Rusya Nakliye

18.01.2023
857
Rusya Nakliye

Yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya, sahip olduğu kaynakları ile dünyada önemli bir ticari gücü de elinde bulunduruyor. 14 farklı ülkeyle sınır komşusu olan ülke topraklarının büyük bir bölümü Asya kıtasında, batı bölümü ise Avrupa kıtasında yer alır. Tarihin her döneminde güçlü ticari ilişkileri ile öne çıkan Rusya’nın Türkiye ile geliştirdiği ticari ilişkilerinde 5K Lojistik firması olarak Rusya nakliye hizmeti vererek ihracat ve ithalatta güvenilir sevkiyatlar gerçekleştirmekteyiz.

Rusya Karayolu Nakliye

Ülkemizde ihracatın en fazla yapıldığı ülkeler arasında bulunan Rusya’ya yoğun nakliye talebi bulunmaktadır. Bununla birlikte nakliye talebini karşılamak üzere çeşitli ulaşım türleri kullanılmaktadır. Rusya karayolu nakliye hizmeti bu ulaşım türlerinden biri olup Türkiye – Rusya arası karayollarının kullanıldığı bir nakliye sürecini kapsar. Rusya lojistik hizmetlerinde ülkemizden yola çıkan araçlar, büyük oranda Gürcistan üzerinden Rusya’ya ulaşım sağlamaktadır. 

Rusya karayolu nakliye firmaları tarafından tercih edilen ve güzergah olarak sıklıkla tercih edilen Gürcistan üzerinden Rusya’ya,Vladikavkaz Sınır Kapısı kullanılarak giriş yapılmaktadır. Karayolu nakliye üzerinden komple taşımacılık ve parsiyel nakliyenin yanı sıra ağır yük taşımacılığı ve frigo taşımacılık hizmeti de sağlanmaktadır. Bu süreçte ticari ilişkilerin yürütüldüğü firmalar arasında Rusya’ya tır kaç günde gider? sorusu, en çok araştırılan konulardan biridir. Bu süreçte farklı güzergahların seçilmesiyle ulaşımda değişiklikler olmakla birlikte tırların Rusya’ya ulaşması ortalama 5 – 7 gün aralığındadır.

Rusya Denizyolu Nakliye

Havayolu ve karayolu hizmetlerine alternatif olarak tercih edilen Rusya denizyolu nakliye hizmetleri ile deniz araçlarına yüklenen ürünlerin sevkiyatı, deniz güzergahları kullanılarak yapılır. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemiz üzerinden, denize kıyısı bulunan ve denizyolu ulaşımının avantajlı olduğu her ülkeye denizyolu nakliye hizmeti verilmektedir. Bu kapsamda Karadeniz’e kıyısı bulunan Ukrayna nakliye ve Rusya lojistik hizmetleri, denizyolu taşımacılığı ile sağlanabilmektedir. 

Birçok yönden avantajı bulunan deniz yolu nakliye hizmetleri ile yüksek miktarlarda ürünün taşımacılığı tek seferde gerçekleştirilmektedir. Tek seferde büyük oranlarda ürün taşımacılığının yapılmasının yanı sıra kombine taşımacılıkla denizyolu nakliyesine ek olarak birçok taşımacılık türünden yararlanılması mümkündür. Rusya denizyolu taşımacılık hizmeti ile iki ülke arasında endüstriyel ürünler, değerli ürünler, petrol ürünleri ve iş makineleri sevkiyatları gerçekleştirilmeye devam etmektedir. 

Rusya Nakliye Avantajları

Rusya gibi büyük ve önemli ticari ilişkilerin yürütüldüğü ülkelerde, lojistik hizmetleri son derece  önemlidir. Bu sebeple 5K Lojistik firması olarak doğru ve stratejik planlamalar ile zamanında ve güvenilir teslimatı daima hedef almaktayız. Rusya nakliye hizmetlerine ek olarak yakın bölgede bulunan Ukrayna, Kazakistan ve Özbekistan nakliye süreçlerinde uluslararası nakliyata uygun prosedürler ve gerekli belgeleri tamamlayarak hizmet vermekteyiz. 

Başta gıda ürünleri olmak üzere çok çeşitli ürün ve malların teslimatı yapılan Rusya nakliye avantajları arasında öne çıkan nokta, donanımlı araçlarımız ile Rusya’nın tüm bölgelerine ulaşım sağlanmasıdır. Buna ek olarak CMR sigortalı araçlar ve C2 belgesi ile süreç profesyonel olarak yürütülür. Rus şirketler ile yapılan ticari faaliyetlerinizde 5K Lojistik hizmetlerinden yararlanarak güvenilir ve sorunsuz teslimat ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. 

Rusya Nakliye Hizmetlerimiz

Her geçen gün artan Rusya – Türkiye ticari ilişkileri sonrası nakliye hizmetleri de çeşitlilik ve gelişme göstermiştir. Bu kapsamda Rusya nakliye hizmetlerimiz arasında karayolu, denizyolu ve havayolu ulaşım seçenekleri ile her türlü ihtiyaca çözüm sağlıyoruz. Donanımlı araç filomuz sayesinde her türlü ürünün taşımacılığı gerçekleştirilmekte olup uzun mesafelerde ürünlerin hasar almadan ulaştırılması için taşımacılık faaliyetleri profesyonel şekilde yürütülmektedir. Havayolu, denizyolu ve esnek çözümleri ile her türlü ihtiyaca cevap veren karayolu taşımacılıkta; parsiyel nakliye, frigo nakliye, proje taşımacılığı, komple taşımacılık ve ağır nakliye çözümleri ile her geçen yıl artan sevkiyat sayısına ulaşmaktayız. 

Rusya Parsiyel Nakliye

Parsiyel nakliye hizmeti, geçmişten günümüze en sık kullanılan taşımacılık türü olup, parça yük taşımacılığı olarak da bilinmektedir. Parsiyel taşımacılıkta temel prensip, aynı güzergaha giden ürünlerin, aynı araç içerisinde taşınarak zaman ve enerjiden tasarruf sağlamaktır. Elbette aynı araç içerisinde taşınacak ürünlerin özel durumları olmaması, yükleme, taşıma ve boşaltma işlemlerinde herhangi bir ekstra işlem gerektirmemesi, parsiyel taşıma için uygun olduğunu gösterir. Ek olarak bu hizmette araç bölünür ve güzergaha göre teslimatı yapılacak ürünlerin doğru şekilde yerleştirilmesi adına hassasiyet gösterilir. 

Rusya parsiyel nakliye fiyatları diğer taşımacılık türlerine göre daha avantajlı sayılabilir. Bu hizmette, aynı güzergaha gidecek ürünlerin aynı araç içerisinde taşınması, maliyet olarak daha ekonomiktir. Bunun dışında indirilme sırasına göre yerleştirilen ürünlerin hasar alma oranı sıfıra yakın olup güvenilir bir teslimat gerçekleştirilmektedir.

Rusya Frigo Nakliye

Türkiye – Rusya arası nakliye çözümlerinden biri de Rusya frigo nakliye hizmeti olmaktadır. Genel olarak incelendiğinde frigo nakliye, belli sıcaklık değerlerinde muhafaza edilmesi gereken ürünlerin, sıcaklık ayarlaması bulunan özel soğutuculu araçlarla bir yerden bir yere taşınmasıdır. Taşınan ürünün yapısına göre ayarlanan sıcaklık değerleri -26 ile +18 derece aralığında değişiklik gösterebilmektedir. 

İklim koşulları sebebiyle meyve ve sebze çeşitliliği bakımından kısıtlı olan Rusya, taze sebze ve meyve başta olmak üzere ülkemizden çeşitli gıda ürünleri temin etmektedir. Bu ürünler, frigorifik araçlarla, uygun güzergahlar üzerinden Rusya’ya ulaştırılır. Farklı sektörlere ait taşınan çeşitli yükler arasında;

 • Taze sebze ve meyveler
 • Süt ve süt ürünleri
 • Kırmızı ve beyaz etler
 • Dondurulmuş gıdalar
 • Soğuk içecekler
 • Çikolata, pasta vb. erimeye yatkın gıdalar
 • Serum, ilaç vb. medikal ürünler sayılabilir.

Rusya Komple Taşımacılık

Komple taşımacılık hizmeti, nakliye sürecinde en risksiz seçenekler arasında gelmektedir. Karayolu başta olmak üzere denizyolu, havayolu ve demiryolu gibi ulaşım türleri için kullanılabilen bir nakliye türüdür. Bu kapsamda Rusya komple taşımacılık hizmeti sunan 5K Lojistik, çeşitli araçlardan oluşan filosu ile profesyonel ve güvenilir komple taşımacılık hizmeti vermektedir. 

Komple taşımacılığın temel prensibi, tek bir şirket ve müşteriye ait ürünlerin aynı araçta, gönderilmesi gereken adrese ulaştırılmasıdır. Bu yöntemde, başka herhangi bir ürün, araç içerisine eklenmez ve tüm ürünler tek bir gönderici ve alıcıya aittir. Bu sayede riskin minimuma indirildiği komple taşımacılıkta, farklı ürünler ve alıcıların olmaması, aracın herhangi bir durakta durmadan ve yük boşaltma işlemi gerçekleştirmeden direkt olarak varış noktasına ulaşması söz konusudur. Bu sayede hem zamandan hem de yakıttan tasarruf sağlaması ile öne çıkar.

Rusya Ağır Nakliye

Ağır nakliyat, Türkiye Rusya nakliye hizmetlerinde kullanılan bir nakliye türü olup adından da anlaşılacağı üzere normalin üzerinde bir ağırlık ve ebatlara sahip ürün ve malların teslimatını kapsamaktadır. Rusya ağır nakliye hizmeti, ithalat ve ihracatta önemli bir yere sahip olup özellikle iş makineleri temininde sıklıkla tercih edilmektedir. Ağır nakliye hizmetlerinde normal taşımacılık hizmetlerinin aksine lowbed adı verilen römork araçlarla taşıma sağlanıyor. Bu araçlar, ağır ve büyük yapıdaki malzemelerin sorunsuz şekilde taşınabilmesini sağlamak üzere geliştirilmiştir. Ürünlerin taşıma sürecinin yanı sıra lowbed araçlara yüklemesi ve boşaltılması, tercihe ve ihtiyaca göre ürünlerin montajı gibi işlemler de ağır nakliye hizmetleri kapsamında verilmektedir.

Rusya Nakliye Güzergâhı

Nakliye hizmetlerinin yoğun olarak yaşandığı Türkiye – Rusya arasında Rusya nakliye firmaları, çeşitli alternatif güzergahlar belirleyerek maliyeti minimuma indirmeyi hedeflemektedir. Elbette maliyetin yanı sıra dikkat edilen ilk kriter, en hızlı teslimatın güvenilir yollardan sağlanmasıdır. Bu kapsamda Rusya nakliye güzergahı seçenekleri;

 • Ukrayna üzeri Rusya nakliye hizmeti
 • Gürcistan üzerinden Rusya topraklarına ulaşım 
 • Türkiye – İran – Azerbaycan üzerinden Rusya’ya ulaşım
 • İstanbul, Kocaeli, Mersin Rusya nakliye hizmetleri kapsamında ise bu limanlardan yola çıkan ürünler, denizyolu ile Odessa Limanına ve oradan da Rusya’ya ulaşır.

Rusya Nakliye İlleri

Gelişen lojistik hizmetleri ile Rusya’nın çeşitli bölgelerine sevkiyat gerçekleştirebilmek mümkündür. Sevkiyat sürecinde tercih edilen ulaşım türü ve güzergahlarının yanı sıra yapılan kombine taşımacılık ile minimum masraf ve enerjinin harcandığı taşımacılık gerçekleştiriliyor. Rusya St Petersburg nakliye başta olmak üzere öne çıkan bölge ve teslimat noktalarına karayolu, denizyolu ve havayolu ile ulaşım sağlanarak her bölgeye ürün teslimatı hedeflenmektedir. Teslimat sağlanan Rusya nakliye illeri arasında;

 • Moskova
 • Petersburg
 • Kazan
 • Podolsk
 • Soçi
 • Samara
 • Perm 
 • Tümen
 • Armavir
 • Vyborg

Rusya Nakliye Firmaları

Rusya nakliye firmaları arasında temel amaç, en kaliteli ve güvenilir teslimatı en kısa sürede gerçekleştirmektir. Bu kapsamda alternatif güzergahlar, donanımlı ekipmanlar ve araç filoları kullanılarak en kaliteli hizmeti verme noktasında bir rekabet söz konusudur. Bu rekabette alanında en başarılı hizmeti veren 5K Lojistik, ekonomik çözümleri ile müşteri beklentilerini karşılarken aynı zamanda güvenilir teslimat garantisi ile süreci sorunsuz şekilde yönetir.

Nakliye sürecinin başından sonuna kadar her adımda müşteri beklentisi göz önünde bulundurulmakta olup alanında uzman ekip ile çalışarak ürünlerin bozulmadan ya da herhangi bir hasar almadan taşınması sağlanıyor. Buna ek olarak uluslararası taşımacılık hizmetinde gerekli her türlü belge ve izin temin edilmekte olup taşımacılık süresince herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.

Rusya Nakliye Fiyatları

Rekabetin yüksek olduğu lojistik alanında, güvenilir teslimatı en uygun fiyat garantisi ile sunan 5K Lojistik, nakliye hizmetlerinde ziyaret edilen ilk adres olmaya devam ediyor. Sürecin nasıl ilerlediğini merak eden şirketler, aynı zamanda Rusya nakliye fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Fiyatlandırmalar, birçok kritere göre belirlenmekte olup bu kriterler;

 • Ulaşım türü
 • Ulaşım güzergahı
 • Kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafe
 • Yol giderleri
 • Ürün türü ve özellikleri
 • Nakliye sürecinde gerekli ekipmanlar

sayılabilir. Bu kriterlere göre belirlenen nakliye fiyatları ve süreç hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.