Azerbaycan Nakliye

18.01.2023
6.287
Azerbaycan Nakliye

Türkiye – Azerbaycan arası ithalat ihracat sürecini yürüten 5K Lojistik, nakliye faaliyetleri ile kesintisiz bir hizmet sağlamaktadır. Donanımlı araç filosu ve deneyimli personeller ile Azerbaycan’a hızlı ve sağlam teslimatlar gerçekleştirmektedir. Azerbaycan’ın komşu ülke ve kardeş ülke olmasının yanı sıra ticari ilişkilerimizin gelişmiş olması sayesinde Azerbaycan nakliye firmaları ve Azerbaycan nakliye hizmetleri büyük bir öneme sahiptir. Bu noktada alanında en başarı hizmeti yürüten 5K Lojistik, Azerbaycan’ın tamamına çeşitli nakliye hizmetleri ile ulaşım sağlamaya devam ediyor. 

Azerbaycan Nakliye Fiyatları

İstanbul – Bakü3.800 USD
İzmir – Bakü  3.800 USD
Ankara – Bakü3.400 USD
Adana – Bakü 3.400 USD

Ülke içi ve uluslararası düzeyde önemli bir lojistik ağına ulaşmış olan 5K Lojistik, sağladığı nakliye çözümleri ile hiçbir maddi kayıp yaşamadan uygun nakliye bedelleri ile Azerbaycan’a ürün teslimatı yapabilmenize imkan sunuyor. Azerbaycan nakliye fiyatları oldukça geniş bir aralığa sahip olmakla birlikte fiyatlar üzerinde belirleyici kriterler arasında;

 • Nakliye türü
 • Teslimatı yapılacak ürüne uygun donanımlı araç seçimi
 • Ürünün türü, miktarı, ağırlığı
 • Teslim alınan ve teslim edilen noktalar arası mesafe
 • Yol güzergahı
 • Paketleme malzemesi
 • Ürün nakliye sürecinde kullanılan cihazlar
 • Sigorta ve gümrük fiyatları

gibi noktalar sayılabilir. Nakliye fiyatları yukarıda belirtilen noktalara göre değişiklik göstermekle birlikte en uygun nakliye bedeli, müşteri ile yapılan görüşmeler sonucu belirlenmekte olup detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Azerbaycan Karayolu Nakliye

Geçmişten günümüze en çok tercih edilen nakliye hizmeti karayolu taşımacılığı olmaktadır. Bu kapsamda Azerbaycan karayolu nakliye hizmeti ile her geçen yıl daha fazla taşımacılık işlemi gerçekleştiriliyor. Komşu ülke olan Azerbaycan’a, karayolu üzerinden yapılan ulaşımları birçok başlık altında ele alınabilir. Başta Azerbaycan parsiyel nakliye olmak üzere ağır yük, konteyner taşımacılık ve Azerbaycan frigo nakliye gibi birçok hizmet, 5K Lojistik tarafından profesyonel şekilde sağlanmaktadır. 

Türkiye’nin farklı noktalarından alınan ürünler, depolama hizmetimiz ile korunaklı şekilde depolanır. Azerbaycan’a yapılan çıkışlara ve ürünün niteliğine göre ulaştırma süreci başlatılır ve en güvenilir karayolu ulaşımı, en kısa sürede tamamlanarak Azerbaycan’ın istenilen noktalarına teslimatı yapılır.

Azerbaycan Havayolu Taşımacılık

Havayolu taşımacılığı, taşımacılık türleri arasında hızlı ve güvenilir olma özelliği ile öne çıkıyor. Azerbaycan nakliye hizmetleri için sağlanan Azerbaycan Havayolu Taşımacılık hizmeti için Türkiye’den kalkan uçaklar; Bakü Haydar Aliyev Havalimanı, Balaken Havalimanı, Gence Havalimanı ve daha birçok havalimanına iniş yaparak ürün teslimatını gerçekleştirir.

Azerbaycan nakliye uçağı ile ürün teslimatında, son derece güvenli bir sevkiyat sağlanmaktadır. Uçuşlar, düzenli olarak gerçekleştirilmekte olup havaalanından havaalanına, kapıdan havaalanına ya da havaalanından kapıya teslimat hizmetleri olmak üzere Azerbaycan havayolu taşımacılık fiyatları değişiklik göstermektedir. Yükün niteliği ve hizmet türüne göre değişen fiyatlar hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 Azerbaycan Hizmetlerimiz

Ticari ilişkilerin sık olduğu komşu ülkelerimizden biri Azerbaycan’dır. Konum olarak yakın olması itibariyle nakliye hizmetlerinde kolaylık söz konusudur. Bu kolaylıkla birlikte gelişen nakliye hizmet ağı ile çok çeşitli ürünlerin taşımacılığı gerçekleştirilmektedir. 

Azerbaycan hizmetlerimiz kapsamında parsiyel nakliye, frigo nakliye, ağır yük nakliyesi, proje taşımacılığı ve konteyner taşımacılık faaliyetleri yürütülüyor. Karayolu taşımacılığının yanı sıra havayolu taşımacılığı ile yüksek kalitede, hızlı ve güvenilir bir taşımacılık sağlanarak nakliye ihtiyaçlarınız profesyonel şekilde sağlanmaktadır. 

Azerbaycan Parsiyel Nakliye

Azerbaycan hizmetlerinde ve lojistik alanında en sık tercih edilen nakliye türü parsiyel taşımacılık olmaktadır. Parsiyel nakliye hizmetinin temel prensibi, aynı araç içerisinde farklı müşterilere ait ürünlerin aynı güzergaha ulaştırılmak üzere yola çıkmasıdır. 

Geçmişten günümüze en çok kullanılan bu nakliye türünde önemli avantajlar söz konusudur. 5K Lojistik olarak sağladığımız Azerbaycan parsiyel nakliye hizmetleri ile müşteriler, nakliye hizmetlerinde önemli maddi karlar edebiliyor. 

Parsiyel nakliye, sadece karayolu taşımacılığı ile sınırlı değildir. Ek olarak demiryolu, havayolu ya da denizyolu ile de sağlanabilen parsiyel nakliye, ihtiyaçlara en etkili çözümü sağlıyor. Azerbaycan topraklarına ulaştırmak istediğiniz ürünleriniz için başarılı bir süreç yürüten 5K Lojistik farkıyla ürünlerinizi, süreç içerisinde takip etme olanağınız bulunmaktadır.

İki ülke arasında gerçekleşecek nakliye sürecinde; yüklerin müşteriden toplanması, paketlenmesi, uygun şartlar altında depolanması, gümrük ve sigorta işlemlerinin yapılması, alınması gereken belge ve evrakların hazırlanması ve ürünlerin dağıtılması gerçekleşir. Bu süreçte sürecin her aşamasında müşteri bilgilendirmesi yapılarak, müşterilerin nakliye sürecindeki beklentileri en iyi şekilde karşılanır.

Azerbaycan Frigo Nakliye

Frigo nakliye, hassas bir taşımacılık türü olarak öne çıkmaktadır. Nakliye sürecinde ürünlerin depolanması, hasarsız ve sağlıklı ulaşımında bu nakliye hizmeti tercih edilmektedir. Genellikle raf ömürleri azalmadan ulaştırılması gereken gıda ürünlerinin taşımacılığı, frigo taşımacılık ile sağlanmaktadır. Parsiyel nakliye hizmetinde olduğu gibi tüm ürünlerin, aynı güzergaha gidiyor olsa da aynı araçla taşınması mümkün değildir. Bunun sebebi her gıda ürünün aynı sıcaklık koşullarına sahip olmamasıdır.

Özel araçların kullanıldığı Azerbaycan Frigo Nakliye türü ile Azerbaycan’a gönderilmesi istenen sebze, meyve ve dondurulmuş ürünlerin sağlıklı şekilde ulaştırılması sağlanır. Belli sıcaklık değerlerinde tutulabilen donanımlı araçlarımız sayesinde ürünlerin zamanında teslimi yapılırken son teknoloji sistemler ile ürünlerinizin hasarsız şekilde ulaştırılması gereken adrese ulaştırılır.

Azerbaycan Ağır Yük Nakliyesi

Diğer nakliye ürünlerinden ayrılan ağır yükler için, Azerbaycan ağır yük nakliyesi hizmetimiz ile Türkiye’den Azerbaycan’a taşımacılık hizmeti sağlıyoruz. Ağır yük taşımacılığında özveri ile çalışan ve alanında deneyimli kadrosu ile 5K Lojistik, üreticiden alıcıya kadar olan süreci profesyonel şekilde yürütmektedir. 

Bu taşımacılık türü ile ağır yük kapsamına giren; inşaat makineleri, rüzgar türbinleri, trafo, jeneratör, gemi motorları ve boru hatları gibi ebat ve ağırlık olarak oldukça fazla ürünlerin güvenilir taşımacılığı gerçekleştiriliyor. Bu taşımacılık sürecinde alçak dorse ile sorunsuz bir yükleme yapılıyor.

Azerbaycan Konteyner Taşımacılık

Konteyner taşımacılık, lojistik alanında önemli bir yeri bulunan taşımacılık türüdür. Ürünlerin en güvenilir şekilde yapılmasını sağlayan dayanıklı ve sağlam yapıda konterynerler, her geçen gün artan nakliye ihtiyaçlarına önemli bir çözüm olmaktadır. Yükleme ve boşaltma işlemlerinde sağladığı kolaylıklar, Azerbaycan konteyner taşımacılık hizmetinin önemli bir avantaja sahip olmasını sağlamıştır. Farklı kapasitelere sahip konteynerler ile her türlü yük taşımacılığı yapılabilmekte olup konteyner kilit sistemi bulunan açık dorseli tırlar ile Türkiye – Azerbaycan arası nakliye hizmeti gerçekleştiriliyor.

Azerbaycan Nakliye Süresi

Türkiye – Azerbaycan arası ticaret yapan firmalar için nakliye süreci ve nakliye süresi son derece önemli bir konudur. Tüm lojistik hizmetlerinde olduğu gibi ürünün güvenilir teslimatının yanı sıra en kısa sürede zamanında teslim edilmesi, lojistik hizmetlerinde aranan bir kriterdir. Bu kapsamda, ürüne yönelik çözümler üreten 5K Lojistik, hasarsız teslimatı minimum sürede gerçekleştirerek müşteri beklentisini üst düzeyde tutmaktadır. 

Elbette Azerbaycan nakliyesi süresi birçok kritere bağlı olmakla birlikte süreyi belirleyen en önemli unsur hava ve yol durumudur. Özellikle karayolu taşımacılığında nakliye süreleri, hava ve yol şartlarına göre değişiklik göstermeye oldukça müsait. Ancak süreci kontrol altında tutan çözüm odaklı çalışma planı ile 5K Lojistik, müşterilerin herhangi bir sürpriz yaşamadan belirlenen süre içerisinde ürün teslimat ihtiyacını karşılıyor. 

Azerbaycan Nakliye Güzergahı

Gelişmiş lojistik altyapıya sahip Azerbaycan’a; karayolu, demiryolu, havayolu ve Hazar Denizi güzergahı denizyolu nakliye hizmeti gerçekleştirilebiliyor. Komşu ve kardeş ülke Azerbaycan nakliye güzergahları ve nakliye hizmetleri ile her türlü ürün ve malın teslimatı gerçekleştirilebiliyor. Azerbaycan nakliye güzergahı arasında;

 • Gürcistan nakliye güzergahı 
 • İran nakliye güzergahı

sayılabilir. Ulaştırılacak ürün ve ulaştırma süreleri göz önünde bulundurularak stratejik bir güzergah belirlenmekte ve ulaşım sağlanmaktadır. Belirlenen güzergah ile minimum maliyette en güvenilir nakliye hizmeti sunulmaktadır. Ulaşım güzergahını belirleyen en önemli nokta ise ulaşım türü olmaktadır. Havayolu ve karayolu ile farklı güzergahlar belirlenmekte olup belirlenen güzergah üzerinden çok çeşitli ürün taşımacılığı gerçekleştirilebiliyor.

Gürcistan, Tiflis, Batum, İran, Tahran gibi önemli merkezler üzerinden yapılan ulaşım ile ulaştığımız Azerbaycan varış şehirleri arasında;

 • Bakü
 • Babek
 • Nahçıvan
 • Gence
 • Culfa 
 • Haydarabad
 • Karabağ
 • Kebele
 • Ucar
 • Daşkesen
 • Zerdab
 • Kuba

Azerbaycan Nakliye Firmaları

Yoğun ticari ilişkilerin yapıldığı Azerbaycan – Türkiye arasında, ürün ticaretinin sağlanması adına Azerbaycan nakliye firmaları önemli bir konumdadır. Bu firmalar, müşteri ihtiyaçlarına cevap vermek üzere çok çeşitli lojistik hizmeti sağlıyor. Sektöründe öncü firmalardan biri haline gelmiş olan 5K Lojistik, müşteri ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran çalışma sistemi, kalite ve güveni en kısa sürede ulaştırabilme amacıyla Türkiye – Azerbaycan arasında önemli bir lojistik ağı kurmuştur. 

Bu ağ üzerinde başta karayolu olmak üzere havayolu, denizyolu ve demiryolu gibi farklı ulaşım ağları ile her türlü yükün taşınarak ticari ilişkileri güçlendirmede önemli görevler üstleniyor. Bu kapsamda ihtiyaç duyduğunuz Azerbaycan varışlı nakliye hizmetleri için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, en güvenilir ulaşım hizmetinden her bütçeye hitap eden fiyat aralığı ile yararlanabilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.