok eski zamanlara uzanmaktadır. Geçmişten günümüze ticaret güzergahlarına yakınlığı ile öne çıkan bu Ortadoğu ülkesi için 5K Lojistik olarak Afganistan nakliye hizmetlerimiz ile yardımcı oluyoruz. 

İhracat ve ithalat ürünlerinin çeşitli güzergahlar ve ulaşım araçları ile Türkiye – Afganistan arası yol kat edebilmesini ve tüketiciye ulaşabilmesini sağlayan Afganistan nakliye hizmetlerinde 5K Lojistik, stratejik çözümler ile profesyonel ürün nakliyesi gerçekleştirmektedir. Detaylı bilgi ve Afganistan nakliye fiyatlar için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Afganistan Nakliye Hizmetlerimiz

Her geçen gün artan Türkiye – Afganistan arası ticari ilişkiler, Afganistan nakliye hizmetlerinin gelişme göstermesini zorunlu kılmıştır. Müşteri beklentisini karşılamak, ürünlerin teslimatını sorunsuz ve zamanında gerçekleştirmek gibi amaçlarla nakliye hizmetlerinde alternatif çözümler ortaya çıkarılmaktadır. Bununla birlikte Afganistan lojistik firmaları arasında öne çıkan 5K Lojistik, başta karayolu taşımacılık olmak üzere çeşitli ulaşım türleri ile Afganistan, Azerbaycan, Türkmenistan ve İran nakliye hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Afganistan topraklarına parsiyel nakliye, frigo nakliye, ağır yük taşımacılığı, komple taşımacılık ve proje taşımacılığı gibi seçeneklerle ürün sevkiyatı yapılmakta olup her ürün türüne özel stratejik bir plan hazırlanmaktadır.

Afganistan Parsiyel Nakliye

Afganistan – Türkiye arası ithalat ve ihracat işlemleri kapsamında çok çeşitli ürünlerin sevkiyatı gerçekleştiriliyor. Bu ürünlerin sevkiyatında Afganistan parsiyel nakliye hizmet seçenekleri sunulmakta olup parsiyel nakliye çözümleri ile taşımacılık işlemleri ekonomik olarak yapılmaktadır. Peki Parsiyel Nakliye Nedir? Benzer içerikte olan ve aynı güzergaha gidecek ürünlerin aynı araç içerisinde sevkiyatının yapılması, parsiyel nakliye olarak tanımlanabilir. Bu sevkiyatta birden fazla müşterinin ihracat ve ithalat ürünleri yer alır. 

Sevkiyatı yapılan ürünleri ithalat ve ihracat kalemleri olarak ayırdığımızda Afganistan ithalat ürünleri arasında; 

 • Tıbbi ve cerrahi aletler ile bu aletlerin ekipmanları, 
 • Hayvansal ve bitkisel yağlar, 
 • Demir – çelik ürünleri, 
 • Değirmencilik ve tekstil ürünleri sayılırken 

Afganistan ihracat ürünleri arasında; 

 • Meyve ve kuruyemişler, 
 • Reçineler ve bitkisel özler, 
 • Sebze kök ve yumruları, 
 • Kahve, 
 • Çay,
 • Baharatlar sayılabilir.

Her bir ürün farklı özellikte olduğundan en güvenilir parsiyel teslimat için uygun donanımda araçlarda benzer içerikte ürünlerin yüklemesi yapılır. Afganistan parsiyel nakliye süreleri teslimatı yapılacak ürüne ve katedilecek mesafeye göre değişeceğinden Afganistan parsiyel nakliye fiyatları ve parsiyel nakliye hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Afganistan Frigo Nakliye

Frigo nakliye, özel soğutucu araçlarla yapılan nakliye hizmetleri olarak tanımlanabilir. Bu taşımacılık ile belli sıcaklık değerlerinde depolanması gereken hassas ürünlerin taşımacılığı yapılır. 5K Lojistik firması olarak sağladığımız Afganistan frigo nakliye çözümlerimiz ile Türkiye – Afganistan arası uzak mesafelerde ürünlerin yapısı bozulmadan alıcıya ve dolayısıyla tüketiciye ulaştırılması sağlanıyor.  Türkiye Afganistan arası frigo nakliye ile taşımacılığı yapılan ürünler arasında;

 • Taze sebze ve meyveler
 • Dondurulmuş gıdalar
 • Kırmızı ya da beyaz et
 • İlaçlar ve kimyasal ürünler sayılabilir. 

Özellikle gıda ürünlerinin raf ömrü tükenmeden en kısa sürede ulaşımı sağlanmakta olup bu ulaşım süresi boyunca özel soğutuculu frigorifik araçlar sayesinde ürün yapısında, şeklinde, tadında ve kokusunda herhangi bir bozulma meydana gelmez. Afganistan frigo nakliye güzergahları, karayolu taşımacılığında tercih edilen güzergahlar ile benzer olup Afganistan frigo nakliye fiyatları ise başta ürün türü olmak üzere mesafe ve çeşitli kriterlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Afganistan Ağır Yük Taşımacılığı

Afganistan topraklarına ulaşımı yapılan bir diğer ürün türleri, ağır yükler olmaktadır. Ağır yükler, normalin üzerinde ağırlık ve ebatlara sahip ürünler olarak tanımlanırken bu ürünlerin sevkiyatı, Afganistan ağır yük taşımacılığı olarak adlandırılır. Standartların dışında bir taşımacılık türü olan ağır yük taşımacılığında başta kullanılan araçlar ve ekipmanlar olmak çeşitli farklılıklar söz konusudur.

Lowbed araç olarak tanımlayabileceğimiz ağır yüklerin taşınmasında kullanılan araçlar, kamyon ve tırlarda taşınması mümkün olmayan; iş makineleri, türbinler, boru hatları, santraller, gemi motorları, yat ve tekneler gibi yüklerin taşınabilmesini sağlayacak bir tasarıma sahiptir. Bununla birlikte yüklerin güvenilir teslimatı için alanında uzman ekip, en doğru güzergah üzerinden teslimatı yapmakta ve özel ekipmanlar ile yükleme ve boşaltma işlemlerinde hatasız çalışmayı garanti etmektedir. 

Afganistan Nakliye Firmaları

Türkiye’den Afganistan’a ürün teslimatı yapacak olan ticari firmaların araştırdığı ve merak ettiği konuların başında, en iyi Afganistan nakliye şirketi nedir? Afganistan nakliye firmaları arasındaki farklar ve hangisinin seçilmesi gibi sorular gelmektedir. Bu kapsamda dikkat etmeniz gereken birçok kriter mevcuttur. Öncelikli olarak, gerekli izin ve belgelerin alındığı profesyonel nakliye sürecini garanti eden firmaları tercih etmelisiniz. Buna ek olarak güvenilir teslimat ve zamanında teslim, müşterilerin bir diğer kriteridir. Bu süreçte 5K Lojistik olarak alanında en başarılı nakliye hizmetlerini sağlarken müşteri beklentisini daima göz önünde bulunduruyor, araç takip sisteminin bulunduğu nakliye hizmetlerimiz ile müşterilerimizin sürece hakim olabilmesini sağlıyoruz.

Türkiye – Afganistan Nakliye Süreleri

İnsanlık tarihi kadar eski olan ticarette, ürün sevkiyatı olmazsa olmaz bir noktadır. Bu noktada ürünlerin güvenli şekilde teslim edilmesinin yanı sıra zamanında teslim edilmesi de önemlidir. Ülke içi teslimatların aksine uluslararası düzeyde yapılan ürün teslimatlarında süre artabilmekte olup Türkiye’den yola çıkan araçların çeşitli Asya ülkelerine ulaşma süresi de birçok kritere göre değişmektedir. Orta Asya ülkelerine yapılan sevkiyatlarda Türkiye – Afganistan nakliye süreleri genellikle yol durumuna ve taşınacak yüke bağlı olarak değişebiliyor. Bununla birlikte genellikle karayolu taşımacılığı tercih edildiğinden Afganistan’a tır kaç günde gider? sorusu da merak konusudur. Neredeyse 3.000 km olan Afganistan – Türkiye arasındaki mesafede tırlar ortalama 6 – 10 gün arası yol kat etmektedir.

Türkiye – Afganistan Nakliye Güzergahları

Türkiye’den yola çıkan araçların Afganistan’a ulaşım güzergahında kullandıkları güzergah, genel olarak İran üzerinden geçmektedir. Bunun için Türkiye’de başta İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Trabzon, Mersin ve birçok farklı şehirden yola çıkan araçlar, Gürbulak Sınır Kapısına ulaşır. Bu kapı üzerinden İran’a ve oradan Afganistan’a  ulaşmak için yola devam eder. İran üzeri Afganistan nakliye işlemlerinde Herat, Mezar-ı Şerif ve Kabil güzergahları ile ihtiyaca yönelik alternatif çözümler getirilir. Direkt ya da aktarmalı olarak yapılan nakliye işlemlerinde birçok kriter, ulaşım üzerinde etkilidir. Bu kapsamda Türkiye – Afganistan nakliye güzergahları üzerinde etkili olan noktalar arasında;

 • Kullanılan ulaşım aracı
 • Sevkiyatı yapılacak ürün türü, ebat ve ağırlıkları
 • Hava koşulları
 • Yol durumları 
 • Gümrük işlemleri sayılabilir.

Türkiye – Afganistan Nakliye Fiyatları

Afganistan nakliye hizmetlerinde 5K Lojistik olarak profesyonel ve güvenilir çözümler sunarken müşteri beklentisini ve ekonomik fiyat garantisini daima göz önünde bulundurmaktayız. Bu kapsamda hızlı ve sorunsuz teslimat sağlarken aynı zamanda stratejik güzergahlar ve ulaşım türlerinden yararlanarak yol süresini ve yol maliyetlerini minimuma indirmekteyiz. Elbette Türkiye – Afganistan nakliye fiyatları birçok kritere bağlı olarak değiştiğinden fiyat skalası ve nakliye hizmetleri hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.