Japonya Nakliye

18.01.2023
481
Japonya Nakliye

Bir ada ülkesi olan Japonya, Asya’nın doğusunda konumlanmaktadır. Büyük Okyanus’ta bulunmakla birlikte sınırları Kuzey Kore, Güney Kore, Çin ve Rusya’nın doğusuna kadar uzanıyor. Bununla birlikte güneyde Doğu Çin Denizi ve Tayvan’a uzanmaktadır. Endonezya’dan sonra en büyük ikinci ada ülkesi durumunda olup gelişmiş ekonomisi ile öne çıkıyor. Günümüzde birçok dünya ülkesi ile yoğun ticari ilişkileri bulunmaktadır. Bu kapsamda Türkiye ile ticari ilişkilerinde Japonya nakliye hizmetleri kullanılarak ticari ilişkilerin her geçen gün önem kazanması amaçlanıyor. Japonya lojistik ve nakliye hizmetlerinde 5K Lojistik firması olarak donanımlı filomuz ve uzman ekibimiz ile Japonya’ya kesintisiz ürün teslimatı gerçekleştiriyoruz.

Japonya Denizyolu Taşımacılığı

Asya ülkeleri arasında herhangi bir kara sınırı bulunmayan Japonya’ya gerçekleştirilen ürün sevkiyatlarının neredeyse büyük bir bölümü Japonya denizyolu taşımacılığı ile sağlanmaktadır. Deniz yolu taşımacılık hizmetleri kapsamında ürünler, okyanusa elverişli büyük nakliye gemileri ile taşınmaktadır. Bu taşıma sürecinde 5K Lojistik firması olarak gelişmiş ekipmanlarımız ile yükleme, taşıma ve boşaltma işlemi gerçekleştiriyoruz. Türkiye limanlarından yola çıkan gemiler, doğrudan ya da aktarmalı olarak Japonya’ya ulaşmaktadır. En az karayolu taşımacılık hizmeti kadar esnek çözümler getirilebilen denizyolu taşımacılığı ile Türkiye üzerinden çeşitli güzergahlar kullanılarak Japonya limanlarına ulaşım sağlanabiliyor. Türkiye’de başlıca limanlar olarak;

 • İstanbul
 • İzmir
 • Mersin
 • Bursa
 • İskenderun 

sayılırken Japonya’ya ulaştırılan ürünlerin son varış noktası olan önemli limanlar arasında;

 • Tokyo
 • Kobe
 • Kushiro
 • Akate
 • Hiroshima
 • Kawasaki
 • Yokohama sayılabilir.

Japonya Kombine Taşımacılık

Yük taşımacılığı kapsamında kalkış ve varış noktaları arasında en az iki taşıma şeklinin kullanıldığı yöntem, kombine taşımacılık olarak tanımlanmaktadır. Birden fazla taşıma türünde teslimat gerçekleştiriliyor olsa da taşımacılı, sürecin tamamından sorumlu olur. Bu kapsamda 5K Lojistik firması olarak Japonya kombine taşımacılık hizmetimiz ile en başarılı nakliye sürecini gerçekleştirmekteyiz. 

Sürecin en hızlı şekilde tamamlanması gereken durumlarda, stratejik planlamalar yaparak güvenilir teslimatı en hızlı şekilde Japonya limanlarına ve alıcılarına ulaştırıyoruz. Kombine taşımacılık kapsamında tercih ettiğimiz taşımacılık türleri arasında başta denizyolu olmak üzere karayolu, havayolu ve demiryolu taşımacılık hizmetlerini saymak mümkün. Aktarmalı olarak taşınan yüklerin, bu taşımacılık türlerinden en az ikisi ile en hızlı şekilde ulaştırılması hedeflenmektedir. Japonya nakliye ya da Çin nakliye gibi uzak mesafelerde kombine taşımacılık kullanılarak önemli avantajlar elde ediliyor.

Japonya Parsiyel Nakliye

Ticari yük taşımacılığında en sık kullanılan nakliye türlerinden biri parsiyel taşımacılık olmaktadır. Parsiyel taşımacılık, parça yük taşımacılığı olarak da bilinmekte olup aynı güzergahta bulunan farklı alıcıların yüklerinin, aynı araç içerisinde taşınarak teslim edilmesi sistemine dayanır. Parsiyel nakliye hizmetinde araçlar, teslimat için düzenli olarak yola çıkmaktadır. Bu sayede zaman ve enerjiden tasarruf sağlanırken alıcı teslimatlarının en kısa sürede gerçekleştirilmesi hedefleniyor. 

Japonya parsiyel nakliye hizmetleri de bu kapsamda verilmekte olup birden fazla alıcıya ait ürünler, aynı araç ile taşınarak en kısa sürede ekonomik çözümler sunulmaktadır. Elbette bir ada ülkesi olması sebebiyle parsiyel taşımacılık genellikle gemi nakliyesi ile gerçekleştiriliyor. Herhangi bir ürün hasarını minimuma indirmek amacıyla benzer ürünler aynı araca yüklenir ve ürünlerin herhangi bir hasar almadan sorunsuz şekilde teslimatı sağlanır. Japonya parsiyel nakliye fiyatları bu süreçte en çok araştırılan konulardan biri olup fiyat skalası ve detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Japonya Frigo Nakliye

Türkiye – Japonya arası uzak mesafeler için kullanılan bir diğer nakliye türü Japonya frigo nakliye olmaktadır. Soğuk taşımacılık ya da iklim kontrollü taşıma gibi isimlerle de tanınan frigo nakliyede, özel soğutuculu araçlar kullanılmaktadır. Bu araçlar sahip olduğu soğutucu klimalar ve içerideki ısıyı belli değerde tutan özelliği sayesinde, bozulmaya yatkın içerikte ürünlerin herhangi bir zarar görmeden Japonya’ya ulaştırılmasını sağlıyor. 

Frigo sisteminde araç içerisi -26 + 18 derece arasında herhangi bir değerde sabit kalarak taze meyve, sebzelerin yanı sıra dondurulmuş gıda ya da kimyasal ürünlerin içeriğinde bozulma olmadan korunması sağlanır. Uygun depolama koşullarında teslimatı yapılacak hassas ürünleriniz için 5K Lojistik Japonya frigo nakliye hizmetlerimizle yardımcı oluyoruz. 

Japonya Ağır Nakliye

Alanında en başarılı nakliye hizmetlerini sunan 5K Lojistik, nakliye sürecinde ağır nakliye çözümleri ile her türlü ihtiyaca cevap vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye – Japonya arasında gerçekleşecek ağır yük teslimatlarında Japonya ağır nakliye hizmetlerini yerine getirerek ihtiyaç duyulan yüklerin güvenilir ve zamanında teslimatını sağlamaktadır. Bu yükler, standart ebatların aksine daha büyük ebatlarda ve ağırlıkta olup taşınması sırasında ekstra bir ekipman ve donanımlı ekip ihtiyacını beraberinde getiriyor. 

Başta iş makineleri olmak üzere tüm ağır araçlar, boru hatları, vinçler, jeneratör, santral ve türbin gibi normalin dışında ebat ve ağırlıkta ürünler, ağır yük kapsamına girer. Bu ağır yüklerin teslimatına ek olarak ürünlerin montajı gibi ekstra işlemler de ağır nakliye sürecinde verilen bir hizmettir. 

Japonya Konteyner Taşımacılık

Büyük ve dayanıklı koli benzetmesini yapabileceğimiz konteynerler, ürün teslimatlarında en çok kullanılan araçlardır. Özellikle denizaşırı ülkeler için konteyner taşımacılık gerçekleştirilerek ürünlerin hasar almadan taşınması sağlanıyor. Bu kapsamda Japonya konteyner taşımacılık hizmetimiz ile teslimatı yapılacak ürünlerinizin, güvenilir ve dayanıklı konteynerler içerisinde hasarsız olarak teslimatını gerçekleştiriyoruz. Gemi nakliye ile gönderimi yapılan konteynerler, limanlarda bulunan özel sistemler ile gemiden indirilir ya da gemiye yüklenir. 

Minimum sarsıntı ve gelişmiş ekipmanların sağladığı güvenilir işlem garantisi ile ürünler gemi kargo taşımacılığı ile Japonya limanlarına ulaştırılıyor. Japonya konteyner nakliye hizmeti aşamaları öncelikli olarak ürünlerin konteynerlere yüklenmesi ile başlar. Ardından konteynerler özel sistemler ile gemiye yüklenerek yola çıkar. Son aşamada Japonya limanlarına yanaşan gemiler, konteynerlerini limana bırakarak teslimatını sonlandırır.

Japonya Nakliye Firmaları

Geçmişten günümüze en yoğun ticari ilişkilerin gerçekleştiği Japonya ile ticari ilişkiler kapsamında ürün teslimatı, Japonya nakliye firmaları tarafından yapılmaktadır. Nakliye firmaları arasında verdiği hizmet çeşitleri ve stratejik çözümleri ile 5K Lojistik, alanında en başarılı Japonya lojistik firması olmaya devam ediyor. Oldukça farklı alanlarda farklı türlerde ürün teslimatının sağlandığı lojistik hizmetlerinde ilk amaç; güvenilir ve sorunsuz teslimatı, en kısa sürede gerçekleştirmektir. 5K Lojistik firması olarak müşteri beklentisini daima ön planda tutuyor ve uzun soluklu çalışmalar için her zaman en iyisini hedefliyoruz. Bu kapsamda nakliye ve lojistik sürecinde donanımlı ekibimiz ve geniş araç filomuz ile kesintisiz hizmet sağlamaktayız. 

Japonya Nakliye Fiyatları

Doğu Asya’da bir ada ülkesi olan Japonya için ürün teslimatlarında deniz yolu taşımacılık ve hava yolu taşımacılık tercih edilmektedir. Bu taşımacılık türleri, Japonya nakliye fiyatları üzerinde etkili olmakla birlikte birçok kriter, fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Başta gemi kargo fiyatları olmak üzere uçak kargo fiyatları üzerinde etkili unsurlar;

 • Kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafe
 • Ulaşım giderleri
 • Sevkiyat sürecinde gerekli olan ekstra ekipmanlar
 • Ürün türü, ağırlığı ve ebatları
 • Hassas ürünlerin özellikleri

sayılabilir. Bunun dışında birçok prosedür ve uygulamalar, gemi nakliye fiyatları başta olmak üzere Japonya lojistik hizmetlerinde önemlidir. Fiyatlar ve teslimat süreci hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.