Ürdün Nakliye

18.01.2023
132
Ürdün Nakliye

Ortadoğu’da yer alan Ürdün, bir Arap ülkesidir. Resmi adıyla Ürdün Haşimi Krallığı, konum olarak Asya ve Afrika’nın kesişiminde yer alır. Kuzeyinde Suriye ile komşu olan ülke aynı zamanda güneydoğusunda Suudi Arabistan, kuzeydoğusunda Irak, batısında ise İsrail ve Batı Şeria ile komşudur. 26 km sınırı bulunan Akabe Körfezi sayesinde Kızıldeniz’e açılabilme imkanı bulunmaktadır. Sahip olduğu konum itibariyle ticari ilişkilerini her geçen gün geliştirmekte olup 5K Lojistik olarak Türkiye-Ürdün arası ihracat ve ithalat sürecinde profesyonel ve güvenilir Ürdün nakliye hizmeti sağlamaktayız. Müşteri ihtiyacına yönelik çeşitlenen Ürdün nakliye türleri ve Ürdün nakliye fiyatları 2023 bilgileri için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ürdün Nakliye Hizmetleri

Ürdün nakliye ve lojistik hizmetleri kapsamında, her geçen gün artan talebe bağlı olarak çeşitli nakliye türleri geliştirilmiştir. Müşteri beklentisinin en iyi şekilde karşılanması amacıyla sunulan Ürdün nakliye hizmetleri, başta karayolu taşımacılık olmak üzere denizyolu taşımacılık ve havayolu taşımacılık ile sağlanıyor. Farklı araç ve nakliye türlerinin kullanılarak yapıldığı taşımacılık faaliyetlerinden biri de Roro taşımacılıktır. Peki Roro taşımacılık nedir? 

Lojistik araçlarının gemiler aracılığı ile taşınması, roro taşımacılık olarak ifade edilmekte olup bu taşımacılık türü ile Ürdün nakliye hizmetleri sorunsuz olarak tamamlanmaktadır. Bir gemi türü olan nakliye araçlarının taşımacılığını yapan RoRo sayesinde ürünler, aktarmasız olarak kalkış noktasından varış noktasına kadar ulaştırılır. Bu kapsamda 5K Lojistik olarak Mersin limanı kalkışlı taşımacılık faaliyetleri ile Ürdün’e kesintisiz nakliye hizmeti vermekteyiz. 

Karayolu Taşımacılığı

Ülke içi ve uluslararası anlamda en sık tercih edilen ulaşım türü karayolu taşımacılığı olmaktadır. Gönderici firmadan alınan ürünlerin sadece karayolları kullanılarak yapıldığı nakliye hizmeti karayolu taşımacılık olarak tanımlanmakta olup Ürdün karayolu taşımacılık faaliyetleri ile birçok önemli avantaj elde edilmektedir. Esnek çözümler sunan karayolları sayesinde farklı güzergahlar kullanılabilir, zaman ve enerji yönünden tasarruf sağlanabilir.

Karayolu taşımacılığı kapsamında sağlanan parsiyel nakliye, frigo nakliye ve ağır yük taşımacılığı gibi çözümler sayesinde her türlü yükün sorunsuz teslimatı sağlanabilmektedir. Türkiye üzerinden yola çıkan kamyon ve tırlar, Ürdün topraklarına ulaşırken farklı ülkelerden geçer ve bu ülke geçişlerinde gümrük işlemleri öne çıkar. 5K Lojistik olarak, kesintisiz nakliye süreci için gümrük işlemlerini profesyonel olarak tamamlıyoruz. Bu sayede Türkiye – Ürdün arası ithalat ve ihracatta gönderici ve alıcı müşteriye güvenilir ve sorunsuz hizmet garantisi verilmektedir.

Denizyolu Taşımacılığı

Ürdün, Ortadoğu coğrafyasında yer alan ve ülke topraklarının büyük bir bölümü çöllerden oluşan bir ülkedir. Ancak ortalama 26 km kıyısı bulunan Akabe Körfezi sayesinde denizyolu taşımacılığı imkanı bulunmaktadır. Akabe Körfezi’nin bağlandığı Kızıldeniz vasıtasıyla Süveyş Kanalı üzerinden Türkiye’ye bağlanabilmektedir. Bu yönüyle Ürdün, çeşitli denizyolu ticaretinin avantajlarından yararlanabilmekte olup Türkiye ile denizyolu ticareti gerçekleştirebilmektedir. Deniz yolu ile ulaşımın birçok avantajı söz konusu olup bu avantajların başında, tek seferde büyük oranda yükün taşınabilme kolaylığı gelmektedir. Ülkemiz üzerinden düzenli olarak yapılan Ürdün gemi nakliyesi ile gönderimi amaçlanan ürünler aktarmalı olarak güvenilir şekilde Ürdün topraklarına ulaştırılıyor.

Parsiyel Nakliye

Ticari ilişkiler kapsamında nakliye hizmeti almak isteyen firmalar için ürünlerin hızlı, zamanında ve güvenilir teslimi son derece önemlidir. Bu kapsamda geliştirilen nakliye çözümlerinden biri parsiyel nakliyedir. Günümüzde sıklıkla tercih edilen bu nakliye türü aynı zamanda parsiyel nakliye ne demek? sorusunu da beraberinde getiriyor. Parsiyel kelime anlamı bakımından parça yük olarak ifade edilmekte olup aynı güzergaha gidecek ürünlerin aynı araç içerisinde taşınmasını ifade eder. 

Farklı alıcılara ait ürünler, Ürdün parsiyel nakliye ile ekonomik olarak teslim edilmektedir. Ürdün’ün farklı bölgelerine gönderilecek bu ürünler, belli stratejik güzergahlar üzerinden teslim edilecek noktalara ulaştırılır. Bu kapsamda Amman parsiyel nakliye çözümleri ile ülkenin başkenti olmak üzere ticaretin geliştiği büyük kentlere hızlı ve zamanında teslimat yapılır.

Frigo Nakliye

Özel soğutuculu frigorifik araçlarla yapılan taşımacılık faaliyeti, frigo taşımacılık olarak tanımlanmaktadır. Belli derecede taşınması gereken ürünler, Ürdün frigo nakliye çözümleri ile Ürdün topraklarına sorunsuz şekilde ulaştırılır. Bu kapsamda gönderimi yapılan ürünler arasında başta gıda ürünleri gelmekle birlikte çeşitli dondurulmuş ürünler ve kimyasal içerikli ilaç ve serumların teslimatı, frigo taşımacılığı ile sağlanmaktadır. -26 ile +18 derece aralığında belli sıcaklıkta sabit kalabilen araçlar Ürdün, Irak, Libya nakliye gibi uzak mesafe hizmetlerinde ürün içeriği bozulmadan teslimat sağlamaktadır.

Ürdün Nakliye Güzergahı

Gönderici ve alıcı firmalar için nakliye sürecinde dikkat edilen konulardan biri de Ürdün nakliye güzergahı olmaktadır. Ürünlerin sorunsuz ve zamanında teslimatının yanı sıra maliyet ile doğrudan ilgili olan güzergahlar, 5K Lojistik firması tarafından stratejik olarak belirlenmektedir. Ürdün varış güzergahı göz önüne alındığında ilk ayırıcı kriter, tercih edilen ulaşım türü oluyor. Karayolu ve denizyolu seferleri farklı güzergahlar üzerinden yapıldığından maliyet de doğrudan değişmektedir. 

Ürdün Akabe seferleri denizyolu taşımacılığında en sık tercih edilen güzergah olup Akabe, Ürdün’ün önemli bir liman kentidir. Bu kente getirilen konteynerler, daha sonra alıcılara teslim edilmek üzere yola çıkar. Karayolu taşımacılığında ise araştırılan bir diğer konu tır kaç günde gider? sorusu olmaktadır. Türkiye – Ürdün arası tercih edilen güzergah ve yol durumları göz önüne alınırsa tırların varış süresi ortalama 7 – 10 gün arasında değişiklik göstermektedir.

Ürdün Nakliye Fiyatları

Ürdün nakliye firmaları arasında alanında en başarılı lojistik hizmetini sunan 5K Lojistik firması, aynı zamanda uygun fiyat garantisi ile müşteri beklentisini karşılamayı hedeflemektedir. Yıllardır bu alanda hizmet veren firmamız, gelişen ve değişen şartlar doğrultusunda fiyatlarında güncelleme yapmaktadır. Ürdün nakliye fiyatları 2023 yılı en güncel fiyat skalası çeşitli kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda Ürdün konteyner nakliye fiyatları ve çeşitli nakliye çözümlerine yönelik fiyatlandırma bilgisi için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.