18.01.2023
171
Umman Nakliye

Ortadoğu ülkelerinden biri olan Umman, Arap yarımadasının güneydoğusunda yer almaktadır. Resmi adıyla Umman Sultanlığı olarak bilinen ülke Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Yemen ile Sınır komşusudur. Buna ek olarak sahip olduğu konum itibariyle kuzeydoğuda Umman Körfezi, güneyde ve doğuda ise Umman Denizine kıyısı bulunur. Orta kısımları çöl ovalarından oluşan Umman’da kuzey ve güney kısımlar dağlık ve engebeli araziden oluştuğundan ulaşım güzergahları sınırlıdır. Belli başlı rotalar üzerinde gelişen taşımacılık faaliyetleri kapsamında Umman Nakliye hizmeti verilerek ülke ihracatı ve ithalatının geliştirilmesi hedefleniyor. Umman nakliye ve lojistik hizmetlerinde 5K Lojistik firması olarak alanında en başarılı ve güvenilir hizmetimiz ile müşterilerimize yardımcı olmaya devam etmekteyiz.

Umman Nakliye Hizmetlerimiz

Ortadoğu, Asya ve Afrika ülkelerinin kesişiminde yer alan konumu sebebiyle Umman, birçok önemli ticari güzergahların üzerinde bulunmaktadır. Önemli ticari bölgelere yakınlığı bulunan ve ticari faaliyetlerini geliştirmeye devam eden Umman’da ticari firmalar, ithalat ve ihracat faaliyetlerinde Umman Nakliye hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır. Umman nakliye firmaları arasında beklentileri en iyi şekilde karşılamaya devam eden 5K Lojistik, Umman ihracat nakliye sürecinde çeşitli lojistik çözümleri ile yardımcı olmaktadır. Başta Umman karayolu nakliye olmak üzere Umman denizyolu nakliye ve Umman havayolu nakliye çözümleri sayesinde her ürün türüne yönelik taşıma yapılırken aynı zamanda müşteri beklentisi göz önünde bulundurulur.

Umman’a Nakliyat Nasıl Yapılır?

Türkiye – Umman arası mesafe göz önüne alındığında Umman’a nakliyat nasıl yapılır? sorusu, ticari firmalar tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Yıllardır bu alanda hizmet vermeye devam eden 5K Lojistik, Umman başta olmak üzere Tunus ve Ürdün nakliye gibi çeşitli uzak Ortadoğu ülkelerinde de lojistik hizmetlerini götürmektedir. Bu süreçte öncelikle ihtiyaçlar belirlenir ve müşteri talepleri dinlenir. Ürün türü, varış süresi, güzergah vb. bilgiler doğrultusunda uygun ve stratejik bir nakliye çözümü sunulur.

İlk aşama sonrası ürünlerin ilgili araca yükleme süreci başlar. Depolama, yükleme, nakliye ve boşaltma işlemlerinin hiçbir aşamasında ürünlerin herhangi bir zarara uğraması söz konusu değildir. Ayrıca nakliye öncesi gerekli tüm izin ve belgeler eksiksiz olarak alınır, şöför vizesi ve gerekli tüm evraklar kontrol edilerek yola çıkılır.

Umman Karayolu Taşımacılık

Yeni nesil nakliye hizmetleri kapsamında Ortadoğu ülkesi Umman’a, gönderilecek tüm ürünler en hızlı şekilde ve zamanında teslim edilir. Bu kapsamda tercih edilen ulaşım türlerinden ilki, Umman karayolu taşımacılık olmaktadır. Kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafenin sadece karayolları kullanılarak kat edildiği bu ulaşım türünde ürünler, en hızlı şekilde alıcıya teslim edilir. 

Türkiye – Umman arası mesafe ortalama 3.500 km olmakla birlikte ortalama bir hafta gibi bir sürede ürün teslimatı gerçekleştirilebilmektedir. Elbette bu süre, tercih edilen ulaşım güzergahı ve yol durumlarına bağlı olarak değişmektedir. Araç takip sistemi bulunan donanımlı tır filosu sayesinde 5K Lojistik, mesai saatleri kapsamında müşterilerine gerekli olan tüm bilgilendirmeleri anlık olarak sağlamaktadır.

Umman Denizyolu Taşımacılık

Birçok Ortadoğu ve Asya ülkesine nazaran Umman, denize kıyısı bulunduğundan denizyolu taşımacılığı için bütün imkanlara sahiptir. Asya ve Afrika başta olmak üzere farklı noktalara ulaşım yönünden avantajlıdır. Bu avantajını ticari nakliye süreçlerinde kullanmakta olup Umman denizyolu taşımacılık faaliyetleri ile her yıl büyük oranda ihracat ve ithalat gerçekleştirmektedir. Bu faaliyetlerde 5K Lojistik olarak Türkiye – Umman arası düzenlediğimiz seferler ile profesyonel taşımacılık hizmeti vermekteyiz. 

Gümrük aşamasında tüm kontrolleri sağlanan ürünler, özenli bir şekilde araca yüklenir. Herhangi bir sorun ve ek işlem gerektirmeyen ürün ve araçlar, bir sonraki aşamada Ro-Ro gemisine yüklenir. Ro-Ro taşımacılık faaliyetleri ile ürünler, araçlar arası yükleme boşaltma yapılmadan tek araç içerisinde varış noktasına kadar teslim edilebilmektedir.

Umman Frigo Nakliye

Uluslararası taşımacılık faaliyetlerinde büyük bir öneme sahip frigo nakliye, gıda vb. hassas ürünlerin herhangi bir hasar almadan taşınabilmesini sağlamaktadır. Özel soğutuculu araçlar, araç içerisini -26 ile +18 derece arasında bir değerde sabit kalabilmesini sağladığından ürünler, uzun mesafelere taşınırken, olması gereken koşullarda depolanır. Türkiye – Umman arası yürütülen Umman frigo nakliye hizmetleri ile taze sebze ve meyveler, dondurulmuş gıdalar, soğuk içecekler, erimeye meyilli pasta, çikolata vb. ürünlerin taşıması sorunsuz şekilde sağlanır. Gıda ürünlerinin yanı sıra çeşitli kimyasal içerikli ürünler ve ilaç, serum vb. tıbbi ürünler de frigo taşımacılık hizmetleri ile Umman topraklarına ulaştırılır.

Umman Parsiyel Nakliye

Dünya üzerinde en sık tercih edilen nakliye türlerinin başında gelen parsiyel nakliye, parça taşımacılık olarak bilinmektedir. Parsiyel taşımacılığın temel prensibi, aynı güzergaha gidecek ürünlerin aynı araç içerisinde taşınarak zaman ve enerjiden tasarruf sağlanmasıdır. Bu kapsamda Umman parsiyel nakliye hizmetleri ile 5K Lojistik, güvenilir taşımacılık hizmeti verirken aynı zamanda ekonomik çözümler ile müşteri beklentisini karşılar. Peki Umman parsiyel nakliye nasıl yapılır?

Öncelikle tüm taşımacılık faaliyetlerinde olduğu gibi parsiyel nakliye sürecinde de ilk aşama, sipariş ve fiyatlandırma aşamasıdır. Nakliye hizmeti almak isteyen ticari firmalar, gerekli bilgiler doğrultusunda siparişlerini oluşturduktan sonra karşılıklı onay verilir, rezervasyon yapılır ve nakliye süreci başlatılmış olur. Operasyon aşamasına gelindiğinde gerekli evrak ve belgeler tamamlanır. Depolama, yükleme ve taşımacılık sağlanarak teslimat, ulaştırılması gereken alıcıya teslim edilir. Bu aşamada boşaltma işlemi yapılarak teslimat sonlanır.

Umman Nakliye Şehirleri

Türkiye ile belli oranda ticari faaliyetlerin yapıldığı Umman arasında ticari güzergahlar sınırlıdır. Karayolu ya da denizyolu taşımacılık ile ulaştırılması istenen ürünler, Umman nakliye şehirlerine teslim edilir. Teslimat yapılan ve yoğun ticari faaliyetlerin sürdürüldüğü başkent başta olmak üzere Umman nakliye şehirleri arasında;

  • Maskat
  • Al Ashkharah
  • Al Buraymi
  • Al Wasil
  • Bahla
  • Dibba
  • Sohar
  • Sur
  • Nizwa
  • Masirah Adası

Umman Nakliye Fiyatları 2023

Geçmişten günümüze artarak devam eden lojistik faaliyetleri, hayatın devamlılığında önemli bir yere sahiptir. Bu kapsamda her geçen gün gelişen ve müşteri beklentilerini karşılamak üzere büyüyen araç filoları ile Umman nakliye süreçleri, profesyonel olarak yürütülmektedir. En iyi Umman nakliye firmaları arasında öne çıkan 5K Lojistik, bu kapsamda zengin araç filosu ile ekonomik çözümler sunmaya devam ediyor. Nakliye fiyatları, birçok kritere bağlı olarak değişmekle birlikte Umman nakliye fiyatları 2023 fiyatlandırması için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.