Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfada Soru Cevap butonu kullanılarak oluşturulmuş örnek bir soru cevap sayfası görmektesiniz.

 
Lojistiğin Önemi Nedir?
 

Lojistik, hayatın devam ettirilebilmesi ve üretim-tüketim sürecinin aksamadan devam edebilmesi için son derece önemli bir göreve sahiptir. Lojistik ile mallar, üretim kaynağından alınarak son kullanıcıya ulaştırılır ve bu süreçte yükleme, boşaltma, depolama, nakliye ve planlamalar profesyonel şekilde gerçekleştirilerek sorunsuz teslimat sağlanır.

 
Ülkemizde Lojistik Fırsatları Nelerdir?
 

Türkiye, coğrafi konumu sebebiyle lojistik alanında önemli bir duraktır. Karayolu, denizyolu ve havayolu başta olmak üzere birçok lojistik alanında rekabetçi konumdadır. Sanayileşmiş ekonomisi, insan kaynağı, geniş tarım alternatifleri ve donanımlı araç potansiyeli ile önemli fırsatlara sahiptir.

 
Gönderi Yapmadan Önce Hangi Evrakları Hazırlamalıyım?
 

Gönderim için gerekli evraklar, yurtiçi ve yurtdışı gönderimlerde değişiklik göstermektedir. Örneğin yurtdışına gönderilecek evrak dışı kargolar için proforma fatura hazırlanması gerekmektedir. Bu belge, gönderilen ülkenin gümrük görevlileri tarafından incelenir. Gönderi öncesi ve gönderi sürecinde ihtiyaç duyulan belgeler ve detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 
Taşımacılık Hizmetinden Faydalanırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar Nelerdir?
 

Gönderilmesi gereken her ürün ve malzemenin sorunsuz ve zamanında teslimatı için taşımacılık hizmetlerinden yararlanılır. Taşımacılık hizmetlerinden yararlanırken hizmet alınan firmanın alanında deneyimli olması, uzman bir ekibe sahip olması, güçlü referanslarının olması ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurması gibi kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

 
Araç Takip Sisteminiz Var Mı? Bilgilendirmeyi Nasıl Yapıyorsunuz?
 

Güvenilir teslimat ve şeffaflığı sürecin her aşamasında sağlayan 5K Lojistik, araç takip sistemini kullanarak lojistik profesyonel hizmet vermektedir. Önemli avantajlar ve kolaylıklar sağlayan araç takip sistemi teknolojisi ile günlük olarak ya da ihtiyaç durumunda gönderimi yapılan ürünün bulunduğu araç sistem üzerinden görülerek detaylı bilgilere ulaşılabiliyor.

 
Ürünlerin Yolda Kaybolması veya Zarar Görmesi Durumunda Ne Yapıyorsunuz?
 

Müşterilerimiz tarafından en sık sorulan soruların başında ürünlerin kaybolma veya zarar görmesi durumunda ne yaptığımız gelmektedir. Öncelikle, son teknoloji makineler ile yükleme ve boşaltma işlemleri gerçekleştirilmekte olup araç takip sistemleri gibi teknolojiler sayesinde ürünlerin yolda kaybolması ya da zarar görmesi son derece düşük bir ihtimaldir. Ancak herhangi bir olumsuz durumda maddi kayıp, sigorta limitleri dahilinde sigorta tarafından karşılanır.

 
Hangi Gönderilerin Taşıması Yapıyorsunuz?
 

Çeşitli lojistik hizmetleri ile sayısız ürün gönderimi yapan 5K Lojistik, bazı ürünlerin gönderimini kesinlikle gerçekleştirmez. Bu ürünler; canlı hayvan, değerli maden ya da antikalar, yasadışı ürünler, satışı yasak malzemeler, nakit para ve ateşli silahlar olarak sıralanabilir. Bu gibi ürün türleri dışında kalan her türlü mal ve ürünün gönderimi mümkündür.

 
Yurt Dışı Gümrük Hizmetiniz Var Mı?
 

5K Lojistik, ithalat ve ihracatta yurt dışı gümrük hizmeti talep eden müşterilerine bu alanda detaylı bilgi ve hizmet vermektedir. Bu süreçte gümrük mevzuatı, yasal yükümlülükler ve diğer tüm konularda detaylar ile müşterilere bilgilendirme yapmaktadır.

 
5K Lojistik A.Ş Çatısı Altında Hangi Hizmetleri Sunuyorsunuz?
 

5K Lojistik, kurulduğu günden itibaren başta karayolu taşımacılığı olmak üzere demiryolu, denizyolu, havayolu taşımacılığı gibi alanlarda hizmetlerini yürütmektedir. Ek olarak depolama, proje taşımacılığı ve konteyner taşımacılığı gibi alanlarda profesyonel hizmetler sağlamaktadır.

 
Neden 5K Lojistik Uluslararası Nakliyat ve Lojistik ile Çalışmalısınız?
 

Taşımacılık alanında müşteri beklentisini daima göz önünde bulunduran 5K Uluslararası Nakliyat ve Lojistik, gönderim sürecinin başından sonuna kadar planlı ve profesyonel hareket ederek nakliyenin sorunsuz şekilde gerçekleşmesini garanti eder. Bu süreçte güven, kalite ve zaman konusuna dikkat edilerek verimli bir lojistik süreci yürütür.