Belçika Nakliye

06.02.2023
152
Belçika Nakliye

Batı Avrupa’da yer alan Belçika, yüzölçümü bakımından küçük bir ülke olmasının aksine ticari anlamda önemli bir güce sahiptir. Bu yönüyle birçok Avrupa ülkesi ve Türkiye ile ticari ilişkiler yürütmekte olup ticari faaliyetler kapsamında Belçika nakliye hizmetlerine talep her geçen gün artmaktadır. Nakliye hizmeti talebi doğrultusunda müşteri ihtiyacına profesyonel çözüm sunan 5K Lojistik, Türkiye – Belçika arası ürün teslimatlarında stratejik bir süreç yürütmektedir.

Fransa, Almanya, Lüksemburg ve Hollanda ile kara sınırı bulunan ülkenin kuzeybatıda Atlas Okyanusuna kıyısı bulunmaktadır. Sahip olduğu konum sayesinde hem karayolu taşımacılığı hem de denizyolu taşımacılığı kapsamında önemli bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyeli avantaja çeviren çözümleri ile 5K Lojistik, Türkiye Belçika nakliye hizmetlerinde güvenilir teslimatlar gerçekleştirmektedir. Belçika Nakliye 2023 hizmetleri ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilir, garantili hizmetlerden yararlanabilirsiniz. 

Belçika Nakliye Hizmetleri

Denizaşırı ülkelere yapılan ticari faaliyetlerde güvenilirliğin yanı sıra ürün teslimatının hızlı ve zamanında yapılması son derece önemlidir. Bu kapsamda çeşitli ulaşım türleri kullanılmakta olup bunun yanı sıra müşteri beklentisine ve ürün ihtiyacına göre çeşitli nakliye türleri tercih edilmektedir. Batı Avrupa ülkesi Belçika ile yürütülen ticari ilişkiler kapsamında ihtiyaç duyulan ürün teslimatlarında, başta karayolu taşımacılığı olmak üzere denizyolu ve havayolu taşımacılık kullanılmakta olup çoğu zaman birden fazla ulaştım türünden yararlanılarak daha hızlı ve güvenilir bir teslimat gerçekleştirilir. 

Bu süreçte alanında en başarılı nakliye sürecini yürüten 5K Lojistik, Belçika nakliye hizmetleri kapsamında aşağıda belirtilen çözümleri sunmakta ve her türlü ihtiyaca cevap vermektedir;

 • Frigo taşımacılık 
 • Parsiyel taşımacılık
 • Ağır tonaj ve gabari yük taşımacılığı
 • Proje taşımacılığı
 • Kapıdan kapıda nakliye hizmeti
 • Belçika gümrük hizmetleri
 • Belçika depolama hizmetleri
 • Belçika iç nakliye hizmeti

Belçika Karayolu Nakliye

Hayatın devamlılığı için ihtiyaç duyulan ürünler, ülke içinde karşılanabildiği gibi büyük bir bölümü farklı ülkelerden ihraç edilmektedir. Ürün ve mal teslimatlarının yapıldığı ihracat işlemlerinde lojistik faaliyetleri, büyük oranda karayolu taşımacılığı ile gerçekleştirilmektedir. Nakliye sürecinde, ürün teslimatını yapacak araçların sadece karayollarını kullanarak yaptığı teslimat, karayolu taşımacılığı olarak ifade edilir. 

Birçok avantajı beraberinde getiren bu taşımacılık, kapıdan kapıya nakliye hizmetlerinde en sık tercih edilen çözümdür. Ülkenin her bir köşesine ulaşan gelişmiş karayolları güzergahı, kapıdan kapıya nakliye hizmetleri başta olmak üzere frigo taşımacılık, parsiyel taşımacılık ve ağır yük taşımacılığında da önemli avantajlar sunar.

Belçika Denizyolu Nakliye

Ro-Ro nakliye gemileri vb. denizyolu araçları ile yapılan taşımacılık faaliyeti, denizyolu nakliye olarak tanımlanır. Deniz ve okyanusa kıyısı bulunan ülkelerin, denizaşırı ülkelere teslimatlarında kullandığı bu lojistik hizmeti, tek seferde büyük oranda yüklerin taşınması avantajına sahiptir. Nakliye süreleri; kullanılan güzergah ve kalkış-varış noktaları arasındaki mesafe göz önüne alındığında değişiklik göstermekte olup enerji ve maliyet olarak tasarrufludur. Bu kapsamda Belçika gemi nakliye, süre ve yüklerin hasarsız taşınmasının yanı sıra maliyet olarak karayolu taşımacılığına göre daha ekonomiktir. 

Türkiye’den yola çıkan yükler, Belçika’daki alıcılara ulaştırılırken belli başlı limanlarda demirler. Varış güzergahı olarak belirlenen Belçika deniz limanları arasında öne çıkanlar;

 • Antwerpen
 • Londerzeel
 • Ghent
 • Hemiksem
 • Ostend
 • Liege

Belçika Parsiyel Nakliye

Belçika lojistik sürecinde tercih edilen nakliye türlerinin başında parsiyel nakliye gelmektedir. Türkiye – Belçika arası ticari ilişkiler yürüten ve bu kapsamda nakliye hizmeti almak isteyen firmalar, düzenli olarak ürün taşımacılığına ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaç doğrultusunda firmalar, çoğu zaman bir aracı dolduracak oranda yüke sahip olmayabiliyor. Komple taşımacılığın aksine tek bir tırı dolduramayacak oranda az yüke sahip firmalar, Belçika parsiyel taşıma hizmetleri ile ihtiyaçlarına cevap bulabilmektedir. Peki Belçika parsiyel nakliye nasıl gerçekleşir?

Öncelikle, firmaların yük oranları hakkında net bir bilgi elde edilir. Bununla birlikte parsiyel taşımacılık hizmetine uygunluğa karar verildikten sonra ürünlerin araca yükleme işlemi yapılır. Araç içerisinde birden fazla firmaya ait yükler yer almakta olup, yüklerin teslimat noktalarına göre araca yüklemesi yapılır. Bu yükleme tamamen stratejik olup ürünlerin hasarsız yolculuğu için en son durakta indirilecek yükler araca ilk olarak yüklenir. Her bir firma için ayrı bir belge alınarak gümrük noktalarında herhangi bir sorunla karşılaşmadan nakliye hizmeti sağlanır. 

Belçika Komple Taşımacılık

Parsiyel taşımacılığın aksine Belçika komple taşımacılık hizmeti, tek bir aracı dolduracak oranda yüke sahip firmalar tarafından tercih edilir. Bir ya da birden fazla araç, tek bir firmaya tahsis edilerek nakliye hizmeti gerçekleştirilir. Belçika tır firmaları arasında öne çıkan 5K Lojistik, komple taşımacılık alanında en güvenilir nakliye hizmetlerini sağlamaktadır. Kalite ve güvenilirlikten ödün vermeden yürüttüğü lojistik faaliyetlerinde aynı zamanda uygun fiyat garantisi ile müşteri beklentisi en iyi şekilde karşılamaktadır. Komple taşımacılık hakkında detaylar ve Türkiye Belçika nakliye fiyatları hakkında bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Belçika Frigo Taşımacılık

İklim kontrollü taşıma ya da soğuk zincir taşımacılığı olarak da bilinen frigo taşımacılık, özellikle gıda ürünlerinin nakliye sürecinde kullanılan bir hizmettir. Bu hizmette tercih edilen araç filosu, standart araçların aksine özel soğutuculu klima sistemine sahiptir. Bu sayede araç içerisi -26 derece ile +18 derece aralığında bir değerde sabitlenebilme özelliği sunar. Gıda ürünleri başta olmak üzere hassas içerikli yükler, uygun depolama koşullarının sağlandığı bu araçlar sayesinde Belçika’ya sorunsuz ulaştırılır. Frigo nakliye, Belçika başta olmak üzere Fransa, Hollanda ve Almanya nakliye süreçlerinde uluslararası karayolu lojistik firmaları tarafından tercih edilen bir hizmettir. Taze sebze – meyve, dondurulmuş gıdalar vb. gıda ürünlerinin yanı sıra medikal ürünler ve ilaçlar, frigorifik araçlarla taşınarak raf ömrü kısalmadan teslimat noktalarına ulaştırılır.

Belçika Nakliye Güzergahı

Türkiye’nin belli başlı kalkış noktalarından yola çıkan yükler, Belçika’ya ulaştırılırken çok çeşitli güzergahlar belirlenmektedir. Başta müşteri memnuniyeti olmak üzere birçok kriteri göz önünde bulunduran 5K Lojistik firması, uluslararası karayolu taşımacılığı sürecinde en kısa ve güvenilir güzergahı belirleyerek ekonomik bir hizmet sağlamaktadır. Belçika transit süreleri, tercih edilen güzergaha göre değişiklik göstermekte olup nakliye sürelerinde aynı zamanda birçok nokta belirleyicidir. Tahmini varış süresi içerisinde teslimat yapılmakta olup bu süreçte kullanılan Belçika nakliye güzergahı; Türkiye > Bulgaristan > Sırbistan > Macaristan > Avusturya > Almanya > Belçika şeklinde ilerler. Bu güzergah, müşteri ve ürün ihtiyacına göre çeşitlenebilmektedir.

Belçika Nakliye Fiyatları

Avrupa ülkesi Belçika, nakliye hizmetlerinin yoğun olarak sağlandığı ülkelerden biridir. Türkiye – Belçika arası nakliye hizmetine ihtiyaç duyan firmalar, kaliteli ve güvenilir ürün teslimat garantisinin yanı sıra fiyatlandırma noktasına da dikkat etmektedir. Bu kapsamda 5K Lojistik firması, müşteri beklentisini karşılamak üzere ekonomik çözümler sunmaya devam ediyor. Türkiye Belçika nakliye fiyatları başta ürün türü olmak üzere tercih edilen ulaşım türü ve kalkış-varış noktaları arasındaki mesafe göz önüne alınarak belirlenir. Belçika nakliye firmaları arasında en güvenilir hizmetleri sağlayan 5K Lojistik firması tarafından sağlanan hizmetler birçok kritere göre farklı fiyatlandırmalara sahip olup detaylar için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.  

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.