Libya Nakliye – Misurata Parsiyel Taşımacılık

18.01.2023
228
Libya Nakliye – Misurata Parsiyel Taşımacılık

Orta Doğu ülkeleri arasında konumlanan Libya, Afrika kıtasının kuzeyinde yer almaktadır. Resmi adıyla Libya Devleti, dünyanın en fazla petrol rezervine sahip 10. ülkesidir. Akdeniz’e kıyısı olmakla birlikte aynı zamanda batıda Tunus, Cezayir; güneyde Nijer, Çad ve doğuda Sudan ve Mısır ile kara sınırı bulunmaktadır. Sahip olduğu kaynakları ve gelişen ticareti ile Libya nakliye hizmetlerinde olan talep günden güne artmaktadır. Bu ihtiyaç doğrultusunda ihracat ve ithalatta 5K Lojistik olarak profesyonel ve güvenilir Libya – Misurata nakliye hizmetleri sağlamaktayız. 

Misurata Nakliye Hizmetleri

Bir liman şehri olan Misurata, Libya’nın en büyük 3. kentidir. Başkent Trablus ve Bingazi şehirlerinden sonra en büyük 3. kent olan Misurata, Libya ticaretinde, nakliye ve lojistik hizmetlerinde önemli bir konumdadır. Bu kapsamda Libya nakliye firmaları sunduğu çözümleri Misrata Limanı üzerinden sağlamaktadır. Misurata nakliye hizmetleri ile alanında en başarılı taşımacılık faaliyetlerini yürüten 5K Lojistik, müşteri beklentisi doğrultusunda Libya’ya çeşitli ulaşım faaliyetleri ile taşımacılık sağlamaktadır.

Son yıllarda artan talep birlikte gelişen Libya nakliye 2023 çözümleri kapsamında başta Libya deniz yolu nakliye olmak üzere çeşitli ulaşım türlerinden yararlanılmaktadır. Ülkenin bulunduğu konum, coğrafi şartları ve ülke içi sorunlar göz önüne alındığında sorunsuz ve en güvenilir teslimat için çeşitli stratejiler geliştirilmektedir. Akdeniz’e kıyısı olan ülkede bu noktada en avantajlı çözüm olarak denizyolu taşımacılık faaliyetleri büyük oranda yapılmaktadır.

Ek olarak gerçekleştirilen Libya karayolu taşımacılık faaliyetleri, ülkeye yapılan ürün teslimatlarında önemli bir yer tutar. Türkiye – Libya nakliye hizmetlerinde hızlı teslimat yönünden avantajlı olsa da, kalkış ve varış noktaları arası mesafe göz önüne alındığında ekonomik ve güvenilir seçenek arayanlar için ilk tercih olmayabilir. Bu sebeple Libya lojistik faaliyetlerinde gemi nakliye ve Libya havayolu taşımacılık faaliyetlerine olan talep günden güne artmaktadır.

Libya Parsiyel Taşıma 

Parça taşımacılık olarak adlandırılan parsiyel taşıma, başta Libya ve Tunus Nakliye olmak üzere uluslararası taşımacılık faaliyetlerinde en sık kullanılan nakliye türüdür. Libya parsiyel taşıma faaliyetleri kapsamında düzenli olarak çıkılan seferler ile kesintisiz teslimat gerçekleştirilmektedir. Bu süreçte nakliye hizmeti almayı düşünen ticari firmalar tarafından Libya parsiyel taşıma nasıl yapılır? sorusu sıklıkla araştırılıyor. 

Öncelikle ilgili prosedürler tamamlanarak süreç başlatılır. Bu süreçte sizlere gerekli bilgilendirmeler yapılır ve Libya parsiyel yükleme işlemlerine geçilir. Libya deniz yolu nakliye hizmetleri ile yapılan parsiyel taşımacılıkta konteynerler kullanılarak ürünlerin sorunsuz teslimatı amaçlanır. Tırlarla yapılan parsiyel taşımacılık hizmetlerinde ise Libya parsiyel yükleme işlemlerinde ürünlerin teslimat sırasına göre yükleme yapılarak malların herhangi bir hasar alma ihtimalleri minimuma indirilir. Bu sayede 5K Lojistik, alanında en güvenilir ve sıfır kayıp ile taşımacılık faaliyetlerini tamamlamaktadır.

Libya Denizyolu Konteyner Taşıma

Libya gemi nakliyesi işlemlerinde öne çıkan taşıma türü konteyner taşımacılık olmaktadır. Libya denizyolu konteyner taşıma işlemleri ile ürünler sıfıra yakın hata payı ile taşınırken aynı zamanda en güvenilir şekilde varış noktasına ulaştırılır. Lİbya konteyner fiyatları ile ekonomik bir çözüm sunulurken aynı zamanda konteyner taşımacılık birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Denizyolu konteyner taşımacılığı avantajları detaylı şekilde ele alınacak olursa;

 • Parça yüklerin tek konteyner içerisinde toplu olarak taşınabilmesini sağlar. 
 • Kombine taşımacılık faaliyetlerinde zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar.
 • Yapılan hızlı yükleme ve boşaltma işlemleri sayesinde denizyolu taşımacılıkta limandaki bekleme süresini kısaltır.
 • Dayanıklı ve sert yapıları sayesinde yükleri dış etkenlere karşı koruyarak hasarsız teslim edilmesini sağlar.
 • Denizyolu taşımacılığında en sık kullanılan nakliye türü olup denizaşırı ülkelerde ekonomik bir çözümdür.

Libya Nakliye Firmaları

Libya lojistik firması, Türkiye – Libya arası nakliye hizmetlerini yürütmekle sorumludur. Ürünü alıcıdan teslim alma, depolama, nakliye ve teslim aşamalarında süreci profesyonel şekilde yürüterek lojistik faaliyetlerinde önemli görevler üstlenir. Libya nakliye firmaları arasında öne çıkan 5K Lojistik, ekonomik çözümleri ve çeşitli nakliye türleri ile müşteri beklentisini en iyi şekilde karşılamaya devam ediyor. Ülke içi taşımacılık faaliyetlerinin yanı sıra uluslararası düzeyde yürütülen karayolu, denizyolu ve havayolu taşımacılıkta 5K Lojistik, hızlı teslimatı güvenilir şekilde tamamlamayı amaçlamaktadır. 

Libya Nakliye İlleri

Türkiye – Libya arası gerçekleştirilen nakliye hizmetlerinde Türkiye’nin çeşitli noktalarından kalkan araçlar, Libya nakliye illeri ve limanlarına ulaşarak ürünleri alıcılara teslim eder. Büyük oranda yapılan Libya denizyolu taşımacılık faaliyetleri sebebiyle nakliye illerinde liman kentleri öne çıkmaktadır. Başta Misurata Limanı ve kenti olmak üzere 5K Lojistik olarak hizmet verdiğimiz Libya nakliye illeri arasında;

 • Trablus
 • Beni Velid
 • Bingazi
 • El Hums
 • El Cagbub
 • El Abrag
 • Kufra 
 • El Marc
 • Saba
 • Sabrata
 • Tobruk
 • Zuvara

Libya Nakliye Fiyatları

Ortadoğu ülkesi Libya topraklarına ürün teslimatı gerçekleştirmek isteyen ve bu kapsamda Libya nakliye hizmeti almak isteyen firmalar için dikkat edilen en önemli kriterlerin başında Libya nakliye fiyatları gelmektedir. Fiyat skalası birçok kritere bağlı olarak değiştiğinden net bir fiyat aralığı vermek mümkün değildir. Bu sebeple Libya nakliye fiyatları 2023 skalası ve Libya navlun fiyatları için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, ekonomik fiyatlarla profesyonel hizmetlerden yararlanabilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.