Suriye Nakliye

18.01.2023
136
Suriye Nakliye

Ortadoğu ülkelerinden biri olan Suriye, aynı zamanda komşu ülkesi olan Türkiye ile 877 kilometrelik kara sınırını paylaşmakta olup bu sınır iki ülke içinde en uzun kara sınırıdır. Resmi adıyla Suriye Arap Cumhuriyeti; Asya’nın batısında, Arap yarımadasının kuzeyinde yer almaktadır. Coğrafi olarak önemli bir konumda olmakla birlikte zengin petrol kaynaklarına sahiptir. Ancak sahip olduğu iç savaş sebebiyle ekonomisi her geçen gün değer kaybeden Suriye, dış ticarette Türkiye ile ithalat ve ihracatta önemli faaliyetler yürütmektedir. Bu kapsamda Suriye nakliye hizmetleri ile Türkiye – Suriye arasında düzenli olarak taşımacılık yapılmakta olup Suriye taşımacılığında 5K Lojistik firması, alanında en güvenilir hizmeti vermeye devam etmektedir.

Suriye Nakliye Hizmetleri 

Türkiye ile sınır komşusu olan Suriye, iç karışıklıklar sebebiyle taşımacılık faaliyetlerinde çoğu zaman güvenilir bir ortam sunamayabiliyor. Ancak Türkiye – Suriye arası nakliye ve lojistik faaliyetleri, sınırda oluşturulan tampon bölge sayesinde sorunsuzca gerçekleştirilebilmektedir. Kara sınırı komşusu olması sebebiyle 5K Lojistik Suriye nakliye hizmetleri, karayolu taşımacılık ile yapılmaktadır. 

Bunun yanı sıra ülkede bulunan 4 havalimanı, havayolu taşımacılık faaliyetleri için tercih edilebilir. Ancak en ekonomik çözümün karayolları olması, nakliye faaliyetlerinin bu alanda yoğunlaşmasını sağlamıştır. Suriye taşımacılık hizmetleri kapsamında tercih edilen bir diğer ulaşım türü denizyolu taşımacılık olup Mersin limanı başta olmak üzere ülkemizden yola çıkan gemiler, Suriye’nin Tartus gibi önemli liman şehrine vararak taşımacılık sürecini güvenli şekilde tamamlamaktadır.

Suriye Karayolu Nakliye

Karayolu taşımacılık faaliyetleri, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ticari faaliyetlerde en sık tercih edilen ulaşım türüdür. Özellikle Suriye, Gürcistan, Irak nakliye gibi komşu ülkelerimizle yürütülen ticari faaliyetlerde karayolu ile yapılan taşımacılık, önemli avantajlar sunar. Suriye karayolu nakliye kapsamında tır ve minivan olarak tanımlanan araçlarla hizmet verilmektedir. Belli aralıklarla sefer düzenlenmekte olup bu araçların Suriye karayolu varış güzergahı ise ürün ve alıcıya göre stratejik olarak belirlenmektedir. 

Türkiye – Suriye arası ortalama 800 km olmakla birlikte nakliye hizmetlerinden yararlanmak isteyen firmalar için en çok araştırılan soru, Suriye’ye tır kaç günde gider? konusudur. Bu noktada kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafe belirleyici olup tırların varış süresi ortalama 3 – 4 gün arasında değişiklik göstermektedir.

Suriye Denizyolu Nakliye

Ortadoğu ülkesi olmasına rağmen denize kıyısı bulunan Suriye, nakliye hizmetlerinde denizyolu taşımacılık avantajından yararlanabilmektedir. Suriye denizyolu nakliye hizmetleri, sadece belli başlı limanlardan yapılmakta olup bu sınırlılık, ulaşım faaliyetlerinin genel olarak karayolu ile yapılmasına sebep olmaktadır. Ancak kaliteli ve güvenilir nakliye garantisi sunan konteyner nakliye işlemlerinde Suriye denizyolu taşımacılık hizmetleri ile sorunsuz bir taşımacılık sağlanabiliyor. 

Gemi nakliye ile konteynerler Suriye’nin Tartus limanına bırakıldıktan sonra çeşitli ulaşım seçenekleri ile son alıcıya ulaştırılmak üzere araçlara yüklenmektedir. Bunun dışında Suriye Roro Nakliye ile konteynerler, farklı ulaşım araçlarına yüklenmesine gerek kalmadan tek araç ile hem denizyolu hem de karayolundan alıcıya ulaştırılabiliyor. Peki Ro-Ro gemisi ne demektir? Tekerlekli araç taşımacılığının yapıldığı Ro-Ro gemiler, uluslararası karayolu taşımacılığında kullanılan bir seçenek olup nakliyenin kesintisiz şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

Suriye Frigo Nakliye

Türkiye – Suriye arası gerçekleştirilen ticari faaliyetler kapsamında çok çeşitli sektörlerden ürün ithal ve ihraç edilmektedir. Bu ürün sektörlerinden biri de gıda sektörü olup gıda ürünleri, diğer ürün seçeneklerinin aksine hassas özellikleri sebebiyle nakliye sürecinde ekstra özen ve dikkat gerektirir. Hassas ürünlerin güvenilir teslimatı için geliştirilen Suriye frigo nakliye çözümleri sayesinde gıda ürünleri, dondurulmuş ürünler ve çeşitli kimyasal ürünlerin yapısı bozulmadan Suriye alıcılarına ulaştırılması sağlanır. Peki Suriye’ye frigo nakliye nasıl yapılır?

Taze meyve ve sebzelerin yanı sıra dondurulmuş gıdalar, erimeye müsait yapıda ürünler, içeriğinin bozulmaması gereken ve belli sıcaklık değerlerinde taşınması gereken kimyasal ürünler ve ilaçlar, özel soğutuculu frigorifik araçlarla taşınmaktadır. Bu taşıma sürecinde araç içerisi ürün yapısına göre -26 ile +18 derece aralığında bir değerde sabit bırakılarak uygun depolama koşulları sağlanır. C2 belgesine sahip araç filomuz ile 5K Lojistik olarak en güvenilir Suriye frigo taşımacılık hizmeti vermekteyiz. 

Suriye Parsiyel Nakliye

Taşımacılık faaliyetlerinde uzun yıllardır en çok tercih edilen nakliye türü parsiyel nakliye çözümleri olmaktadır. Parça taşımacılık olarak ifade edilen ve aynı güzergaha ulaştırılması planlanan ürünlerin aynı araç içerisinde taşınması, parsiyel nedir? sorusuna cevap olarak verilebilir. Türkiye’nin sınır komşusu olan Suriye, en çok parsiyel taşımacılık yapılan ülkelerden biri olup nakliye talepleri her geçen gün artış göstermeye devam etmektedir. 

Suriye parsiyel nakliye çözümlerinin diğer nakliye türlerine oranla daha ekonomik olması, bu hizmete yönelimleri artırmaktadır. Üstelik aracın dolmasıyla birlikte ürünlerin yola çıkması, sevkiyatın en kısa sürede gerçekleştirilmesini sağlar. Daha birçok avantajı beraberinde getiren Suriye parsiyel taşımacılık ve ve Suriye nakliye 2023 hizmetleri hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suriye Nakliye Güzergahı

Suriye topraklarında yaşanan iç karışıklıklar, Suriye nakliye güzergahı belirlerken göz önünde tutulan ilk kriterdir. Ürünlerin güvenilir sevkiyatının yapılmasının yanı sıra sevkiyat süresini kısaltarak daha ekonomik bir nakliye süreci hedefleniyor. Bu kapsamda Suriye varış güzergahı için en güvenilir sınır kapılarımız olan Akçakale, Öncüpınar ve Cilvegözü sınır kapıları kullanılmaktadır. Bu kapılardan Suriye topraklarına giren tırlar, yüklerini alıcılara teslim etmek üzere Suriye nakliye şehirlerine ulaşım sağlar. Sınırda bulunan tampon bölgelerden ulaşım sağlayan 5K Lojistik, müşterilerinin herhangi bir kayıp yaşamamasını garanti eden profesyonel bir taşımacılık faaliyeti yürütmektedir.

Suriye Nakliye Fiyatları

Türkiye – Suriye arası ticari ilişkiler yürüten firmalar, ürün teslimatları için en güvenilir nakliye firmasını seçmeyi hedefler. Bu hedefte dikkat ettikleri ilk kriterler güvenilirlik ve kalite olsa da Suriye nakliye fiyatları da nakliye hizmeti seçiminde öne çıkan bir konudur. Alanında en başarılı nakliye sürecini yürüten 5K Lojistik, Suriye nakliye fiyatları 2023 skalası için birçok kriteri göz önünde bulundurmaktadır. Başta ulaşım mesafesi olmak üzere tercih edilecek ulaşım türü, kullanılacak ekipmanlar, ürün türü ve yol durumu gibi birçok kriter, nakliye fiyatları üzerinde etkilidir. Güncel olarak değişen fiyatlar ve nakliye süreci hakkında detaylı bilgi için iletişim kanallarımız üzerinden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.