Lübnan Nakliye

18.01.2023
145
Lübnan Nakliye

Asya kıtasının batısında yer alan Lübnan, bir Ortadoğu ülkesidir. Resmi adıyla Lübnan Cumhuriyeti güneyde İsrail, kuzeyde ve doğuda Suriye ile sınır komşusudur. Bununla birlikte batıda Akdeniz’e kıyısı bulunan Lübnan, Kıbrıs ile deniz sınırına sahiptir. Gelişme göstermeye devam eden ekonomisi ve çeşitli ithalat, ihracat faaliyetleri ile Lübnan nakliye hizmetlerinde 5K Lojistik, önemli bir paya sahiptir. Türkiye ile yürütülen ticari ilişkilerde 5K Lojistik, alanında uzman kadrosu ve donanımlı araç filosu ile Lübnan lojistik faaliyetleri gerçekleştirmektedir. 

Hem karayolu hem de denizyolu taşımacılığının kullanılmasına imkan sunan Lübnan coğrafyası, kuzey-güney yönlü Lübnan dağlarına ev sahipliği yapar. Bu sebeple Türkiye – Lübnan arası taşımacılık faaliyetlerinde 5K Lojistik stratejik güzergahlar belirleyerek Lübnan karayolu üzerinden sorunsuz bir taşımacılık gerçekleştirir.

Lübnan Nakliye Hizmetlerimiz

Tarihi oldukça eskiye dayanan Lübnan, bulunduğu konum itibariyle ticari faaliyetlerin merkezi olmuş durumda. Bu sebeple başta Türkiye olmak üzere çeşitli dünya ülkeleri ile düzenli olarak gerçekleştirdiği Lübnan kargo taşımacılık faaliyetleri söz konusudur. Bu faaliyetlerde 5K Lojistik, Lübnan nakliye hizmetleri ile, müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı hedefliyor. Teslim alınan yüklerin, alıcıya en kısa sürede teslim edilmesini sağlarken aynı zamanda süreci güvenilir olarak yürütmektedir. Uluslararası faaliyet kapsamında gerekli yasal belge ve izinlerin alınması sayesinde süreç, sorunsuz şekilde devam eder ve tamamlanır. 

Bu süreçte başta Lübnan karayolu taşımacılık olmak üzere Lübnan denizyolu taşımacılık faaliyetleri ile her ihtiyaca yönelik bir nakliye süreci yönetilmektedir. Alıcının konumuna, müşteri beklentisine ve gönderilen ürünün türüne göre tercih edilen ulaşım türü, nakliye sürecinin kısa sürede ekonomik olarak tamamlanması amacını taşır.

Lübnan Karayolu Nakliye

Uluslararası taşımacılık hizmetlerinde sadece karayollarının kullanılarak yapıldığı nakliye hizmeti, karayolu nakliye olarak tanımlanır. Bu nakliye hizmeti başta kara sınırı bulunan ülkeler olmak üzere karayolu taşımacılığının daha ekonomik bir çözüm olduğu durumlarda tercih edilir. Başta Lübnan olmak üzere Irak ve Suriye nakliye gibi hizmetlerde karayolu taşımacılık son derece avantajlıdır. Bu kapsamda 5K Lojistik, tır ve kamyon araç filosu ile profesyonel Lübnan karayolu nakliye hizmeti vermekte olup süreci sorunsuz şekilde güvenilir olarak yürütmektedir. 

Deneyim ve ciddiyet gerektiren nakliye sürecinde araçların bakımı tamamlanmakta olup tüm belge ve izinler eksiksiz şekilde yerine getirildikten sonra yola çıkılır. Lübnan’ın başkentine ulaştırılmak üzere sağlanan Beyrut nakliye hizmetleri ve çeşitli nakliye güzergahları ile araçlar, en kısa sürede Lübnan topraklarına ulaşarak ürünlerini alıcılara teslim etmektedir.

Lübnan Denizyolu Nakliye

Gelişen lojistik faaliyetleri kapsamında her ürün ihtiyacına yönelik farklı bir ulaşım türü tercih edilebiliyor. Bu kapsamda Lübnan denizyolu nakliye hizmetleri, Lübnan başta olmak üzere Ortadoğu ülkelerine yapılan taşımacılıkta sıklıkla kullanılan bir seçenektir. Büyük oranda malların tek seferde taşınmasına imkan sunan bu hizmet ile, yapılan büyük ticari anlaşmalarda ürün sevkiyatlarının ekonomik şekilde tamamlanması hedeflenmektedir. 

Lübnan karayolu taşımacılığının aksine denizyolu araçları ile mallar güvenilir şekilde limanlara ulaştırılmaktadır. Ülkenin başkenti aynı zamanda bir liman kendi olan Beyrut, denizyolu faaliyetleri sonrası limana ulaştırılan malların ülke içerisine dağıtıldığı bir merkez konumundadır. Bu sebeple Lübnan Ro-Ro taşımacılık hizmeti, faaliyetlerin bu merkez üzerinden kesintisiz devam etmesi amacıyla tercih edilen bir nakliye türüdür.

Lübnan Komple Taşımacılık

Komple taşımacılık, ülke içinde ya da uluslararası düzeyde yapılan taşımacılık faaliyetlerinde tercih edilen bir nakliye türüdür. Peki komple taşımacılık nedir? Parsiyel taşımacılıktan farklı olarak komple taşımacılık, tek bir firmaya ait yüklerin tek bir araç kullanılarak taşınmasıdır. Farklı alıcılara ait farklı yükler araç içerisine karıştırılmaz ve komple yükler, doğrudan ulaştırılması gereken alıcı adrese gider. 

Karayolu, havayolu ya da denizyolu araçları kullanılarak yapılmakta olup taşıması yapılacak ürünlerin tamamı araca yüklenir. Parsiyel taşımacılık ya da Lübnan komple taşımacılık faaliyetlerinde hangi nakliye türünün avantajlı bir seçenek olduğu, ürünlerin aracı tamamen doldurup doldurmadığı ile ilgilidir. Bilindiği üzere taşımacılık hizmetlerinin ekonomik ve enerjiden tasarruf sağlaması amaçlandığından, yüklerin aracı tam olarak doldurmadığı durumlarda firmalar, parsiyel taşımacılığa yönelir.

Lübnan Parsiyel Nakliye

Parsiyel taşımacılık, Lübnan nakliye hizmetlerinde tercih edilen bir nakliye türüdür. Aracın bölümlere ayrılarak farklı alıcılara ait ürünlerin tek araç içerisinde taşınmasını sağlar. Nakliye hizmeti alan ticari firmanın, ürünlerin tamamının aracı doldurmadığı durumlarda parsiyel nakliye son derece avantajlı ve ekonomik bir seçenek olmaktadır. Bu sebeple Lübnan parsiyel nakliye fiyatları diğer nakliye türlerine oranla ekonomik bir skalaya sahiptir. 

Lübnan coğrafyasının sınırlı güzergah seçenekleri sebebiyle Lübnan parsiyel nakliye güzergâhı genel olarak Suriye üzerinden sağlanmaktadır. Denizyolu taşımacılık faaliyetlerinde ise güzergah, kalkış yapılan liman kentine göre değişiklik gösterir. Bu kapsamda Lübnan parsiyel nakliye süreleri de tercih edilen ulaşım türü ile belirlenir.

Lübnan Frigo Taşımacılık

Taşımacılık sürecinde her ürün aynı yapıda olmamaktadır. Özellikle gıda ürünleri gibi malların, sevkiyat sürecinde belli koşullarda depolanması ve taşınması gerekmektedir. Gıda ürünlerinin, dondurulmuş ürünlerin, çeşitli kimyasal ve medikal ürünlerin bozulmadan taşınabilmesi için frigo nakliye hizmetleri verilmektedir. Peki frigolu taşımacılık nedir, nasıl yapılır? Öncelikle, teslimatı yapılacak ürünlerin depolama koşulları belirlenir. Frigo taşımacılıkta ısı değerleri her bir ürün için farklı olup frigofirik araçlarla bu değerler en iyi şekilde sağlanır. 

Özel soğutuculu araçlar ile araç içerisi -26 ile +18 derece aralığında bir değerde sabitlenerek araç içerisinde yer alan ürünlerin Lübnan’a frigorifik taşıma ile sorunsuz teslimatı sağlanır. Lübnan karayolu frigo nakliye bu süreçte en çok tercih edilen seçenek olup Ro-Ro taşımacılık ile frigo nakliye hizmeti denizyolu üzerinden de yapılabilmektedir.

Lübnan Nakliye Transit Süreleri

Türkiye – Lübnan arası nakliye sürecinde, nakliye hizmeti alan firmaların üzerinde en çok durduğu konu, Lübnan nakliye transit süreleri olmaktadır. Malın, teslim alındığı adresten ulaştırılacak adrese en kısa sürede gönderilmesini amaçlayan 5K Lojistik, sunduğu stratejik ulaşım türleri ile bu süreyi minimumda tutarak ürün teslimini en kısa sürede tamamlamaktadır. Lübnan nakliyede transit güzergah karayolu ve denizyolunda farklılık göstermekte olup denizyolu taşımacılığında Mersin limanından yola çıkan Ro-Ro gemileri, Lübnan limanlarına vardıktan sonra teslimat adresinde doğru yola çıkmaktadır. 

Lübnan Nakliye Fiyatları

Lübnan nakliye 2023 hizmetleri kapsamında müşteri ihtiyaçları göz önünde bulundurularak çeşitli nakliye hizmetleri verilmektedir. Lübnan nakliye firmaları arasında öne çıkan 5K Lojistik, çeşitli güvenilir nakliye hizmetlerinin yanı sıra uygun fiyat garantisi ile Lübnan nakliye yapan firmalar için avantajlı seçenekler sunar. Lübnan nakliye fiyatları başta ulaşım türü olmak üzere çeşitli nakliye türlerine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin Lübnan parsiyel taşıma fiyatları ile Lübnan frigo nakliye fiyatları farklı fiyat skalasına sahiptir. Bu kapsamda nakliye hizmeti ve Lübnan nakliye fiyatları 2023 skalası hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.