İran Nakliye

18.01.2023
908
İran Nakliye

Resmi adıyla İran İslam Cumhuriyeti, Asya’nın güneybatısında konumlanmaktadır. Ülkemizin Güneydoğu Anadolu bölümü tarafında Türkiye ile sınır komşusu olan İran’ın başkenti Tahran, para birimi ise İran riyalidir. Doğudaki komşularımızdan biri olmakla birlikte ikili ticari ilişkilerde önemli bir konumdadır. Ticaretin her geçen gün geliştiği İran ile çeşitli teslimat işlemlerinde 5K Lojistik olarak güvenilir İran Nakliye hizmeti sunuyoruz.

İran nakliye hizmetlerinde başta karayolu olmak üzere havayolu ve denizyolu kullanılarak ürün ve ulaştırılmak istenen teslimata uygun stratejik bir ulaşım türü ve güzergahı belirlenmektedir. Bu sayede zaman ve emek konusunda tasarruf sağlanarak güvenilir ve sorunsuz teslimat, minimum maliyetlerde gerçekleştiriliyor. İran yük borsası ve İran nakliye fiyatları hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

İran Karayolu Nakliye

Yaklaşık 560 km kara sınırımız bulunan İran’a, üç sınır kapısından ulaşım sağlanabiliyor. Bu sınır kapıları; Hakkari’de Esendere Sınır Kapısı, Van’da Kapıköy Sınır Kapısı ve Ağrı’da Gürbulak Sınır Kapısı olarak ayrılmaktadır. Türkiye’nin her şehrinden, İran topraklarına ulaşım sağlanabilmesi adına İran karayolu nakliye hizmetlerinin avantajlı olduğunu söylemek mümkün.

Ancak belli noktalarda ulaşım sorunu ile karşılaşabilme durumuna karşılık 5K Lojistik, stratejik güzergahlar hazırlayarak minimum sürede en güvenilir karayolu ulaşımını sağlamaktadır. Karayolu üzerinden farklı türde ve ağırlıkta ürünlerin teslimatı gerçekleştirilmekle birlikte İran nakliyat hizmetlerinde; parsiyel nakliye, komple taşımacılık, proje taşımacılığı, ağır nakliyat ve frigo nakliye çözümleri ile müşteri ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor.

İran Denizyolu Nakliye

Karayolu taşımacılık hizmetleri dışında müşteriler tarafından tercih edilen bir diğer lojistik hizmeti denizyolu taşımacılık olmaktadır. Tek seferde taşınan büyük oranda teslimatlar sayesinde denizyolu taşımacılığı şirketlere yüksek oranlarda  kar sağlayabiliyor. Denizyolu ve limanların kullanıldığı bu taşımacılık, denize kıyısı olan yakın civardaki ülkeler arası yapılan ticarette önemli bir paya sahiptir. Bu kapsamda 5K Lojistik, İran denizyolu nakliye çözümleri ile denizin ulaşımdaki kolaylığından yararlanarak firmalara hizmet vermektedir.

İran, Ortadoğu’daki konumu sebebiyle daha çok karayolu ve havayolu ile ulaşımın sağlandığı bir ülke olsa da kuzeyde ve güneyde ev sahipliği yaptığı limanlarıyla denizyolu lojistik hizmetlerinde de öne çıkıyor. Doğuda Hazar Denizi, güneyde ise Umman ve Basra Körfezi ile deniz yolu ulaşımına imkan sunan İran ile ticari ilişkilerini geliştirmeyi hedefleyen firmalar için 5K Lojistik, profesyonel çözümler sunmaktadır.

İran Nakliye Hizmetleri

Ülkeler arası ticarette lojistik, her dönem önemli görevler üstlenmiştir. Günümüze gelindiğinde ise bu görev gelişmiş, yenilikçi çözümler ile farklı yöntemler sunmaya devam etmiştir. Bir ürünün bir yerden başka bir yere belirlenen zamanda ulaştırılması olarak tanımlayabileceğimiz lojistik hizmetinde ülke için teslimatların yanı sıra uluslararası teslimatlar da gerçekleştiriliyor. Bu teslimatlardan biri olan İran nakliye hizmetleri ile her türlü yük ve mala uygun teslimat sağlanmaktadır. Gelişmiş sisteme sahip araçlar, donanımlı ekipmanlar ve tecrübeli kadrosu ile 5K Lojistik, İran lojistik firmaları arasında sektöründe en güvenilir hizmeti vermektedir. 

İran Parsiyel Nakliye

Günümüzde öne çıkan nakliye hizmetlerinin başında parsiyel nakliye gelmektedir. Parsiyel taşımacılık ile aynı rotaya sahip birden fazla müşterinin ürünleri aynı araç ile taşınarak ulaşımda önemli avantajlar elde edilmektedir. İran’da çalışan nakliye firmaları ve Türk şirketler arasında yapılan ticari ilişkilerde İran parsiyel nakliye hizmetleri tercih edilerek zamandan ve enerjiden tasarruf edilerek daha hızlı bir taşımacılık sağlanır.

Parsiyel nakliye ile birden fazla müşterinin, birlikte taşınabilmesi mümkün olan ürünleri aynı araç ile taşınır. Bu taşıma sürecinde ilk indirilecek ve teslim edilecek ürün araca en son yüklenirken, en son indirilip teslim edilecek ürün araca ilk olarak yüklenir. Bu sayede yükleme ve boşaltma süresince herhangi bir zaman kaybı ya da hasar alma durumu söz konusu olmaz. 

Ekonomik bir taşıma türü olan bu hizmette İran parsiyel nakliye fiyatları geniş bir skalaya sahiptir. Fiyatların belirlenmesinde yüklerin türü, ebatları, ağırlıkları ve varış noktası mesafesi göz önüne alınmaktadır. Buna ek olarak 5K Lojistik, İran Parsiyel Taşıma Noktaları ile İran toprakları üzerinde birçok noktaya hizmet götürmekte olup bu hizmeti uygun fiyat garantisi ile sağlamaktadır. 

İran Frigo Nakliye

Türkiye Dış Ticarette önemli bir yere sahip İran’a, ihracat ve ithalatta birçok farklı türde ürün teslimatı gerçekleştirilmektedir. Bu ürünlerin birçoğu, farklı özellikleri ve ısıya hassasiyetleri ile özel ürünler kapsamına girer. Başta meyve ve sebze gibi gıda ürünlerini sayabileceğimiz  bu hassas ürünler, uzun mesafelerde bozulmadan ulaştırılabilmesi için belli şartlarda depolanması ve belli şartların sağlandığı araçlarla teslimatının yapılması gerekiyor. Bu teslimat, İran frigo nakliye hizmetleri ile sağlanmakta olup, belli ısı ayarı bulunan özel tasarlanmış frigorifik araçlarla ürün teslimatı sorunsuz şekilde gerçekleştiriliyor. 

Gıda ürünlerinin kokusu, tadı, rengi ve yoğunluğu bozulmadan farklı ülkelere ulaştırılabilmesinde frigorifik olarak tanımlanan donduruculu araçlar kullanılmaktadır. Bu araçların ısı ayarları -26 ile +18 arasında değişiklik gösterebiliyor. Bu sayede her türlü ürüne yönelik taşıma gerçekleştirilmektedir. Özel soğutucuların döşendiği bu araçlar ile çok çeşitli hassas ürünler, İran topraklarına sorunsuz şekilde ulaştırılabiliyor. İran frigo nakliye ile taşınan bazı yük türleri arasında;

 • Dondurulmuş ürünler,
 • Taze sebze ve meyveler,
 • Hayvansal gıdalar,
 • İlaç vb. kimyasal ürünler,
 • Çiçek ve fidan gibi canlı bitkiler

İran Ağır Nakliyat

Sürecin hassas olarak yürütülmesini gerektiren bir diğer lojistik hizmeti ağır nakliyat olmaktadır. İran nakliye firmaları arasında bu hizmeti verebilecek donanımlı bir lojistik firması seçimi yapmanız önemlidir. Aksi takdirde ağır araçların yüklenmesi ve indirilmesinde ya da teslimatında ve montajında çeşitli sorunlarla karşılaşılabilir. Bu kapsamda alanında en başarılı hizmeti veren 5K Lojistik, bu alanda yetişmiş bilgi sahibi ve tecrübeli ekibi ile süreci yürütürken, son teknoloji donanımlı ekipmanları ile ürün teslimatının hiçbir aşamasında herhangi bir kayıp vermemeyi garanti eder.

Standart yüklerin aksine ağır nakliyat hizmetinde normalin üzerinde ağırlık ve ebatlara sahip araçların teslimatı söz konusudur. Bu araçların güvenilir şekilde taşınmasının yanı sıra yükleme ve boşaltma işlemlerinde herhangi bir hasar almaması adına çeşitli ekipmanlar kullanılır. Ürün yükleme, taşıma ve boşaltma işlemlerine ek olarak montaj, depolama ve sigorta gibi ek hizmetler de İran ağır nakliyat hizmeti kapsamında sağlanır. Ağır nakliyat ile teslimatı yapılan ürün türleri arasında;

 • Yapı inşaat malzemeleri
 • Otomotiv
 • Beyaz eşya
 • Jeneratör
 • İş makineleri
 • Yat ve tekneler
 • Rüzgar türbinleri
 • Konteynerler
 • Standlar ve ekipmanlar

İran Nakliye Süreleri

Çeşitli türlerde İran nakliye hizmeti alan firmalar arasında en önemli konuların başında zaman geliyor. Zamanında teslimat, alıcı ihtiyacını karşılamasının yanı sıra üretici beklentileri ve ürünün hasarsız teslimatı için önemli bir husustur. Bu hususta, sağladığı stratejik çözümler ile her türlü ürünün en hızlı ve güvenilir yoldan teslimatı, 5K Lojistik firması ile sağlanmaktadır. Sınır komşumuz olması yönünden sıklıkla ticari ilişkilerin sağlandığı İran’a da ürünler, güvenilir bir yol üzerinden en kısa sürede sağlanıyor. Bu süreçte İran nakliye süreleri; 

 • Varış noktası
 • Ürünün teslim alındığı adres,
 • Ulaşım güzergahı
 • Gümrük işlemleri ve sınır kapılarındaki yoğunluk
 • Yol durumu
 • Hava şartları gibi detaylara bağlı olarak değişiklik gösterir.

 Türkiye İran Nakliye Güzergahı

Uzakları yakın eden lojistik hizmetleri sayesinde ihtiyaç duyulan tüm ürünler, dünyanın herhangi bir noktasına ulaştırılabiliyor. Ulaşım sürecinde yol güzergahları son derece önemli olup ürünün güvenilir teslimatı, seçilen stratejik yol güzergahı ile sağlanır. Sıfır hata ile güvenilir teslimat sağlarken aynı zamanda dikkat edilen bir diğer konu zamanında teslimattır. Bu sebeple tercih edilen Türkiye İran nakliye güzergahı ile müşteri beklentisini karşılayacak güvenilir ve zamanında teslim nakliye hizmeti hedeflenmektedir.

Türkiye kalkışlı araçların İran’a ürün teslimatı yaparken tercih ettiği güzergah Ağrı üzerinden olmaktadır. Yol durumlarının ve güvenlik durumlarının sorun teşkil etmediği bu yol güzergahından İran sınırına ulaşım mümkün olup İran topraklarında genellikle Bazargan veya başkent Tahran, varış noktası olarak belirleniyor.

 İran Nakliye Hizmetinde Teslimat Bölgeleri

İstanbul İran nakliye firmaları arasında, sağladığı başarılı teslimat oranı ile öne çıkan 5K Lojistik, Türkiye topraklarından teslim aldığı ürünleri, İran’da belli başlı teslimat bölgelerine ulaştırıyor. İran’ın neredeyse her şehrine gerçekleştirilen teslimatlara göz atmak gerekirse belli başlı İran nakliye teslimat bölgeleri arasında;

 • Tahran 
 • Bazargan
 • Tebriz
 • İsfahan
 • İslamşehr
 • Maku
 • Urmiya
 • Bender Abbas

gibi şehirleri sayabiliriz. Türkiye’de başta İstanbul olmak üzere Ankara, Tekirdağ, Kocaeli, Trabzon ve birçok şehirden kalkan araçlar, ihtiyaca ve ulaşım güzergahına göre İran’ın çeşitli bölgelerine teslimat götürmektedir. 

 Tahran Nakliye

İran’ın başkenti Tahran, gerek konumu gerekse sahip olduğu imkanlar ile ticarette önemli bir yere sahiptir. Ülkenin çeşitli bölgelerine ulaştırılması istenen ürünler, öncelikle Tahran’a ulaşarak, bu bölgenin ihtiyacını karşılaması hedefleniyor. Nüfus ve çalışma alanlarının genişlemesiyle birlikte Tahran bölgesinde lojistik ihtiyacını olan talep, her geçen gün artış göstermektedir. 

Ticari ilişkileri gelişmiş Türkiye – İran arası lojistik sürecinde Tahran nakliye hizmetlerinin önemli bir paya sahip olduğunu söylemek mümkün. İran’a yapılan nakliye hizmetlerinin yanı sıra Irak nakliye ve Özbekistan nakliye süreçlerinde de 5K Lojistik, sahip olduğu sorumluluğu profesyonel şekilde yerine getiriyor.

Bazargan Nakliye

Bazargan’ı önemli kılan özelliği konumu olmaktadır. İran toprakları içerisinde yer alan Bazargan, Türkiye’ye yaklaşık 3 km mesafede olması sebebiyle nakliye hizmetlerinde de önemli bir güzergah haline gelmiştir. İran – Türkiye arasındaki işlek bir gümrük merkezi olmasının yanı sıra ticari anlamda son derece gelişmiş bölgelerden biridir. Batı Azerbaycan olarak da bilinen bu bölge, firmamız tarafından sağlanan Bazargan nakliye hizmetleri ile her türlü ürün ihtiyacını karşılayabilmektedir. 

İran Nakliye Fiyatları

Dünya üzerinde önemli bir ihtiyaç olan nakliye hizmeti, ülke içerisinde olduğu gibi uluslararası düzeyde de gerçekleştirilmektedir. Elbette ulaşımı yapılan ürünün niteliği, ulaşım türü ve güzergah gibi detaylar, nakliye ve lojistik sürecinde önemli bir kriterdir. Bu gibi kriterler, İran nakliye fiyatları konusunda belirleyici olmakla birlikte nakliye hizmetinde net bir fiyat aralığı bulunmaz. Ulaşımı yapılan ülkelerin özellikleri ve ulaştırma türü göz önüne alındığında fiyat aralığı son derece geniştir. Bu kapsamda İran nakliye hizmeti ve nakliye fiyatları hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.