Suudi Arabistan Nakliye

18.01.2023
217
Suudi Arabistan Nakliye

Ortadoğu dünyasına bakıldığında Suudi Arabistan, Arap yarımadasının en büyük ülkesidir. İslam dünyasının iki kutsal şehri Mekke, Medine’nin bulunduğu resmi adıyla Suudi Arabistan Krallığı, hızla gelişen bir körfez ülkesi olarak tanımlanabilir. Güneyde Umman ve Yemen ile sınır komşusu olan ülke aynı zamanda kuzeyde Irak, kuzeybatıda Ürdün, doğuda ise Katar ve Kuveyt gibi önemli ülkeler ile komşudur. Gerek sınır komşuları gerekse ülkemiz ile yaptığı ihracat ve ithalat faaliyetleri kapsamında Suudi Arabistan nakliye hizmetleri günden güne büyümeye devam ediyor.

Türkiye Suudi Arabistan nakliye hizmetlerinde yıllardır alanında önemli faaliyetler yürüten 5K Lojistik, Suudi Arabistan a ihracat yapan firmalar tarafından ziyaret edilen ilk adrestir. Her ihtiyaca yönelik çeşitlenen hizmet anlayışı ve sürdürdüğü profesyonel çalışmalar ile Türkiye – Suudi Arabistan nakliyat konusunda güvenilir ve hızlı teslimat garantisi vermeye devam ediyor. Bu kapsamda nakliye süreci ve Suudi Arabistan nakliye fiyatları 2023 skalası için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Suudi Arabistan Nakliye Hizmetleri

Bulunduğu konum itibariyle topraklarının büyük bir kısmı çöllerden oluşan Suudi Arabistan’da ticaret ve lojistik faaliyetleri belli bir bölge üzerinden yürütülmektedir. Her mevsim sıcak ve kurak olan ülke, zengin yeraltı kaynaklarının aksine çeşitli üretim faaliyetlerini gerçekleştirebilme yönünden dezavantajlıdır. Bu yönüyle ihtiyaç duyduğu ürün ve malları, Suudi Arabistan nakliye hizmetleri ile temin etmektedir. 

5K Lojistik firması olarak Türkiye – Suudi Arabistan lojistik hizmetlerinde önemli çalışmalar yürütmeye ve Ortadoğu coğrafyasına sorunsuz teslimat yapmaya devam ediyoruz. Başta Arabistan karayolu taşımacılık olmak üzere Arabistan denizyolu taşımacılık faaliyetleri ile farklı türde ulaşım sağlıyor, her ürün ve ihtiyaca yönelik stratejik çözümler sunuyoruz. 

Suudi Arabistan Karayolu Nakliye

Farklı ulaşım türlerinin aksine sadece Arabistan karayolu kullanılarak yapılan nakliye hizmetleri, Suudi Arabistan karayolu nakliye olarak tanımlanmaktadır. Denizyolu, demiryolu ya da havayolu nakliye süreçlerinin aksine karayolu taşımacılığı, esnek çözümleri ile avantajlı bir nakliye süreci sunar. Nakliye hizmeti almak isteyen firmalar tarafından en sık tercih edilen ulaşım türü olmakla birlikte Suudi Arabistan nakliye hizmeti nasıl gerçekleştiriliyor? sorusu firmalar tarafından araştırılmaktadır.

Alanında en başarılı lojistik hizmetlerini yürüten 5K Lojistik firması ile çalışmak için öncelikle talep oluşturmalı ve oluşturduğunuz talepte ihtiyaç ve gönderim yapmak istediğiniz ürün bilgilerine yer vermelisiniz. Suudi Arabistan karayolu nakliye fiyatları ve nakliye süreci hakkında anlaşmaya varıldığı takdirde rezervasyon oluşturulur. Son aşamada ürün, gönderici firmadan alınır ve donanımlı tırlar ile Suudi Arabistan topraklarına ulaştırılır.

Suudi Arabistan Denizyolu Nakliye

Arap Yarımadasında bulunan Suudi Arabistan, sahip olduğu çöl topraklarının yanı sıra kıyısı bulunan denizler sayesinde deniz yolu ulaşımına elverişlidir. Coğrafyası incelendiğinde doğuda Basra Körfezi, batıda ise Kızıldeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Deniz kıyı şeridinde bulunan Suudi Arabistan limanları ile her yıl büyük oranda ürün teslimatı gerçekleştiriliyor. Bu limanlar arasında Al Dammam, Riyadh, Jeddah ve Duba ön plana çıkmaktadır. Türkiye limanlarından yola çıkan gemiler, Suudi Arabistan limanlarına gelerek taşımacılık faaliyetlerini tamamlamaktadır. Bu kapsamda Suudi Arabistan gemi nakliye süreci ve Suudi Arabistan navlun fiyatları için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Frigo Nakliye

Yetersiz su kaynakları ve kurak iklimi sebebiyle Suudi Arabistan’a yapılan nakliye hizmetlerinin büyük bir bölümünü gıda ürünleri oluşturmaktadır. Ancak bu gıda ürünlerinin Suudi Arabistan, Ürdün, Yemen nakliye gibi uzun mesafeli hizmetlerde sorunsuz şekilde ulaştırılabilmesi için donanımlı bir araç filosu gerekmektedir. 5K Lojistik ve nakliye firması olarak Suudi Arabistan frigo nakliye hizmetlerimiz ile gıda ürünleri başta olmak üzere çeşitli sektörden hassas ürünlerin teslimatını sorunsuz şekilde gerçekleştiriyoruz. 

Özel soğutmalı araçlarla yapılan frigo taşımacılık faaliyetleri sayesinde ürünler,uygun depolama koşullarında uzun mesafelere taşınabilmektedir. Özel klimalara sahip olan ve araç içerisini -26 derece ile +18 derece arasında sabit bir değerde tutan araçlar, frigorifik araç olarak tanımlanmaktadır. Bu araçlar ile başta Suudi Arabistan Cidde frigo taşımacılık faaliyetlerinin yanı sıra  Mekke – Medine – Dammam frigofirik nakliye hizmetleri sağlanmaktadır. Arabistan frigo nakliye çözümleri ile taşıması gerçekleştirilen ürünler aşağıdaki gibidir;

 • Taze sebze ve meyveler
 • Kırmızı – beyaz et ve et ürünleri
 • Süt ve süt ürünleri
 • Konserveler ve şoklanmış ürünler
 • Dondurulmuş gıdalar

Suudi Arabistan Parsiyel Nakliye

Arabistan nakliye hizmeti almak isteyen firmalar için zaman, oldukça önemli bir konudur. Bu kapsamda geliştirilen ve lojistik alanında sıklıkla kullanılan nakliye türü, parsiyel nakliyedir. Suudi Arabistan parsiyel nakliye hizmetlerinde alanında en güvenilir taşımacılığı gerçekleştiren 5K Lojistik, haftanın belirli günlerinde düzenlediği sürekli seferler ile ürünleri bekletmeden alıcı adrese ulaştırmaktadır. Parça ürün taşımacılığı olarak da ifade edebileceğimiz parsiyel nakliye hizmetlerinde amaç, aynı güzergaha gidecek ürünlerin aynı araç içerisinde taşınarak zaman ve enerjiden tasarruf sağlanmasıdır. Suudi Arabistan parsiyel taşımacılık faaliyetleri sayesinde Arabistan topraklarına ulaştırılacak birden fazla alıcıya ait farklı ürünler, kısa sürede ulaştırılarak müşteri beklentisi en iyi şekilde karşılanmaktadır.

Suudi Arabistan Ağır Nakliyat

Türkiye – Suudi Arabistan arası nakliye hizmetlerinde gönderilen ürünler oldukça farklı sektörlere ait olabiliyor. Bu kapsamda çoğu ürün, normalin dışında ağırlık ve ebatlara sahip olduğundan, bu ürünlerin teslimatı için ağır nakliye hizmetleri geliştirilmiştir. Ağır nakliye hizmetlerinde kullanılan lowbed araçlar, daha büyük ebatlarda ve ağırlıkta ürünlerin taşınabilmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Suudi Arabistan ağır nakliyat sürecinde başta inşaat yapı malzemeleri olmak üzere birçok ağır yük, lowbed araçlar ile taşınmaktadır. Taşınan ürün grupları arasında; jeneratör, trafo, iş makineleri, tekne ve yat gibi normalin dışındaki boyutlara sahip ürünler sayılabilir.

Suudi Arabistan Nakliye Şehirleri

Suudi Arabistan nakliye firmaları arasında en başarılı lojistik faaliyetlerini yürütmeye devam eden 5K Lojistik, başkent Riyad olmak üzere Suudi Arabistan’ın birçok noktasına ürün taşımacılığı yapmaktadır. Türkiye üzerinde başta Mersin Limanı olmak üzere çeşitli limanlardan ve İstanbul, Ankara, Kocaeli, Trabzon gibi şehirlerden gönderilen ürünler, stratejik güzergahlar üzerinden Suudi Arabistan’a ulaştırılmaktadır. Bu kapsamda gönderim yapılan Suudi Arabistan nakliye şehirleri arasında;

 • Riyad
 • Cidde
 • Mekke
 • Medine
 • Taif
 • Tebük
 • Ed Dammam
 • Abha

Suudi Arabistan Nakliye Firmaları

Geçmiş dönemlerden itibaren sürekli olarak ticari ilişkilerin yürütüldüğü Türkiye – Suudi Arabistan arasında, kapsamlı bir taşımacılık faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Bu taşımacılık faaliyetlerinde özellikle gönderici alıcı konumunda bulunan ticari firmalar için nakliye firması seçimi önemlidir. Suudi Arabistan nakliye firmaları arasında uzun yıllardır tercih edilen adreslerin başında gelen 5K Lojistik, garantili ve güvenilir hizmetleri ile müşteri ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda ekonomik çözümleri ile bütçe dostu bir hizmet sağlar. Daha detaylı ele alındığında neden 5K Lojistik firması?;

 • Kısa sürede güvenilir teslimat
 • Alanında uzman tecrübeli kadro
 • Donanımlı ve yüksek teknolojik ekipmanlar
 • Araç takip sistemli filo
 • Ekonomik fiyat garantisi 

Suudi Arabistan Nakliye Fiyatları

Düzenli olarak gerçekleştirilen Arabistan nakliye hizmetlerinde firmalar için güvenilirlik ve kaliteli hizmetin yanı sıra dikkat edilen bir diğer konu Suudi Arabistan nakliye fiyatları olmaktadır. Suudi Arabistan nakliye fiyatları birçok kritere bağlı olarak değişebildiğinden net bir fiyat aralığı vermek mümkün değildir. Başta kullanılacak ulaşım türü olmak üzere tercih edilen güzergah, nakliye türü, ürün tipi ve özellikleri gibi birçok kriter, fiyatlar üzerinde etkilidir. Bu sebeple nakliye fiyatları ve nakliye süreci hakkında detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.