18.01.2023
165
Yemen Nakliye

Ortadoğu’da yer alan Yemen, konum olarak Arap Yarımadasının güneyindedir. Resmi adıyla Yemen Cumhuriyeti kuzeyde Suudi Arabistan, doğuda ise Umman ile kara sınırı komşusudur. Batıda Kızıldeniz ile çevrili ülkenin güneyinde Aden Körfezi ve Arap Denizi yer alır. Bir yarımada ülkesi olarak tanımlayabileceğimiz Yemen, başta Türkiye olmak üzere diğer dünya ülkeleri ile çeşitli güzergahlar üzerinden ticari ilişkilerini yürütebilmektedir. 5K Lojistik firması olarak sağlamış olduğumuz Yemen Nakliye hizmetleri sayesinde, geçmişten günümüze devam eden Yemen – Türkiye ihracat ve ithalat faaliyetlerinde önemli bir görev üstlenmekteyiz. Ortadoğu nakliye süreçlerinde 5K Lojistik firması, müşteri memnuniyetini temel alırken aynı zamanda güvenilir ve hızlı teslimat garantisinden ödün vermemektedir.

Yemen Nakliye Hizmetlerimiz

Türkiye – Yemen arası yürütülen Yemen nakliye hizmetleri kapsamında teslimatı yapılacak ürün ve mallar, çeşitli ulaşım türleri ve nakliye çözümleri ile Yemen topraklarına ulaştırılmaktadır. Yemen nakliye hizmetlerimiz kapsamında genellikle karayolu taşımacılık ve denizyolu taşımacılık faaliyetleri tercih edilmektedir. Asya ve çeşitli Ortadoğu ülkelerinin aksine bir yarımada ülkesi olan Yemen, denizyolu taşımacılık faaliyetleri yönünden avantajlıdır. 

Bu avantajı kullanarak müşteri ihtiyaçlarına çözüm üreten 5K Lojistik, konteyner taşımacılık faaliyetleri başta olmak üzere frigo nakliye, parsiyel nakliye, roro taşımacılık, kuru yük taşımacılığı ve ağır yük taşımacılığı gibi seçeneklerle lojistik hizmeti sağlamaktadır. Nakliye süreci ve Yemen nakliye fiyatları 2023 güncel bilgilendirme için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Yemen Nakliye Nasıl Yapılır?

Geçmiş dönemlerden itibaren süregelen Türkiye – Yemen arası ticari ilişkiler, günümüzde de devamlılığını sürdürmektedir. Bu kapsamda ihtiyaç duyulan Yemen nakliye hizmetleri için 5K Lojistik firması olarak ekonomik çözümlerle hizmet sağlıyoruz. Donanımlı araç filosu ile hem karayolu nakliye hem de denizyolu nakliyesinde profesyonel hizmetler veren 5K Lojistik, gerekli izin ve belgeler ile sürecin sorunsuz şekilde tamamlanabilmesini garanti ediyor. 

Yemen nakliye nasıl yapılır? sorusu detaylı olarak ele alınırsa; ülkemizden Yemen’e gönderilmek istenen her türlü yük, gönderici firmadan alınır ve Yemen’de bulunan alıcıya teslim edilerek süreç tamamlanır. Bu süreçte öncelikli olarak gönderici firma, gerekli bilgilendirmeleri ve anlaşmaları yaparak rezervasyon oluşturur. Bu aşamadan sonra gerekli izin ve belgelerin alınmasıyla ürün teslimat süreci başlatılır. Ürün türü, ağırlık ve sahip olduğu hassas özellikler göz önüne alınarak en uygun ulaşım türü ile stratejik güzergahlar üzerinden Yemen’e sevkiyat yapılır. 

Yemen Karayolu Taşımacılık

Dünya üzerinde en sık tercih edilen ulaşım türü olan karayolu taşımacılık, aynı zamanda getirdiği birçok avantaj sayesinde özellikle Yemen, Libya ve Umman nakliye hizmetlerinde  öne çıkmaktadır. Ülke içi taşımacılık faaliyetlerinin yanı sıra uluslararası düzeyde yapılan taşımacılık faaliyetlerinde esnek çözümler sunması, ürün tesliminin güvenilir şekilde en kısa sürede yapılabilmesini sağlamaktadır. 

Yemen karayolu taşımacılık güzergahları genellikle; Suriye > Irak > Suudi Arabistan > Yemen şeklinde ilerlemektedir.  Uzun mesafelerde esnek çözümler sunmasının yanı sıra kısa mesafelerde fiyat olarak ekonomik bir seçenek olarak öne çıkar. Yemen karayolu nakliye hizmetleri ile parsiyel taşımacılık ve frigo taşımacılık başta olmak üzere birçok nakliye türü gerçekleştirilebilmektedir.

Yemen Denizyolu Taşımacılık

Arap yarımadasında denize kıyısı bulunan Yemen, bu yönüyle denizyolu taşımacılığına elverişlidir. Sahip olduğu limanlar sayesinde Yemen denizyolu taşımacılık faaliyetleri gerçekleştirilmekte olup gelen ürünler ülke içerisindeki alıcılara teslim edilir. Karayolu taşımacılığının aksine ulaşım süresi biraz daha uzun olan Yemen denizyolu taşımacılık faaliyetleri, uzun ulaşım süresinin aksine birçok avantaja sahiptir. 

 

Yemen denizyolu nakliye hizmetlerinin sağladığı ilk ve önemli avantaj, tek seferde daha büyük oranlarda yüklerin ulaşımının sağlanmasıdır. Bu sayede fiyatlandırma noktasında ekonomik bir çözümdür. Denizyolu taşımacılık faaliyetleri ile Türkiye limanlarından yola çıkan deniz araçları, Yemen limanlarına ulaşmak üzere yola çıkarken roro taşımacılığı, konteyner taşımacılık ve kombine taşımacılık gibi farklı nakliye türleri kullanılmaktadır.

Yemen Frigo Nakliye

Soğuk gıda taşımacılığı olarak da ifade edebileceğimiz frigo taşımacılık, özellikle uzak mesafelerde en sık tercih edilen nakliye türüdür. Ortadoğu lojistik alanında, özel frigorifik araçlarla hizmet veren 5K Lojistik, Yemen frigo nakliye çözümleri ile başta gıda olmak üzere hassas ürünlerin hasarsız ve sorunsuz teslimatını amaçlamaktadır. 

Frigo taşımacılık, frigorifik olarak tanımlanan özel soğutuculu araçlarla yapılmaktadır. Bu araçlar, sahip olduğu donanım ve araç içi klimalar sayesinde, gıdaların taşınabilmesi için gerekli olan uygun şartlar. -26 ile +18 derece arasında bir değerde sabit kalan sıcaklıklar, ürünlerin herhangi bir tat, renk, form ve koku kaybı yaşamadan yani bozulmadan teslim edilecek adrese ulaştırılmasını sağlar. Bu sayede ürünler, raf ömrü kısalmadan alıcıya teslim edilmiş olur.

Yemen Parsiyel Nakliye

Yemen nakliye çeşitlerinden biri olan parsiyel nakliye, en sık tercih edilen nakliye türü olarak öne çıkıyor. Kelime anlamı bakımından parça yük olarak ifade edilen parsiyel, bütün olmayan anlamına gelmektedir. Bununla birlikte Yemen parsiyel nakliye hizmetleri ile aynı güzergaha gidecek ürünlerin tek araç içerisinde taşımacılığı yapılmaktadır. Bu noktada gönderici ve alıcı firmalar için merak edilen konu ise Yemen parsiyel nakliye nasıl yapılır? oluyor.

Temel prensibinde, aynı güzergahta bulunan farklı alıcılara ait farklı ürünlerin, tek araçta taşınabilmesi yer alır. Bu taşımacılık faaliyetlerinde ilk olarak indirilecek ürünler araca en son yüklenir. En son indirilecek ürünler ise araca ilk olarak yüklendiğinden, ürün teslimat işlemleri sırasında ürünlerde herhangi bir hasar oluşmaz.

Yemen Nakliye Fiyatları 2023

Türkiye – Yemen arası ticari ilişkiler yürüten firmalar için, alacakları hizmette fiyatlandırma son derece önemlidir. Bu kapsamda 5K Lojistik olarak müşteri beklentisini karşılamak adına Yemen nakliye navlun fiyatları ve çeşitli nakliye türü fiyatları için ekonomik çözümler geliştirmekteyiz. Yemen lojistik firmaları arasında ziyaret edilen ilk adres olan 5K Lojistik firması, ekonomik çözümler ile müşteri bütçesine hitap ederken aynı zamanda kalite ve güvenilirlikten ödün vermemektedir. Alanında en başarılı nakliye hizmetleri ve Yemek nakliye fiyatları 2023 güncel rakamlar için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.