Hindistan Nakliye

18.01.2023
570
Hindistan Nakliye

Asya kıtasının güneyinde konumlanan Hindistan, tarih boyunca ticaret yollarına olan yakınlığı sebebiyle ihracat ve ithalatta önemli bir güce sahip olmuştur. Batıda Pakistan, doğuda Bangladeş, Myanmar ve kuzeydoğuda Çin ile sınır komşu olan Hindistan aynı zamanda batı Umman Denizi, doğuda Bengal Körfezi ve güneyde Hint Okyanusuna deniz kıyısı bulunan bir Asya ülkesidir. Dünya ticaretinde ulaşım güzergahlarına yakınlığı ve sahip olduğu insan nüfusu ile nakliye hizmetlerine duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Bu kapsamda Türkiye Hindistan arası yapılan Hindistan nakliye seferleri ile her türlü malın çeşitli ulaşım faaliyetleri ile Hindistan topraklarına sorunsuz teslimatı sağlanmaktadır. 

Hindistan Türkiye Nakliye Hizmetlerimiz

Coğrafi olarak ele alındığında dünyanın en büyük 7. coğrafi alana sahip ülkesi olan Hindistan, 28 eyalet ve birlik bölgesinden oluşmaktadır. Geniş bir alana yayılmış olan Hindistan’da ülke sınırları içerisinde ve uluslararası düzeyde ticaret hacmi oldukça büyüktür. Bu kapsamda 5K Lojistik olarak sağladığımız Hindistan Türkiye nakliye hizmetlerimiz ile en çok talep gören ürün teslimatı güvenilir şekilde yapılmaktadır. Çeşitli ihracat ve ithalat ürünleri başta karayolu ve denizyolu olmak üzere havayolu ve demiryolu taşımacılık gibi çeşitli nakliye türleri ile ülke topraklarına ulaştırılıyor. Kalkış ve varış noktaları arasındaki tüm yol tek bir nakliye türü ile gerçekleştirilebildiği gibi kombine taşımacılık ile bir ve daha fazla nakliye türü kullanılarak stratejik bir nakliye süreci yönetiliyor.

Hindistan Denizyolu Taşımacılığı

Başta Hint Okyanusu olmak üzere Umman Denizi ve Bengal Körfezi’ne deniz kıyısı bulunan Hindistan’da deniz kıyısı uzunluğu toplamda 7.517 kilometredir. Geniş bir deniz kıyısı ile bu kıyı üzerinde gelişmiş limanlar bulunmaktadır. Özellikle uluslararası düzeyde yapılan ithalat ve ihracatlarda Hindistan denizyolu taşımacılığı sıklıkla kullanılan bir nakliye türüdür. Hindistan gemi nakliye hizmetleri ile büyük oranda malın tek seferde taşınması mümkün hale gelmektedir. Denize ve okyanusa kıyısı olan ülkeler ile Hindistan arasında yapılan ticarette deniz yolu ulaşımı sıklıkla kullanılmakta ve kullanılmaya devam etmektedir. Elbette okyanus üzerinden yapılan seferlerde gemilerin donanımı son derece önemli olup malın sorunsuz ve zamanında teslimatında önemli bir kriterdir.

Hindistan Havayolu Taşımacılığı

Dünya üzerinde en çok kullanılan taşımacılık türlerinden biri havayolu taşımacılığı olmaktadır. Bu kapsamda Türkiye – Hindistan arası gönderilecek önemli mal ve yüklerde Hindistan havayolu taşımacılığı ile en güvenilir hizmeti alabilmeniz mümkün. En hızlı ulaşım türü olmasının yanı sıra en güvenilir ulaşım türü olması, özellikle değerli eşya ve malların Hindistan’a taşınmasında havayolu taşımacılığına yönelimi artırmaktadır. Ancak diğer ulaşım türlerine nazaran sahip olduğu maliyetler ve ulaşım giderleri, havayolu taşımacılığının genellikle değerli eşyaların taşınmasında tercih edilmesini sağlamıştır.

Hindistan Karayolu Taşımacılığı

Türkiye – Hindistan arası yapılan ticari seferlerde en çok kullanılan bir diğer ulaşım türü Hindistan karayolu taşımacılığı olmaktadır. Karayolu nakliye hizmetleri, kamyon ve tırların kullanılarak karayolu güzergahları üzerinden malların Hindistan’a ulaştırılmasını sağlayan bir hizmettir. Ulaşım güzergahı çeşitliliği sayesinde stratejik bir güzergah belirlenerek en güvenilir ve hızlı nakliye süreci gerçekleştirilebiliyor. Bunun yanı sıra karayolu taşımacılığında kullanılan parsiyel nakliye hizmetleri ile aynı güzergaha gönderilecek olan yükler, sırasıyla alıcılara teslim edilebilmektedir. Hindistan karayolu nakliye çözümleri arasında başta parsiyel nakliye olmak üzere frigo nakliye, ağır nakliye ve konteyner nakliye gibi çeşitli nakliye hizmetlerini sayabiliriz. 

Hindistan Parsiyel Nakliye

Hindistan parsiyel nakliye hizmetlerinin temel prensibi, parça taşımacılıktır. Gelişen lojistik sektöründe hızlı ve esnek çözümler için kullanılan parsiyel taşımacılık ile birden fazla firmanın ürünleri, aynı araç içerisine yüklenerek aynı güzergaha doğru yola çıkmaktadır. Bu güzergah üzerinde mallar, sırasıyla alıcılara teslim edilir ve araç en son varış noktasına ulaşır. Hindistan topraklarında parsiyel taşımacılık sıklıkla kullanılmakta olup aynı güzergaha giden araçlar, birden fazla alıcıya ait benzer ürünleri içerisinde barındırır ve güvenilir şekilde teslim etmeyi amaçlar. 

Hindistan Frigo Nakliye

Frigo nakliye hizmetlerini diğerlerinden ayıran en önemli nokta taşınacak ürünlerin hassasiyeti olmaktadır. Özellikle gıda ürünlerinin kolay bozulabilen yapısı sebebiyle Hindistan gibi uzak mesafelerde Hindistan frigo nakliye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Frigo taşımacılık hizmetinde frigorifik olarak adlandırılan özel araçlar kullanılmaktadır. Bu araçlar, özel soğutuculu sistemleri ile araç içerisindeki ısıyı belli seviyelerde tutmakta ve ürünlerin bozulmadan teslimat adresine ulaştırılmasını sağlamaktadır. 

 

Hindistan frigo nakliye hizmetleri ile taşınan ürünler genellikle dondurulmuş gıdalar olmaktadır. Bunun yanı sıra erimeye ve bozulmaya meyilli çeşitli gıda ürünleri de yine frigorifik araçlar ile Hindistan topraklarına ulaştırılıyor. Frigorifik araçlar -26 dereceden +18 dereceye kadar araç içerisinde farklı ürünlerin farklı depolama düzeylerine uygun ortam oluşturabilmektedir. Hindistan başta olmak üzere Kazakistan ya da Çin nakliye gibi uzak Asya ülkelerine gıda teslimatları sorunsuz olarak yapılabiliyor.

Hindistan Ağır Nakliye

Ağır nakliye hizmetlerinde taşınan yükler, standart yüklere oranla daha yüksek ağırlık ve ebatlara sahiptir. Normalin üzerinde ağırlık ve ebatlara sahip bu yüklerin, ortalama bir kamyon ve tır ile taşınması mümkün olmadığından Hindistan ağır nakliye çözümleri geliştirilmiştir. Ağır nakliyat hizmetlerinde lowbed araç olarak tanımlanan araçlar kullanılmakta olup bu araçlar, tasarım ve donanım olarak ağır yükleri sorunsuzca taşıyabilme potansiyeline sahiptir. Lowbed araçlar ile Hindistan’a ulaştırılabilen ağır yükler arasında;

 • Otomotiv 
 • Makineler ve makine parçaları
 • Orman ürünleri
 • Palet ve boru sistemleri
 • İnşaat malzemeleri
 • Santral ve jeneratörler sayılabilir.

Hindistan Konteyner Nakliye

Yapılan nakliye ve lojistik hizmetlerinde neredeyse tüm dünyada tercih edilen nakliye türü konteyner nakliye olmaktadır. Konteynerlerin sağladığı avantajlar ve ulaşım kolaylığı sebebiyle hem ülke içinde hem de uluslararası düzeyde yapılan nakliye hizmetlerinde konteynerler önemli bir yere sahiptir. Başta denizyolu taşımacılık olmak üzere havayolu taşımacılık ve karayolu taşımacılıkta mal taşıma işlemlerinde konteynerler kullanılmaktadır. Büyük ve dayanıklı koli olarak tanımlayabileceğimiz konteynerler, tüm malların tek bir konteyner içerisinde depolanmasını sağlarken aynı zamanda yükleme ve boşaltma işlemlerinde zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Bu yönüyle 5K Lojistik olarak Hindistan konteyner nakliye hizmetleri sunarak sorunsuz teslimat sağlıyoruz. Hindistan konteyner fiyatları ve konteyner taşımacılık hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Hindistan Türkiye Firmaları

Türkiye – Hindistan taşımacılık hizmetleri, ticari faaliyetlerde önemli bir yere sahiptir. Yoğun ticari faaliyetler sebebiyle nakliye sürecine de büyük önem verilmektedir. Küçük ya da büyük ölçekli tüm firmalar, herhangi bir maddi – manevi kayıp yaşamamak adına en güvenilir lojistik firmaları arayışına girmektedir. Bu kapsamda 5K Lojistik, Hindistan Türkiye firmaları arasında ziyaret edilen ilk adres oluyor.  Uzak mesafelerde donanımlı araç filosu ile hizmet veren 5K Lojistik, aynı zamanda uygun fiyat aralıkları ile müşteri beklentisini karşılamaktadır. Hindistan’ın neredeyse tüm bölgelerine ulaşım sağlayan araç filomuz ile nakliye yapılan Hindistan Nakliye İlleri arasında;

 • Yeni Delhi
 • Mumbai
 • Haydarabad
 • Kanpur
 • Nashik
 • Indore 

Hindistan Türkiye Nakliye Fiyatları

Uluslararası düzeyde taşımacılık ihtiyacı bulunan firmalar arasında en çok araştırılan konulardan biri Hindistan Türkiye nakliye fiyatları olmaktadır. Bu konuda net bir fiyat aralığı verilmemekle birlikte Hindistan nakliye fiyatları üzerinde belirleyici birçok kriter söz konusudur. Fiyatlar üzerinde etkili kriterler;

 • Kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafe
 • Tercih edilen ulaşım türü 
 • Kullanılan ulaşım güzergahı
 • Yükleri türü, ağırlığı ve sahip olduğu özellikler
 • Yükleme ve boşaltma sürecinde ihtiyaç duyulan ekstra ekipmanlar
 • Gümrük aşamasında yapılan masraflar

olarak sıralanabilir. Bu sebeple güncel olarak değişiklik gösteren fiyatlar ve Hindistan nakliye hizmetleri hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.