18.01.2023
232
Tunus Nakliye

Orta Doğu ülkesi olarak öne çıkan Tunus, Afrika’nın kuzeyinde yer almaktadır. Akdeniz’e kıyısı olan ülke, Cezayir ve Fas ile kara sınırı komşusudur. Avrupa’ya yakın konumu ve deniz ticaretinde önemli bir güzergahta bulunması, ticari ilişkilerinin her geçen gün gelişme göstermesini sağlamıştır. Dünya ticaretinde artan pay oranı ile Tunus nakliye hizmetleri kapsamında 5K Lojistik olarak güvenilir ve yüksek kalitede hizmet vermeye devam etmekteyiz. 

Türkiye Tunus nakliye sürecinde ihracat ve ithalatta çeşitli ulaşım türleri kullanılmakta olup bu ulaşım türlerinde Tunus gemi nakliye önemli bir paya sahiptir. Yüksek oranda malın güvenilir şekilde teslimatının yapıldığı denizyolu taşımacılık hizmetlerinin yanı sıra Orta Doğu ve Afrika ülkeleri arasında yapılan ticari ilişkilerde karayolu taşımacılığı sıklıkla tercih edilmektedir. Geniş ve donanımlı araç filosu ile Türkiye Tunus nakliye sürecini profesyonel şekilde yürüten 5K Lojistik firması ile iletişime geçebilir, nakliye hizmetleri ve Tunus nakliye fiyatları 2023 yılı için detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Tunus Nakliye Hizmetlerimiz

Genel olarak bakıldığında bir tarım ülkesi olan Tunus’ta, gelişen sanayi kolları sınırlıdır. Deri, kağıt ve gıda gibi hafif sanayi kolları gelişmekle birlikte buna ek olarak petrol, çelik ve çeşitli ev aletlerinin üretim ve ihracatı yapılmaktadır. İhracat ve ithalatta ağırlıklı olarak sevkiyatı yapılan ürünler incelendiğinde tercih edilen ulaşım türleri ve ulaşım araçlarının da bu yönde çeşitlendiğini söylemek mümkün. 5K Lojistik olarak Tunus nakliye hizmetlerimiz kapsamında geniş araç filomuz ile hizmet vermenin yanı sıra stratejik güzergahlar ile en başarılı lojistik ve nakliye hizmetlerini gerçekleştirmekteyiz. 

Tunus – Türkiye arası nakliyede karayolu, havayolu ve denizyolu taşımacılık hizmetleri vererek her türlü ihtiyaca çözüm sunmaktayız. Müşteri beklentisi daima göz önünde tutulan ilk kriter olup parsiyel, frigo, ağır yük taşımacılık, proje taşımacılığı ve kombine taşımacılık çözümleri ile her türlü lojistik faaliyeti sorunsuz olarak tamamlanmaktadır.

Tunus Karayolu Nakliye 

Resmi adıyla Tunus Cumhuriyeti, Afrika’nın kuzeyinde yer almaktadır. Topraklarının büyük bir bölümü çöllerle kaplı olan ülkede, ulaşım ve yerleşim alanları belli bölgelerde yoğunlaşmaktadır. Bu kapsamda Tunus karayolu nakliye hizmeti verilirken, güzergah seçimi sınırlıdır. Bunun yanı sıra Tunus’un konumu ve denizyolu taşımacılığının avantajları sebebiyle karayolu nakliye hizmetleri ekonomik bir çözüm olarak görülmese de güvenilir ve hızlı teslimatta en sık tercih edilen ulaşım türü olarak öne çıkmaktadır. 

Tunus karayolu nakliye fiyatları kapsamında geniş bir skala hazırlanmakta olup fiyatlar birçok kritere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Türkiye – Tunus arası uzun mesafe ve karayolu taşımacılık maliyetleri sebebiyle ekonomik bir çözüm arayanların tercihi genellikle Tunus karayolu taşımacılığı olmasa da 5K Lojistik olarak minimum maliyet ile yüksek kalitede nakliye hizmeti vermeye devam etmekteyiz.

Tunus Denizyolu Nakliye

Bir Akdeniz ülkesi olan Tunus, ortalama 1.100 km kıyı şeridine sahiptir. Bu kıyı şeridi üzerinde bulunan limanlar aracılığı ile dünya ticaretinde önemli bir rol üstlenmektedir. Sahip olduğu konumu bakımından Sicilya Boğazı ile Avrupa ülkelerinden ayrılmaktadır. Ancak Avrupa ülkelerine ortalama 140 km uzaklığa sahip olan ülke bu yakınlığı kullanmakta olup Tunus denizyolu nakliye hizmetleri ile her geçen gün gelişme göstermeye devam etmektedir. 

Türkiye, üç tarafı denizlerle çevrili bir yarımada ülkesi olması yönünden Tunus ile ticaretinde deniz yolu taşımacılığını sıklıkla tercih etmektedir. Akdeniz’de Tunus gemi nakliye güzergahı kullanılarak neredeyse her sektörden malın taşınması sağlanabilmektedir. Tek seferde büyük oranda malın taşınabilmesini sağlayan denizyolu taşımacılığı, Türkiye – Tunus arası ticari nakliyede en avantajlı çözümlerden biri olmaya devam ediyor.

Tunus Havayolu Nakliye

Dünya üzerinde en güvenilir ulaşım türlerinin başında havayolu taşımacılığı gelmektedir. Özellikle Japonya nakliye gibi denizaşırı ülkelerin lojistik çözümlerinde en hızlı nakliye hizmeti, havayolu taşımacılık araçları ile sağlanmaktadır. Elbette maliyet olarak karayolu ve denizyolu taşımacılık hizmetlerine oranla yüksek bir fiyat skalasına sahip olsa da Tunus havayolu nakliye çözümleri, değerli malların taşınmasında sıklıkla tercih ediliyor. Müşteri ihtiyacını karşılamak üzere hizmet veren Tunus nakliye firmaları arasında 5K Lojistik olarak en ekonomik, güvenli ve hızlı taşımacılığı sağlamak üzere Türkiye – Tunus güzergahında yıllardır hizmet vermekteyiz.

Tunus Parsiyel Nakliye

Lojistik ve nakliye hizmetlerinin temel çalışma prensibi, en güvenilir taşımacılık faaliyetlerini en kısa sürede gerçekleştirmektir. Bu kapsamda 5K Lojistik olarak malların düzenli olarak yola çıkmasını ve en kısa sürede teslim edilmesini amaçlayan Tunus parsiyel nakliye çözümleri ile hizmet veriyoruz. Başta nakliye hizmeti almak isteyen firmalar olmak üzere parsiyel nakliye nedir? araştırması yapan kullanıcılar için parsiyel nakliyenin, parça taşımacılık olarak ifade edildiğini belirtebiliriz. 

Tunus parsiyel taşımacılık Tunus topraklarına ulaşmak üzere yola çıkan farklı alıcılara ait ürünler, tek araç vasıtasıyla sırasıyla ulaştırılır. Ulaşım sürecinde maddi – manevi herhangi bir kayıp oluşmaması adına en son teslim edilecek ürünler araca ilk olarak yüklenirken ilk indirilecek ürünler araca en son yüklenir. Bu sayede teslimat sürecinde malların zarar görme olasılığı minimuma indirilir.

Tunus Frigo Nakliye

Özel soğutuculu araçlarla yapılan soğuk zincir taşımacılık, frigo nakliye olarak tanımlanır. Soğuk gıda taşımacılığı ya da iklim kontrollü taşıma olarak da ifade edilen frigo nakliyenin temel amacı, belli derecede depolanması gereken ürünlerin herhangi bir hasar almadan ya da içeriği bozulmadan ulaşımının sağlanmasıdır. Bu noktada 5K Lojistik ve nakliye firması, Tunus Frigo nakliye çözümleri ile en başarılı taşımacılık faaliyetlerini yürütmektedir.

Başta gıda ürünleri olmak üzere tat, koku, renk ya da form değişikliği yaşayabilecek hassas ürünlerin taşımacılığı için frigorifik araçlar kullanılmaktadır. Bu araçlar, sahip olduğu özel klimalı sistemler sayesinde araç içerisini -26 ile +18 derece arasında bir değerde sabitleyerek ürünlerin depolama koşullarını araç içerisinde sağlamaktadır. Gıda ürünlerinin yanı sıra kimyasal ürünler ve aşı, serum vb. ilaçların Tunus’a sevkiyatında da Tunus frigo taşımacılık hizmetlerinden yararlanılmaktadır. 

Tunus Nakliye Fiyatları

Uluslararası düzeyde nakliye hizmeti almak isteyen ticari firmalar için en çok araştırılan konuların başında uluslararası nakliye fiyatları gelmektedir. Nakliye fiyatları başta ürün türü olmak üzere teslimat yapılacak ülke ve güzergaha göre değişiklik göstermektedir. Daha detaylı ele alındığında Tunus nakliye fiyatları üzerinde etkili olan kriterler aşağıdaki gibidir;

  • Kullanılan ulaşım türü (havayolu, karayolu, denizyolu vb.)
  • Kullanılan nakliye türü (parsiyel, frigo, ağır yük vb.)
  • Tercih edilen güzergah
  • Kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafe
  • Kullanılan araç ve donanımlar
  • İhtiyaç duyulan ekstra ekipmanlar
  • Ürün türü
  • Ürün ebat ve ağırlıkları
  • Ürün sayısı ve özellikleri

olmak üzere birçok kriter, Tunus nakliye fiyatlarında belirleyici olmaktadır. Buna ek olarak yol üzerinde yapılan ekstra harcama ve yakıt maliyetleri, gümrük işlemleri vb. konular, fiyatlar üzerinde etkilidir. Müşteri beklentisini karşılarken aynı zamanda uygun fiyat garantisi sunan 5K Lojistik, Tunus nakliyede gerekli olan belgeler ve izinleri alarak ekonomik ve sorunsuz bir nakliye süreci yönetmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.