Çin Nakliye

18.01.2023
771
Çin Nakliye

Resmi adıyla Çin Halk Cumhuriyeti, Asya kıtasının doğusunda yer almaktadır. Kara alanı olarak Rusya’dan sonra dünyanın en büyük ikinci büyük ülkesi olan Çin, nüfus olarak ise dünyada birinci sırada yer alıyor. Büyük Okyanus’a kıyısı olan ülke aynı zamanda dünyada en çok yabancı ülke ile sınır komşusu bulunan ülkelerden biridir. Tarihi, coğrafi, ekonomik ve birçok alanda önde gelen ülkelerden biri olmakla birlikte ihracat ve ithalatta dünyaya yön veren bir konumdadır. Bu sebeple Çin nakliye hizmetleri, lojistik sektöründe öne çıkan bir konumdadır.

Türkiye – Çin arasındaki ticari ilişkiler sonucu yoğun bir ürün teslimat süreci yaşanmakta olup bu süreçte çeşitli nakliye türleri kullanılmaktadır. Ticareti yapılan ürün ve hizmete göre tercih edilen bu nakliye türleri karayolu taşımacılık, havayolu taşımacılık, denizyolu taşımacılık ve demiryolu taşımacılık olarak ayrılmaktadır. Bu çeşitlilik, Çin nakliye hizmetlerinde müşteri beklentisinin en iyi şekilde karşılanmasını sağlar.

Çin Karayolu Nakliye

Asya’nın en doğusunda yer alan Çin, ülkemize oldukça uzak bir konumdadır. Bunun dışında ülke sınırlarının geniş olmasından kaynaklı olarak ülke içerisindeki mesafelerin uzaklığı sebebiyle, nakliye hizmetlerinde en hızlı ulaşım türlerine talebi beraberinde getirmektedir. Uzun mesafelerde en hızlı ulaşım türü karayolu taşımacılık olmasa dahi, kapıdan kapıya teslimatta en çok tercih edilen ulaşım türlerinin başında geliyor. Güzergahlarda esnek çözümler sağlayan Çin karayolu nakliye hizmetleri ile 5K Lojistik, müşteri odaklı çalışma sistemi ile her türlü ürünün nakliyesini, donanımlı filosu ile sağlamaktadır.  

Çin Türkiye Hava Nakliye

Çin havayolu nakliye hizmetleri, en güvenilir ulaşım türü olması yönünden öne çıkmaktadır. Güvenilir nakliye hizmeti olmasının yanı sıra en hızlı ulaşım türü olan havayolu taşımacılık, bir ürünün en kısa zamanda gönderilmesi gereken durumlarda tercih edilmektedir. Ancak maliyet açısından çoğu müşterinin talep etmediği bir yöntemdir. Genellikle yükte hafif pahada ağır olan ürün ve malların teslimatı, Çin Türkiye hava nakliye hizmetleri ile sağlanmaktadır. Çin Türkiye hava nakliye fiyatları skalası oldukça geniş olan 5K Lojistik, lojistik faaliyetlerinde cazip ve ekonomik fiyatlar ile müşteri beklentisini en iyi şekilde karşılıyor.

Çin Türkiye Tren Nakliye

Türkiye – Çin arası nakliye sürecinde tercih edilen bir diğer alternatif ulaşım türü demiryolu taşımacılık olmaktadır. Bu kapsamda Çin Türkiye tren nakliye hizmetleri ile oldukça farklı türlerde ürünlerin güvenilir ve kesintisiz taşımacılığı yapılabiliyor. Çin Halk Cumhuriyeti’nin geniş demiryolu ağı sayesinde tren nakliye süreci sorunsuz olarak gerçekleştirilirken aynı zamanda makul düzeyde fiyat aralığı sayesinde müşteri beklentilerine uygundur. Popüler ulaşım türlerinden biri olan demiryolu taşımacılığında araştırılan önemli bir konu ise Çin tren nakliye fiyatları olmaktadır. Tren nakliye fiyatları birçok kritere bağlı olarak değiştiğinden net bir fiyat aralığı vermek mümkün değildir ancak fiyat skalası ve nakliye süreci hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Çin Denizyolu Nakliye

Çin, sahip olduğu coğrafi konum itibariyle geçmişten günümüze ticari anlamda önemli bir gücü elinde barındırıyor. Coğrafi konumuna bakıldığında Büyük Okyanus’a kıyısı olan ülke, denizyolu ulaşımı yönünden son derece gelişmiş olup bu özelliğini ticari anlamda değerlendirmektedir. 5K Lojistik firması  olarak uluslararası düzeyde denizyolu taşımacılık hizmeti sunarak Türkiye – Çin arası lojistik hizmetini kesintisiz olarak sağlıyoruz. 

Okyanus şartlarında güvenilir sevkiyat sağlayacak filosu sayesinde Türkiye limanlarından yola çıkan gemiler, Çin limanlarına ulaşarak sevkiyatı tamamlıyor. Bu süreçte merak edilen Çin Türkiye gemi nakliye kaç gün sorusuna ise net bir cevap verememekle birlikte 30 – 45 gün arasında değişiklik göstermektedir. Çin Türkiye gemi nakliye hizmeti ile alternatif bir nakliye süreci için 5K Lojistik denizyolu nakliye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 

Çin Türkiye Nakliye Hizmetleri

Her geçen gün gelişen Çin – Türkiye ticari ilişkileri kapsamında ihracat ve ithalatta çeşitli nakliye hizmetlerine talep yoğunlaşmaktadır. Bununla birlikte ihtiyaca yönelik gelişen nakliye hizmetleri öne çıkmaktadır. Başta ürün türü, ebat ve ağırlıkları olmak üzere birçok kritere göre değişen nakliye hizmetleri arasında parsiyel nakliye, frigo nakliye, ağır nakliye ve konteyner taşımacılık geliştirilmiş olup bu nakliye hizmetleri ile en etkili taşımacılık faaliyetleri gerçekleştiriliyor. 

Çin Parsiyel Nakliye

Ülke içinde olmak üzere uluslararası düzeyde en çok tercih edilen nakliye hizmeti parsiyel nakliye olmaktadır. Parsiyel nakliye hizmetlerinin temel prensibi birden fazla müşteriye ait ürünlerin, aynı araç ile aynı güzergaha sevkiyatının yapılmasıdır. Bu sevkiyat türünde tek bir araçta birbirinden ayrı alıcılara ait ürünlerin taşımacılığı yapılmaktadır. Türkiye’den yola çıkan ve Çin topraklarında aynı güzergaha ulaştırılmak üzere yola çıkarılan ürünler, Çin parsiyel nakliye hizmetleri ile alıcılara ulaştırılmaktadır. Parsiyel taşımacılık ile sevkiyatı yapılan küçük ya da orta ölçekte ürünler genellikle kamyon ve tırlar ile taşınmaktadır. Ürünlerin kamyon ve tırlara yerleştirilme sırası başta olmak üzere birçok kritere dikkat edilerek profesyonel bir nakliye süreci gerçekleştirilir. 

Çin Frigo Nakliye

Türkiye’den Çin topraklarına ulaştırılan ürünler arasında belli başlı kategoriler, hassas özellikleri ile öne çıkar. Bu ürünlerin depolama süreci başta olmak üzere ulaşımında da belli sıcaklık değerlerinin korunması gerekmektedir. Bu amaçla tercih edilen Çin frigo nakliye hizmetleri ile bozulmaya müsait yapıda olan ürünlerin sevkiyatı sorunsuz olarak gerçekleştiriliyor. Frigorifik araç olarak tanımlanan özel soğutuculu araçlar sayesinde araç içerisi -26 ile +18 derece arasında herhangi bir değerde sabitlenebiliyor ve ürünler bozulmadan tüketiciye ulaştırılabiliyor. Raf ömrünü koruyan bu sistem ile Çin – Türkiye arası çok çeşitli ürünlerin sevkiyatı güvenilir olarak gerçekleştirilmektedir.

Çin Ağır Nakliye

Dünya çapında ithalat ve ihracat ürünleri arasında ağır yükler, önemli bir paya sahiptir. Bu sebeple ağır yüklerin taşınmasında tercih edilen ağır nakliye hizmetleri her geçen gün gelişme gösteriyor. Çin ağır nakliye hizmetleri ile oldukça farklı kategorilerde yükün sevkiyatını gerçekleştiren 5K Lojistik, Türkiye – Çin arasında sorunsuz bir sevkiyat süreci gerçekleştirmektedir. Standart taşıma araçları ile taşınması mümkün olmayan ağır yükler, lowbed araç olarak tanımlanan ağır yük araçları ile taşınmaktadır. Bu araçlar, ağır yüklerin daha kolay ve güvenilir şekilde yüklenmesi ve boşaltılması için tasarlanmıştır. Başta endüstri, sanayi ve inşaat sektörü olmak üzere farklı alanlarda en çok tercih edilen ağır yük türleri arasında; 

 • İnşaat ve iş makineleri
 • İnşaat malzemeleri  
 • Santral ve jeneratörler
 • Yat, tekne ve gemi motorları
 • Rüzgar türbinleri
 • Çelik konstrüksiyonlar

Çin Konteyner Taşımacılık

Genellikle denizyolu taşımacılığı ile kullanılan konteynerler, sağladığı avantajlar ile uluslararası nakliye hizmetlerinde sıklıkla kullanılıyor. Tüm yüzeyi kapalı olarak tanımlayabileceğimiz konteynerler için büyük ve sağlam koli ifadesini kullanabiliriz. Çin konteyner taşımacılık ile Çin gibi uzak mesafede bulunan Orta Asya ülkesi Kazakistan nakliye hizmetlerinde de önemli kolaylıklar elde ediliyor. Dayanıklı ve sağlam yapıda konteynerler ile taşımacılık hizmeti sorunsuz olarak gerçekleştirilirken firmalar arasında merak edilen ilk konu Çin konteyner nakliye fiyatları olmaktadır. Fiyat skalası oldukça geniş olmakla birlikte 40’lık konteyner navlun fiyatları ve 20’lik konteyner nakliye fiyatları gibi birçok hizmet türüne yönelik detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Çin Türkiye Lojistik Firmaları

Yoğun ticari ilişkilerin yaşandığı Çin ile yapılan sevkiyatlarda tercih edilen lojistik firmasının önemi büyüktür. Yaşanabilecek herhangi bir maddi kayıp ya da buna bağlı olarak oluşabilecek itibar kaybını önlemek için güvenilir ve garantili hizmet sunan bir firma ile çalışmalısınız. Çin Türkiye lojistik firmaları arasında sektöründe öne çıkan 5K Lojistik;

 • Profesyonel ve stratejik planlamalar
 • Resmi evrak ve izinler 
 • Uluslararası düzeyde kalite standartları
 • Müşteri beklentisini karşılayacak analiz ve raporlamalar
 • Tecrübeli ve donanımlı ekip kadrosu
 • Uygun fiyat politikası 

ile süreci hatasız taşımacılık anlayışı ile sürdürmektedir. 

Çin Nakliye İlleri

Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’in yoğun nüfuslu birçok şehri, ticarette öne çıkmaktadır. Stratejik güzergahlarda bulunan şehirlerin yanı sıra yoğun nüfus sebebiyle ürün ihtiyacının en yoğun olduğu birçok şehire 5K Lojistik olarak hizmet götürüyoruz. Bu kapsamda sayabileceğimiz Çin nakliye illeri arasında;

 • Pekin
 • Vuhan
 • Şangay
 • Nankin
 • Guangzhou
 • Chongqing
 • Harbin
 • Haikou
 • Tientsin

Çin Nakliye Fiyatları

Dünya ticaretinde lojistik hizmetleri, hayatın devamlılığını sağlayan önemli bir faaliyettir. Bu kapsamda 5K Lojistik, müşteri odaklı profesyonel nakliye hizmeti sunarken aynı zamanda geniş skalaya sahip Çin nakliye fiyatları ile ticari firmalara yardımcı olmaktadır. Fiyatlar birçok kritere bağlı olarak değişebildiğinden net bir fiyat aralığı verebilmek mümkün değil. Ancak Çin’den konteyner nakliye fiyatları, Çin Türkiye gemi nakliye fiyatları ve farklı nakliye türüne yönelik fiyat bilgisi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.