Bahreyn Nakliye

18.01.2023
212
Bahreyn Nakliye

Arap yarımadasında konumlanan ve Ortadoğu ülkesi olarak tanınan Bahreyn, takımadalardan oluşan bir ülkedir. Genel olarak Asya kıtasına ait olup Basra Körfezinde yer almaktadır. Resmi adıyla Bahreyn Krallığı, adalardan oluşması sebebiyle karayolu ulaşımı bakımından sınırlı bir coğrafyaya sahiptir. Bunun aksine denizyolu ulaşımının geliştiği ülke, 1986’de açılan Kral Fahd Geçidi ile Suudi Arabistan topraklarına karayolu bağlantısı ile bağlanmaktadır. Bir Körfez ülkesi olmasının ve sahip olduğu konumun avantajlarını kullanan Bahreyn, ticari ilişkilerini her geçen gün geliştirmektedir. Bu kapsamda son yıllarda ihtiyaç duyulan Bahreyn Nakliye hizmetleri ile 5K Lojistik, Bahreyn – Türkiye arası ticari faaliyetlerde önemli görevler üstlenmeye devam ediyor.

Bahreyn Nakliye Hizmetleri

Bahreyn, Arap dünyasının en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olarak tanınmaktadır. Gelişen ve büyüyen ekonomik faaliyetleri kapsamında, Bahreyn lojistik ve nakliye hizmetlerine duyulan ihtiyaç da aynı oranda artmaktadır. Yıllardır alanında en başarılı nakliye çözümlerini sunan 5K Lojistik, Bahreyn nakliye hizmetleri kapsamında stratejik çözümlerle yardımcı olmaktadır. Müşteri ihtiyacına ve beklentisine göre sunduğu hizmetleri, ürün türü ve özelliklerine göre çeşitlendirerek, nakliye hizmetlerinin sorunsuz olarak tamamlanmasını amaçlıyor. 

Bu kapsamda Bahreyn için başta denizyolu taşımacılık olmak üzere karayolu taşımacılık ve havayolu taşımacılığı olmak üzere çeşitli ulaşım türleri üzerinden taşımacılık faaliyeti yürütülmektedir. Ürün ve mallar; ebatlarına, ağırlığına, türüne ve hassas özelliklerine göre frigo nakliye, parsiyel nakliye, ağır yük taşımacılığı ve konteyner taşımacılık gibi farklı nakliye türleri ile taşınarak Bahreyn’e ulaştırılmaktadır.

Bahreyn Karayolu Nakliye

Diğer Körfez ülkelerinin aksine Bahreyn, gemi nakliye hizmetleri yönünden avantajlıdır. Ancak bir takımada ülkesi olması sebebiyle Türkiye başta olmak üzere diğer dünya ülkelerine olan karayolu taşımacılık faaliyetleri sınırlıdır. Bu kapsamda Türkiye – Bahreyn arası yürütülen Bahreyn karayolu nakliye sürecinde güzergah büyük oranda Kral Fahd Geçidi üzerinden geçmektedir. Suudi Arabistan’a bağlanan bu geçit ile karayolu araçları olan tır ve kamyonlar, Bahreyn topraklarına ulaşım sağlayabiliyor. 

Elbette bu süreçte sorunsuz bir teslimat için gerekli gümrük belgeleri ve uluslararası izinlerin alınması önemlidir. Profesyonel ve güvenilir hizmet garantisi ile müşterilerine yardımcı olan 5K Lojistik, alanında uzman ekibi ile hizmet verirken düzenlenecek sefer öncesi tüm evrak ve izinlerini tamamlamaktadır.

Bahreyn Denizyolu Nakliye

Bahreyn denizyolu nakliye hizmetleri kapsamında 5K Lojistik, Manama denizyolu nakliye hizmetleri ile kesintisiz hizmet götürmeye devam etmektedir. Manama, Bahreyn’in başkenti olmakla birlikte önemli bir liman kentidir. Büyük ticari faaliyetlerinin yürütüldüğü kent, ülkenin üç büyük adasından biri olan Bahreyn adası üzerindedir. Diğer adalar Muharrak ve Sitra olup toplam 3 büyük adası ile Bahreyn, denizyolu faaliyetlerinde büyük bir potansiyeli içerisinde barındırıyor. Bu kapsamda 5K Lojistik, Bahreyn denizyolu parsiyel çözümlerine ek olarak Bahreyn konteyner taşımacılık hizmetleri ile denizyolu faaliyetlerinde müşteri ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaktadır.

Bahreyn Parsiyel Nakliye

Türkiye’den Bahreyn’e ulaştırılmak üzere yola çıkan ürünlerin büyük bir bölümü, parsiyel nakliye çözümleri ile ulaştırılmaktadır. Peki parsiyel nakliye nedir? parsiyel nakliyenin avantajları nelerdir? Genel bir ifade ile parça taşımacılık olarak bilinen parsiyel, farklı alıcılara ait parça yüklerin tek bir araç içerisinde dağıtıma çıkma sistemine dayanır. Bu kapsamda Bahreyn parsiyel nakliye çözümleri ile 5K Lojistik, birden fazla alıcının ürün ihtiyacını en kısa sürede tamamlayarak avantajlı bir lojistik süreci yürütmektedir.

Özellikle uzak mesafeler için ekonomik bir çözüm olan parsiyel nakliye, Bahreyn başta olmak üzere Umman ve Suudi Arabistan nakliye sürecinde en sık tercih edilen nakliye türlerinin başında geliyor. Bahreyn parsiyel çalışan firma seçenekleri arasında öne çıkan 5K Lojistik; zaman ve enerji anlamında önemli tasarruflar sağlarken aynı zamanda ekonomik çözümleri ile müşteri bütçesine dost seçenekler sunmaktadır.

Bahreyn Frigo Nakliye 

Türkiye – Bahreyn arası yapılan ticari faaliyetlerde frigo nakliye çözümleri, tercih edilen bir diğer ulaşım türüdür. Soğuk zincir taşımacılık olarak da bilinen frigo taşımacılık, özel soğutuculu araçlar ile yapılmaktadır. Araç içerisindeki klima sistemi ve donanımlı özellikler sayesinde, yapı olarak hassas ürünlerin taşımacılığı sorunsuz şekilde yapılabiliyor. Başta gıda sektörü olmak üzere medikal ürünler ve kimyasal içeriklerinde uzak mesafelere sorunsuz şekilde taşınabilmesini sağlamaktadır. 5K Lojistik olarak oldukça geniş ürün çeşitliliğine sahip taşımacılık hizmetlerimiz ile Bahreyn’e aşağıda yer alan frigo yükleri ulaştırmaktayız;

 • Taze sebze ve meyveler
 • Süt ve süt ürünleri
 • Et ve et ürünleri
 • Beyaz et ve balık ürünleri
 • Dondurulmuş gıdalar
 • Kimyasal içerikli ürünler
 • İlaç, serum vb. medikal ürünler

Bahreyn Nakliye Avantajları

Bahreyn, her geçen yıl artan ihracat ve ithalat hacmi ile Körfez ülkeleri arasında önemli bir konumdadır. Artan bu ekonomik faaliyetlere bağlı olarak lojistik faaliyetlerinin aksamaması adına Bahreyn nakliye firmaları arasında önemli bir seçim yapılmalıdır. Bu seçimde ilk ziyaret edilen adres olan 5K Lojistik, sahip olduğu çalışma sistemi ile birçok avantajı beraberinde getiriyor. 5K Lojistik ve nakliye firması ile tercih edeceğiniz Bahreyn nakliye avantajları arasında;

 • Sigortalı hizmetler ile güvenli taşıma
 • Geniş ve donanımlı araç filosu ile her ihtiyaca kaliteli çözüm
 • Verilen hizmete yönelik gelişmiş ekipman ve personel desteği
 • Araç takip sistemi ile mail üzerinden konum bildirimi
 • 7/24 iletişim ve destek

Bahreyn Nakliye Şehirleri

Artan ekonomik faaliyetler sonrası Bahreyn nakliye 2023 hizmetleri çeşitlilik göstermektedir. Müşteri talebi ve ihtiyaçları doğrultusunda gelişen hizmetler, Bahreyn’in birçok önemli şehrine ürün gönderimi yapabilmeyi kolaylaştırmaktadır. Oldukça farklı sektörlerde ürünlerin, farklı nakliye türleri ile ulaşımını sağlayan 5K Lojistik, aşağıda verilen Bahreyn nakliye şehirlerine düzenli seferler düzenleyerek lojistik faaliyetlerini yürütmektedir;

 • Başkent Manama
 • Muharrak
 • Madinat Hamad
 • Sitrahal Budayyi
 • Jidd Hafs
 • Ar Rifaca

Bahreyn Nakliye Fiyatları

Profesyonel nakliye hizmeti alırken aynı zamanda bütçesini zorlamak istemeyen ticari firmalar için 5K Lojistik, ekonomik Bahreyn nakliye fiyatları ile yardımcı olmaktadır. Müşteri ihtiyacına, ürün türüne, yol durumlarına, güzergah üzerinde bulunan ülkelerin iç durumlarına, kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafeye bakılarak belirlenen nakliye planı, fiyatlar üzerinde etkilidir. Bu kriterlere bağlı olarak değişen nakliye süreci ve Bahreyn nakliye fiyatları 2023 skalası için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.