Tacikistan Nakliye

18.01.2023
353
Tacikistan Nakliye

Orta Asya’da konumlanan Tacikistan, resmi adıyla Tacikistan Cumhuriyeti, tarihi çok eskilere uzanan bir Orta Asya ülkesidir. Doğuda Çin ile komşu olan ülke aynı zamanda batıda Özbekistan, kuzeyde Kırgızistan, güneyde ise Afganistan ile sınırı bulunmaktadır. Herhangi bir denize kıyısı bulunmamakla birlikte ülke topraklarının büyük bir çoğunluğunu yüksek dağlar kaplamaktadır. Bu sebeple ülke topraklarına yapılan Tacikistan nakliye hizmetlerinde kullanılan ulaşım türleri ve ulaşım güzergahları son derece sınırlıdır. Türkiye – Tacikistan arasında gerçekleştirilen nakliye ve lojistik hizmetlerinde 5K Lojistik, stratejik çözümler ile güvenilir ve sorunsuz teslimatı gerçekleştirerek firmaların beklentilerini en iyi şekilde karşılamaya devam ediyor.

Tacikistan Nakliye Hizmetleri

Gelişen ticari ilişkileri ile birlikte Tacikistan nakliye hizmetleri arasında ihtiyaca yönelik çeşitlilik söz konusu olmuştur. İthalat ve ihracat nakliyelerinin yapıldığı Türkiye – Tacikistan arasında 5K Lojistik olarak çeşitli nakliye türleri ile profesyonel hizmet veriyoruz. Kalkış ve varış noktaları arasında geliştirilen esnek çözümler ile teslimatın zamanında yapılması hedeflenmektedir. Bununla birlikte araçlar, gerekli resmi izin ve belgeler tamamlanarak yola çıkmakta, gümrük aşamasında herhangi bir aksama olmadan uluslararası teslimatların gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Tacikistan lojistik hizmetleri kapsamında karayolu taşımacılık büyük oranda öne çıkarken buna ek olarak havayolu taşımacılık türü de sıklıkla kullanılan bir ulaşım türüdür.

Tacikistan Havayolu Nakliye

Çeşitli havayolu araçlarının kullanıldığı taşımacılık türü havayolu nakliye olarak tanımlanmaktadır. Uçak kargo araçları ile yapılan taşımacılık türünde ürünler, diğer ulaşım türlerine oranla en kısa sürede varış noktasına ulaşır. Ayrıca bu süre içerisinde en güvenilir taşımacılık işlemi gerçekleştirilmiş olur. Bu sebeple çeşitli özel ürün ve kargolar için Tacikistan havayolu nakliye hizmetinden yararlanılmakta ve ürünlerin Türkiye’den Tacikistan topraklarına sorunsuz teslimatı amaçlanmaktadır. Tacikistan başkenti ve aynı zamanda en büyük kenti olan Duşanbe başta olmak üzere çeşitli büyük kentteki havalimanları, Tacikistan havayolu taşımacılık hizmeti için kullanılmaktadır.

Tacikistan Karayolu Nakliye

Herhangi bir deniz ile bağlantısı bulunmayan Tacikistan’a nakliye sürecinde karayolu nakliye, tercih edilen nakliye türleri arasında büyük bir paya sahiptir. Türkiye üzerinden yola çıkan tırlar, Tacikistan topraklarına ulaşırken çeşitli güzergahları kullanarak en etkili teslimat hizmetini gerçekleştirir. Tacikistan karayolu nakliye kapsamında verilen hizmetler esnek olabilme avantajına sahiptir. Bu sebeple alıcının bulunduğu konuma en uygun güzergahlar belirlenerek tırlar ile bu güzergah üzerinden teslimat yapılabiliyor. Ayrıca verilen hizmet kapsamında donanımlı özelliklere sahip tırlar sayesinde her türlü malın uluslararası alanda sorunsuz taşınabilmesi mümkündür.

Tacikistan Parsiyel Nakliye

Parça taşımacılık olarak ifade edilen parsiyel nakliye hizmetleri ile ürün taşımacılığı en kısa sürede tamamlanabilmektedir. Tacikistan a en hızlı kargo taşımacılığının yapıldığı parsiyel nakliye hizmetlerinde Tacikistan’a ulaştırılmak üzere yola çıkan farklı alıcılara ait ürünler, tek araçta taşınır. Bu sistemin en önemli avantajı, düzenli olarak sefere çıkan tırlar sayesinde ürünler kısa sürede en hızlı şekilde varış noktasına ulaştırılır. Tek araç içerisinde farklı alıcılara ait farklı ürünler yerleştirileceğinden bu Tacikistan parsiyel nakliye için alanında uzman bir ekip ile yükleme ve boşaltma yapılmaktadır. Yükleme ve boşaltma işlemlerinde ürünlerin teslim sırasına göre yükleme yapılmakta olup bu sayede herhangi bir hasara karşı önlem alınmış olunur.

Tacikistan Frigo Nakliye

Türkiye – Tacikistan arası ortalama 3 bin km olup bu mesafede bazı ürünlerin taşımacılığı noktasında ekstra hassasiyet gerekmektedir. Özellikle gıda vb. belli sıcaklıklarda depolanması gereken ürünler, Orta Asya ülkelerinden başta Tacikistan olmak üzere Rusya Nakliye veya Özbekistan nakliye gibi hizmetlerde frigo taşımacılık öne çıkmaktadır. 

Tacikistan frigo taşımacılık sayesinde ürünler;

  • Tat, koku, renk ve form değişikliği yaşamadan Tacikistan’a ulaştırılır.
  • Frigo taşımacılık sayesinde ürünlerin raf ömrü kısalmadan varış noktasına teslim edilmesi sağlanır.
  • Özel soğutuculu araçlar sayesinde araç içerisindeki sıcaklık; -26 ile +18 derece aralığında bir değerde sabit tutulabilmektedir.
  • Uygun depolama koşullarında transferi yapılan ürünler, ülkenin herhangi bir bölgesine sorunsuz şekilde teslim edilebilmektedir.

Tacikistan Ağır Nakliye

Her sektörün ihtiyacı birbirinden farklı olabildiği gibi nakliye sürecinde her ürün standart ebat ve ağırlıklarda olmayabilir. Özellikle inşaat sektöründe ihtiyaç duyulan ürünlerin teslimatı, standart araçlarla yapılamamaktadır. Bu ürünler için Lowbed adı verilen ağır yük araçları kullanılmakta olup bu araçlarla yapılan nakliye hizmeti ağır nakliye / ağır yük taşımacılığı olarak ifade edilir. Bu kapsamda alanında en başarılı Tacikistan ağır nakliye hizmeti veren 5K Lojistik, ürün nakliye hizmetinin yanı sıra montaj, depolama ve sigorta hizmetleri de vererek süreci profesyonel şekilde yürütmektedir. Tacikistan ağır nakliye fiyatları ve nakliye sürecinde teslimatı yapılabilecek ürün bilgisi hakkında detaylar için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Tacikistan Komple Nakliye

Komple taşımacılık türü özellikle uluslararası nakliye sürecinde tercih edilen bir yöntemdir. Bu kapsamda alıcıya ulaştırılması gereken ürünler, tek bir ulaşım türü yerine birden fazla ulaşım türünün kullanıldığı nakliye süreci ile teslim edilir. Tacikistan komple nakliye hizmetlerinde başta karayolu olmak üzere havayolu taşımacılık modlarından her ikisi de kullanılabilmektedir. Demiryolu taşımacılık belli bir alan ile sınırlı olup Tacikistan’ın denize kıyısı olmaması sebebiyle denizyolu taşımacılığı da belli oranda sınırlanmaktadır. Demiryolu ve denizyolu taşımacılık belli güzergaha kadar kullanılırken Tacikistan topraklarına en son ulaşım için karayolu ya da havayolu kullanılmaktadır.

Tacikistan Intermodal Taşımacılık

Karma modlu ulaşım türü olarak da ifade edebileceğimiz Intermodal taşımacılık türü ile farklı taşımacılık türü arasında mal aktarımı sağlanır. Bu sistemde farklı olarak mal boşaltma ve yerleştirme süreçlerinde herhangi bir elleçme yani taşıma kaplarında değişiklik söz konusu olmaz. Aynı yük taşıma kabı içerisinde (örneğin konteyner) birden fazla taşımacılık türü kullanılarak ürün teslimatı yapılır. 5K Lojistik firması olarak sağladığımız Tacikistan Intermodal taşımacılık türü ile zaman ve enerjiden tasarruf sağlayan bir taşımacılık hizmet vermekteyiz. Güvenilir teslimat garantisinin olduğu bu yöntemde ürün ve malların herhangi bir maddi kayıp yaşaması söz konusu olmaz.

Türkiye Tacikistan Arası Yol Mesafesi

Tacikistan nakliye hizmeti alan firmalar için ürünün güvenilir teslimatın yanı sıra ürünlerin en kısa sürede teslim edilebilmesi de son derece önemlidir. İşte bu noktada belirleyici kriter Türkiye – Tacikistan arası yol mesafesi olmaktadır. Türkiye ile Tacikistan arası mesafe, başkentler arası uzaklık göz önüne alındığında ortalama 3 bin kilometredir. Bu mesafe uçakla yaklaşık 4 saatte katedilirken araçla ortalama 7 – 10 gün arası tamamlanmaktadır. Elbette bu değerler ortalama bir rakam olup net bir saat ve gün verebilmek adına birçok nokta hesaba katılır. Başta Tacikistan nakliye rotaları olmak üzere Tacikistan nakliye sürelerini belirleyen kriterler arasında;

  • Kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafe
  • Tercih edilen güzergah
  • Kullanılan ulaşım türü 
  • Teslimatı yapılacak ürünün özellikleri (ebat, ağırlık vs.)
  • Hava durumu veya yol şartları

sayılabilir. Bu kriterler göz önüne alındığında malların teslim süresi kısalıp uzayabilmektedir.

Tacikistan Nakliye Fiyatları

Türkiye – Tacikistan arası nakliye hizmeti almak isteyen firmalar, birçok kriteri göz önünde bulundurarak nakliye firması seçimi yapmaktadır. Bu seçimde göz önünde bulundurdukları kriterlerin başında ise Tacikistan nakliye fiyatları gelmektedir. Bu fiyatlar Tacikistan nakliye firmaları arasında farklılık göstermekte olup nakliye firması seçiminde tek kriter fiyatlar olmamalıdır. 

Alanında en başarılı nakliye hizmetini veren 5K Lojistik, gerekli resmi izin ve belgelerinin yanı sıra araç takip sistemi bulunan araçları ile sürecin profesyonel şekilde yürütülmesini ve müşteri beklentisinin en iyi şekilde karşılanmasını sağlıyor. Tacikistan nakliye fiyatları 2023 bilgisi ve nakliye süreci hakkında detaylar için iletişim kanallarımız üzerinden firmamız ile görüşme yapabilir güvenilir nakliye hizmeti alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.