Mısır Nakliye

18.01.2023
201
Mısır Nakliye

Ortadoğu ülkelerinden biri olan Mısır, Afrika kıtasının kuzeyinde yer almaktadır. Bulunduğu konum itibariyle geçmişten günümüze önemli medeniyetlere ev sahipliği yapan ülke, günümüzde ise gelişmiş ticari ilişkileri ile öne çıkıyor. Resmi adıyla Mısır Arap Cumhuriyet; batıda Libya, güneyde Sudan, Sina Yarımadası üzerinden ise Filistin ve İsrail ile komşudur. Bununla birlikte Akdeniz ve Kızıldeniz’e kıyısı olan Ortadoğu ülkesi Mısır’da nüfus, Nil Nehri boyunca yoğunlaşmaktadır. Mısır Nakliye hizmetleri ile bu bölgedeki faaliyetler her geçen gün artmakta olup müşteri ihtiyaçları doğrultusunda 5K Lojistik olarak Mısır’a çeşitli ihracat ve ithalat faaliyetleri yürütmekteyiz.

Mısır Nakliye Hizmetlerimiz

Türkiye ile gelişmiş ticari ilişkileri bulunan Mısır, ihracat ve ithalat faaliyetlerinin yoğun olarak yapıldığı bir ülkedir. Bu yönüyle Mısır nakliye hizmetlerine olan talep her geçen gün artış gösteriyor. Türkiye – Mısır arası yürütülen ticari faaliyetlerde 5K Lojistik firması olarak önemli hizmetler veriyor ve donanımlı araç filomuz ile müşteri ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. 

Bu kapsamda başta karayolu taşımacılığı olmak üzere denizyolu taşımacılığı ve havayolu taşımacılığı gibi farklı ulaşım türlerini kullanmaktayız. Her bir ulaşım türü, farklı ihtiyaca yönelik olmakla birlikte ürün türü ve müşteri beklentileri doğrultusunda en uygun stratejik ulaşım türü tercih edilmektedir. Tercih edilen ulaşım türü ile başta parsiyel nakliye olmak üzere frigo nakliye, komple nakliye ve ağır yük taşımacılık hizmetleri gerçekleştirilerek Mısır nakliye hizmetleri karşılanıyor.

Mısır Denizyolu Taşımacılık

Bir Ortadoğu ülkesi olmasına karşılık Akdeniz ve Kızıldeniz’e olan geniş kıyı şeridi sayesinde Mısır, denizyolu nakliye hizmetleri için avantajlı bir konumdadır. Sahip olduğu limanları ile uluslararası ticari ilişkilerde nakliye süreci sorunsuz şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu kapsamda 5K Lojistik, roro taşımacılık hizmetleri ile Türkiye – Mısır denizyolu nakliye faaliyetlerini sorunsuz olarak gerçekleştirebilmektedir. 

Roro taşımacılık sayesinde ülkemizden yola çıkan ürünler, herhangi bir hasar almadan denizyolu üzerinden Mısır topraklarına ulaştırılabiliyor. Bunun yanı sıra kamyon ve tır gibi araçlar, roro gemileri ile limanlara ulaştıktan sonra herhangi bir ürün indirme bindirme işlemi yapmadan son teslimat noktasına kadar ulaşım sağlayarak kapıdan kapıya teslimat gerçekleştirilebilmektedir.

Mısır Karayolu Taşımacılık

Gönderici alıcı arasındaki lojistik sürecinde, sadece karayollarının kullanılarak yapıldığı nakliye faaliyetleri, karayolu taşımacılık olarak tanımlanmaktadır. Bu faaliyetler, birçok ulaşım türüne oranla, sunduğu esnek çözümler sayesinde son derece avantajlıdır. Mısır karayolu taşımacılık faaliyetleri kapsamında en güvenilir çözümler sunan 5K Lojistik, ürünlerin zamanında ve sorunsuz teslimatı için stratejik güzergahlar belirlemektedir.

Ortadoğu ülkelerinde var olan iç karışıklıklar sebebiyle ulaşımın aksamaması adına, tercih edilen ulaşım güzergahlarının önemi büyüktür. Bu kapsamda 5K Lojistik, alanında uzman şoför ekibi sayesinde güvenilir güzergahlar üzerinden teslimat gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra araç takip sistemi sayesinde aracın hangi konumda olduğu hangi güzergah üzerinden nakliye hizmeti sağladığı ve tahmini varış saati müşteriye sunulmaktadır.

Mısır Komple Nakliye

Ülke içi ve uluslararası düzeyde yapılan taşımacılık faaliyetlerinde, komple taşımacılık türü sıklıkla kullanılıyor. Peki komple taşımacılık nedir? Bir ürünün teslim alındığı gönderici ile teslim edilecek alıcı arasındaki nakliye ve lojistik sürecinde, başta karayolu olmak üzere denizyolu, demiryolu ya da havayolu gibi birden fazla ulaşım türünün kullanıldığı faaliyetler, komple nakliye olarak tanımlanmaktadır. Bu kapsamda 5K Lojistik, en güvenilir ve hızlı teslimatı gerçekleştirebilmek adına Mısır komple nakliye hizmetleri ile müşterilerine yardımcı olmaya devam etmektedir. Mısır’ın yanı sıra Ürdün ve Yemen nakliye gibi birçok Ortadoğu ülkesine yapılacak taşımacılık faaliyetlerinde komple nakliye hizmetlerinin avantajlarından yararlanılmaktadır.

Mısır Parsiyel Nakliye

Türkiye – Mısır arasında yürütülen ticari faaliyetler kapsamında Mısır lojistik hizmetleri her geçen gün çeşitlenmektedir. Çeşitli nakliye ve lojistik faaliyetlerinden biri de parsiyel taşımacılık olmaktadır. Parsiyel, kelime anlamı bakımından parça yük olarak tanımlanmakta olup parça yüklerin tek bir araç ile taşınmasını ifade eder. Enerji ve zaman tasarrufu yönünden son derece avantajlı olan bu yöntem ile Türkiye – Mısır arası taşımacılık faaliyetleri düzenli olarak ilerletilebiliyor. 

Mısır parsiyel nakliye kapsamında Mısır’da aynı güzergah üzerinde bulunan teslimat noktaları belirlenir ve bu noktalara teslim edilecek ürünler aynı araca yüklenir. Mısır parsiyel taşıma faaliyetlerinde yükleme sürecinde ilk indirilecek ürünler araca en son yüklenirken son teslimat adresine gönderilen yükler araca ilk olarak yüklenir. Bu yükleme ve boşaltma sistemi sayesinde ürünlerin hasarsız teslimatı garanti altına alınmış olur.

Mısır Frigo Taşımacılık

Taşımacılık sektöründe en sık teslimatı yapılan ürün grubu gıda ürünleri olmaktadır. Ancak bu ürünler, belirli raf ömürleri sebebiyle taşımacılığı yapılırken uygun depolama koşullarının oluşturulması gerekiyor. Bu kapsamda Mısır frigo taşımacılık hizmetleri ile başta gıda ürünleri olmak üzere çeşitli kimyasal ürünler ve ilaçlar, frigorifik araçlar ile taşınarak hassasiyetleri bozulmadan teslim edilmektedir. Bu araçlar özel soğutuculu sisteme sahip olmakla birlikte araç içerisini -26 ile +18 derece aralığında bir değerde sabit tutabilmektedir. Ürünlerin depolama koşullarının en iyi şekilde sağlandığı bu araçlar sayesinde ürünler, Mısır gibi uzak ülkelere raf ömürleri tükenmeden ulaştırılabilmektedir. 

Mısır Nakliye Güzergahları

Nakliye ve lojistik hizmetleri kapsamında gönderimi gereken ürünler Mısır’a çeşitli güzergahlar ile ulaştırılabiliyor. Bu güzergahlar, ürünün güvenilir teslimatının yanı sıra en kısa sürede ekonomik maliyetlerde gönderilebilmesi noktasında da önemlidir. Mısır karayolu nakliye hizmetleri bu kapsamda en sık tercih edilen ulaşım türüdür. Sağladığı esnek çözümlerin yanı sıra diğer ulaşım türlerine nazaran ekonomik olması, ticari firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmesini sağlamıştır. Türkiye – Mısır arasında yer alan güzergahlar ve Mısır’da teslimat yapılan varış noktaları arasında;

 • İskenderiye
 • Kahire
 • Gize
 • Hilvan
 • El – Şeyh
 • Minye 
 • Matruh
 • Dimyat
 • İsmailiye
 • Buheyre

Mısır Nakliye Süreleri

Asya ile Afrika kıtasının birleştiği noktada Ortadoğu bölgesinde yer alan Mısır, önemli ulaşım güzergahları üzerinde bulunmasından dolayı geçmişten günümüze ticari anlamda önemli bir merkez olmuştur. Sahip olduğu kaynaklar ve ihtiyaç duyduğu ürün çeşitleri yönünden Türkiye ile geliştirdiği ticari ilişkiler kapsamında her hafta düzenli olarak ihracat – ithalat süreci gerçekleştirilmektedir. 

Bu süreçte ticari firmalar, Mısır nakliye firmaları arasında seçim yaparken ekonomik çözüm sunan lojistik firmalarına öncelik vermenin yanı sıra ürünlerinin en kısa sürede teslim edilme garantisini talep etmektedir. Bu noktada 5K Lojistik, ekonomik çözümler ile müşteri beklentisini en iyi şekilde karşılarken ortalama 7 – 10 gün aralığında süren Mısır nakliye süreleri ile teslimatını en kısa sürede tamamlamaktadır. 

Mısır Nakliye Fiyatları 2023

Zamanla değişen ve gelişen nakliye çözümleri sonrası Türkiye Mısır nakliye fiyatları da geniş bir skalaya sahip olmuş durumda. Müşteri ihtiyacını karşılamak üzere profesyonel şekilde sağlanan lojistik hizmetleri, birçok kritere bağlı olarak geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Mısır nakliye fiyatları 2023 skalası üzerinde etkili olan kriterler arasında;

 • Tercih edilen ulaşım türü (karayolu, denizyolu vb.)
 • Kullanılan nakliye türü (komple, parsiyel, frigo vb.)
 • Kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafe
 • Tercih edilen ulaşım güzergahları
 • Hava şartları ve yol durumları
 • Ürün türü, ebat ve ağırlıkları
 • İhtiyaç duyulan ekstra ekipmanlar
 • Gümrük ve yol maliyetleri

Mısır nakliye süreci ve Mısır nakliye fiyatları hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.