18.01.2023
181
Dubai Nakliye

Dubai, Ortadoğu’da yer alan Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden biri olarak tanımlanabilir. Arap yarımadasında konumlanmış olup ticari gelişme göstermesi, 1969’da çıkarılan petrolün ihraç edilmeye başlamasıyla olmuştur. Hızlı bir yükseliş ile dünya piyasasında kendini göstermeye başlayan Birleşik Arap Emirlikleri ve Dubai, gelişen ekonomik faaliyetlerle birlikte nakliye hizmetlerine ihtiyacı artmıştır. Bu kapsamda dünya ülkeleri ve Türkiye ile çeşitli ihracat – ithalat faaliyetleri gerçekleştirmektedir. İki ülke arasında ihtiyaç duyulan nakliye sürecinde 5K Lojistik Dubai Nakliye çözümleri ile ihtiyaçları güvenilir olarak karşılamaktadır. En kısa sürede güvenilir teslimat garantisi için firmamız ile iletişime geçerek Dubai nakliye 2023 hizmetleri ve Dubai nakliye fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Dubai Nakliye Hizmetleri

Ekonomisi ve turistik faaliyetleri ile her geçen gün gelişme gösteren Dubai, dünyanın gelişmiş kentleri arasında önemli bir konumda yer almaya devam ediyor. Elbette bu gelişme sürecinde Dubai nakliye hizmetleri önemli bir yere sahiptir. Ülkenin gelişme gösterebilmesi, ithalat ve ihracat faaliyetlerinin kesintisiz olarak devam edebilmesi için 5K Lojistik firması olarak tecrübeli ekibimiz ve donanım araç filomuzla hizmet vermekteyiz. Bu kapsamda Dubai Türkiye Nakliye hizmetlerinde neredeyse her türlü ürünün taşımacılığı yapılmaktadır. 

Bu ürünler, özelliklerine ve teslim koşullarına göre en uygun nakliye çözümleri ile taşınmakta olup varsayılan tahmini teslim süresinde sorunsuz olarak alıcıya teslim edilir. Ortadoğu’da yer alması sebebiyle Katar nakliye ve Dubai nakliye gibi hizmetlerde konum ve coğrafi şartlar, nakliye sürecinde son derece etkilidir. Nakliye sürecini kısıtlandıran bu koşulların aksine 5K Lojistik, profesyonel hizmet garantisi ve stratejik çözümler ile doğal şartların nakliye sürecine olumsuz etkilerini ortadan kaldırıyor.  

Dubai Denizyolu Nakliye

Dubai, Arap yarımadasında yer almasına karşılık Basra Körfezi ve Umman Denizi sınırları sayesinde denizyolu taşımacılığına elverişlidir. Liman kentleri ile her yıl büyük oranda ithalat ve ihracatın yapıldığı Dubai denizyolu nakliye hizmetleri, Birleşik Arap Emirlikleri’nin ticari faaliyetleri için önemlidir. Dubai gemi nakliye kapsamında Ro-Ro gemi taşımacılığı yapılmakta olup Ro-Ro gemiler, ürünlerin kesintisiz teslimatını sağlamaktadır. Dubai limanları son varış noktası olup ardından araçlar, gemilerden indirilerek ürünleri alıcıya teslim eder. 

Ro-Ro gemi nakliye hizmetlerinin yanı sıra İstanbul Dubai konteyner faaliyetleri ile denizyolu taşımacılığının verimli şekilde kullanılması amaçlanır. 5K Lojistik firması, en güvenilir Dubai parsiyel, ro-ro taşımacılık ve konteyner taşımacılık ile Dubai lojistik firmaları arasında alanında en iyi hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Dubai Karayolu Nakliye

Tüm dünya ticaretinde olduğu gibi Dubai nakliye 2023 hizmetlerinde de karayolu taşımacılık, en sık kullanılan ulaşım türlerinden biridir. Türkiye – Dubai arası karayollarının kullanılarak teslimat yapıldığı Dubai karayolu nakliye hizmetleri, ürünlerin hızlı teslimatını sağlarken aynı zamanda birçok kolaylık sunmaktadır. Stratejik güzergahlar sayesinde karayolu taşımacılığında iki ülke arası teslimatın güvenilir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanır. Kapıdan kapıya teslimat imkanı sunan karayolu taşımacılığında aynı zamanda parsiyel nakliye ve frigo nakliye çözümleri, ekonomik olarak müşteriye sunulmaktadır. Dubai karayolu taşımacılık işlemlerinde güzergah, fiyat bilgisi ve fiyat kapsamına dahil edilen hizmetler hakkında detaylı bilgi için firmamız ile görüşme yapabilirsiniz. 

Dubai Parsiyel Nakliye

Nakliye ve lojistik hizmetlerinde birçok avantajı beraberinde getiren parsiyel nakliye, parça taşımacılık olarak bilinmektedir. Temel prensibi birden fazla alıcıya ait ürünlerin, aynı araç içerisinde taşınarak enerji ve zamandan tasarruf edilmesidir. Aynı güzergaha gönderilen farklı alıcılara ait ürünler, aracın tam dolmasını sağlayarak düzenli sefere çıkma imkanı sunar. Bu sayede alıcıların bekleme süresi minimuma iner. 

Dubai nakliye firmaları arasında alanında en etkili lojistik hizmetini sunan 5K Lojistik, Dubai’ye haftalık parsiyel servis ile en hızlı teslimat garantisini vermektedir. Parsiyel nakliye uygulamalarında karayolu öne çıkıyor olsa da Dubai denizyolu parsiyel hizmetleri ile limandan limana güvenilir parsiyel taşımacılık yapılmaktadır. Bu sayede hem zaman hem de enerji tasarrufu sağlanarak ekonomik bir sevkiyat gerçekleştirilir.

Dubai Frigo Nakliye

Firmamız kapsamında sunulan bir diğer taşımacılık faaliyeti, Dubai frigo nakliye çözümleridir. Frigo taşımacılık ile hassasiyeti bulunan ürünler, uzak mesafe ülkelere sorunsuz şekilde taşınabilmektedir. Ürünlerin depo koşullarının sağlandığı frigorifik araçlar sayesinde araç içerisi -26 ile +18 derece arasında bir değerde sabitlenebiliyor. Bu sabit değer sayesinde taşımacılığı yapılacak ürünlerde herhangi bir bozulma ya da hasar söz konusu olmadan alıcıya teslim edilebilmektedir. Raf ömrünün uzun süre devam etmesi adına yapılan Dubai frigo nakliyede taşıdığımız yükler arasında;

 • Et ve et ürünleri
 • Süt ve süt ürünleri
 • Şoklanmış balık
 • Konserve ve dondurulmuş gıdalar
 • Çiçek, fidan vb. bitkiler
 • Krema, pasta vb. erimeye müsait yapıda gıdalar

Dubai Nakliye Güzergahları

Lojistik ve nakliye sürecinde birçok kriter göz önüne alınarak teslimat gerçekleştirilir. Başta Dubai olmak üzere Katar, Suudi Arabistan ve Kuveyt nakliye gibi Ortadoğu ülkelerinde nakliye işlemlerinde stratejik planlamalar yapılması önemlidir. Bu kapsamda 5K Lojistik, Dubai nakliye güzergahları noktasında müşteri beklentisi doğrultusunda uygun belirlemeler yapmaktadır. Dubai güzergah ve transit süreleri, tercih edilen ulaşım türüne göre değişiklik göstermektedir. Karayollarında güzergah büyük oranda Türkiye – Irak – Suudi Arabistan üzerinden gerçekleştirilirken denizyolu taşımacılık faaliyetlerinde Süveyş kanalı kullanılmaktadır. Genellikle İskenderun Limanı üzerinden yola çıkan yük gemileri Abu Dhabi, Ajman, Das Island, Ahmed Bin Rashid Port. limanlarına ulaşarak teslimatını tamamlar. Taşımacılık sürecinde güzergahı belirleyen bir diğer konu nakliye türü ve ürünler olmaktadır. Bu kapsamda konteyner nakliye, grupaj parsiyel ve kargo taşımacılığı gibi nakliye türleri, güzergah seçiminde dikkate alınır.

Dubai Nakliye Fiyatları

Dubai nakliyesinde varış ve teslimat süreleri başta olmak üzere ticari firmalar için bir diğer önemli konu, Dubai nakliye fiyatları olmaktadır. Daima ekonomik ve güvenilir teslimat beklentisinde olan müşteriler, Dubai nakliye firmaları arasında seçim yaparken birçok kriteri göz önünde bulundurur. 5K Lojistik firması olarak uzun yıllardır gerçekleştirdiğimiz nakliye ve lojistik faaliyetleri doğrultusunda müşteri ihtiyacını en iyi şekilde karşılıyoruz.

Güvenilir ve hızlı teslimatın yanı sıra Dubai nakliye fiyatları 2023 skalası ile müşteri bütçesini zorlamayacak fiyat aralıkları sunmaktayız. Fiyatları belirlerken göz önünde bulundurduğumuz noktalar arasında;

 • Tercih edilen ulaşım türü
 • Ürünün teslim alındığı ve teslim edilecek adresler arası mesafe
 • Ürün türü ve özellikleri
 • Gümrük süreçleri
 • Teslimat sürecinde kullanılacak ek araçlar ve ekipmanlar 

sayılmaktadır. Bu vb. kriterlere bağlı olarak değişen Dubai konteyner fiyatları ve tüm hizmet seçenekleri hakkında detaylı bilgi için firmamız ile şimdi iletişime geçebilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.