Avusturya Nakliye

06.02.2023
157
Avusturya Nakliye

Avrupa’nın orta kesimlerinde yer alan Avusturya, denize kıyısı olmayan ve yaklaşık 9 milyon nüfusa sahip bir ülkedir. 9 eyaletten oluşan resmi adıyla Avusturya Cumhuriyeti’nin İsviçre, İtalya, Macaristan, Slovenya, Slovakya ve Almanya gibi önemli ülkelere kara sınırı bulunmaktadır. Sanayi, turizm ve tarıma dayalı ekonomisi ile ticaret hacmini her geçen gün büyüten Avusturya, Türkiye’yle de ticari ilişkilerini geliştirmeye devam etmektedir. Gelişen ticari ilişkiler, ihracat ve ithalat faaliyetleri kapsamında ihtiyaç duyulan sevkiyatlar, Avusturya nakliye çözümleri ile sağlanıyor. Nakliye ve lojistik çözümlerinde ise 5K Lojistik olarak Avrupa’nın birçok önemli ülkesine olduğu gibi Avusturya’ya da kesintisiz nakliye hizmeti sağlamaktayız. Avusturya nakliye 2023 hizmetleri ve Avusturya nakliye fiyatları hakkında detaylar için firmamız ile iletişime geçebilir, ekonomik fiyatlarla profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Avusturya Nakliye Hizmetleri

Neredeyse her sektörde ihtiyaç duyulan lojistik faaliyetleri için profesyonel bir nakliye yönetim süreci gereklidir. Bu kapsamda alanında uzman Avusturya tır nakliye firmaları ile çalışarak kesintisiz bir nakliye hizmeti alabilirsiniz. Avusturya lojistik firmaları arasında öne çıkan ve başarılı işlere imza atan 5K Lojistik firması, farklı ihtiyaç ve beklentilere yönelik getirdiği çözümler ile Türkiye – Avusturya arasındaki nakliye sürecini yürütmektedir. Bu kapsamda yararlanabileceğiniz Avusturya nakliye hizmetleri arasında;

 • Avusturya kapıdan kapıya nakliyat
 • Avusturya iç nakliye hizmetleri
 • Avusturya depolama hizmetleri
 • Avusturya gümrük hizmetleri
 • Avusturya parsiyel taşımacılık
 • Avusturya frigo taşımacılık
 • Avusturya ağır nakliye hizmetleri

Avusturya Karayolu Nakliye

Türkiye – Avusturya arası taşımacılıkta sadece karayolları kullanılarak yapılan faaliyet, Avusturya karayolu nakliye olarak tanımlanmakta olup Avusturya, gelişmiş karayolu güzergahı ile taşımacılık faaliyetlerinde önemli kolaylıklar sunmaktadır. Ülke içerisinde olduğu gibi uluslararası taşımacılık faaliyetlerinde de zaman ve enerjiden tasarruf sağlayacak stratejik güzergahlara ev sahipliği yapıyor. Taşımacılık hizmetlerinde esnek çözümler sunması yönünden avantajlı bir ulaşım türüdür. Genellikle tır ve kamyonların kullanıldığı Avusturya karayolu taşımacılığı kapsamında başta parsiyel nakliye olmak üzere komple taşımacılık, ağır yük taşımacılığı, proje taşımacılığı ve frigo nakliye hizmetleri verilmektedir.

Avusturya Parsiyel Nakliye

Birden fazla yükün aynı taşıma aracı ile taşınarak teslimat noktasına ulaştırılması, parsiyel nakliye olarak tanımlanır. Özellikle bir tırı dolduramayacak oranda az yüke sahip firmalar, parsiyel taşımacılık hizmetlerinden yararlanarak daha ekonomik bir nakliye süreci gerçekleştirebiliyor. Türkiye – Avusturya arası yük taşımacılığında parsiyel taşımacılık kullanılarak hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edilmektedir. Farklı alıcılara ait birden fazla yük, teslimat noktalarına göre araca stratejik olarak yüklenir ve her teslimat noktasında gerekli yük indirilerek devam edilir. Bu sayede tırlar daha kısa sürede dolmakta, Avusturya parsiyel nakliye seferleri başta olmak üzere Almanya ve Fransa nakliye gibi hizmet seferleri düzenli olarak yapılmakta ve alıcıların bekleme süresi minimuma inmektedir.

Avusturya Frigo Nakliye

Sıcaklık kontrollü taşıma sistemi olarak da ifade edilen frigo nakliye, başta gıda taşımacılığı olmak üzere Türkiye’den Avusturya’ya gönderilen her türlü hassas ürünün kusursuz şekilde taşınabilmesi için tercih edilir. Taşımacılık, özel soğutuculu sistemlerin kullanıldığı frigorifik araçlarla yapılır. Bu noktada en sık araştırılan konulardan biri de Avusturya frigo nakliye nasıl yapılır? sorusu olmaktadır. Öncelikle almak istediğiniz hizmet ve beklentileriniz doğrultusunda bir talep oluşturmalısınız. Gerekli bilgilerin sağlanmasının ardından bir fiyat çıkarılır ve firmaya sunulur. Onay alındığı takdirde sözleşme yapılarak nakliye süreci başlatılır. Frigo taşımacılık hizmetleri ile taşınan yükler arasında; 

 • Taze sebze ve meyveler 
 • Süt ve süt ürünler
 • Et ve et ürünleri
 • Dondurulmuş gıdalar
 • Pasta ve çikolatalar
 • İlaçlar ve medikal ürünler
 • Kimyasal içerikli ürünler

Avusturya Komple Tır Nakliye

Parsiyel taşımacılıktan farklı olarak Avusturya komple taşımacılık hizmetinde ticari firmalar, bir tır ya da kamyon dolusu yüke sahip olduğundan, tüm yükler tek bir araç ile taşınır. Başka firma ya da kişiye ait yüklerin bulunmadığı tırlar, tamamen kişiye veya firmaya tahsis edilir. Avusturya komple tır nakliye hizmetleri, büyük oranda yüke sahip olan ve nakliyat hizmeti talep eden firmalar için beklentileri karşılayan ekonomik bir seçenek olarak sayılabilir. Tam kapasite ile yola çıkan tırlar, doğrudan teslimat noktasına ulaşmakta olup bu durum, Avusturya nakliyat hizmetlerinin çok daha kısa sürelerde tamamlanabilmesini sağlar. Minimum hasar ile yük taşımacılığı ve güvenilir teslimat seçenekleri için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.  

Avusturya Nakliye Güzergahı

Avusturya, Orta Avrupa’da yer alan bir ülkedir ve nakliye açısından stratejik bir kullanıma sahiptir. Birçok önemli yol ve transit yolu üzerinde bulunan Avusturya, çevre ülkelerle olan ticaret ve lojistik müşteride önemli bir rol oynuyor. Buna ek olarak Türkiye Avusturya nakliye güzergahı iki türde seçilebilmektedir. Bunlar;

 • Türkiye > Bulgaristan > Hırvatistan > Slovenya ve ardından Avusturya olarak sıralanırken bir diğer rota
 • Türkiye > Bulgaristan > Romanya > Macaristan ve ardından Avusturya şeklindedir.

Türkiye’de hazırlanan yüklerin teslimatı ise İstanbul, İzmir, Mersin ve Ankara başta olmak üzere trans Avusturya Sakarya ve Kocaeli nakliye süreçleri ile gerçekleştirilmektedir. Türkiye – Avusturya arası ürün teslimatında güzergah, başta ekonomik imkanlar göz önüne alınarak hazırlanmakta olup bunun dışında çeşitli nakliye türlerine göre de belirlenmektedir. Avusturya frigo nakliye güzergahları için tercih edilen güzergah ile parsiyel taşımacılık için tercih edilen güzergah, ürün teslimat noktaları kapsamında çeşitlilik gösterebiliyor.

Avusturya Nakliye Fiyatları

Birçok farklı sektör için nakliye süreçlerinin kaliteli ve güvenilir şekilde tamamlanması, son derece önemlidir. Bunun dışında ihracat ve ithalat yapan ticari firmalar için bir diğer önemli konu nakliye hizmetlerinin fiyat skalası olmaktadır. Başta Avusturya nakliye fiyatları olmak üzere Avrupa’nın çeşitli bölgelerine gönderilecek yükler için nakliye fiyatları sıklıkla araştırılıyor. Birçok unsurun göz önüne alındığı fiyat tablosu, piyasadaki hareketliliğe bağlı olarak değişmekte olup detaylı şekilde ele almak gerekirse Avusturya nakliye fiyatları 2023 fiyat skalası üzerinde etkili olan kriterler aşağıdaki gibidir;

 • Tercih edilen ulaşım ve nakliye türü
 • Tercih edilen Avusturya nakliyat güzergahı
 • Kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafe
 • Taşınacak yükün türü ve özellikleri
 • İhtiyaç duyulan ek hizmetler
 • Teslimat süresince yapılan harcamalar 

Avusturya nakliye fiyatları ve nakliye süreci hakkında detaylar için firmamız ile iletişime geçebilir, ihtiyaçlarınıza cevap verecek ekonomik nakliye hizmetlerinden yararlanmak için randevu oluşturabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.