Polonya Nakliye

06.02.2023
220
Polonya Nakliye

Avrupa’nın orta kesiminde konumlanmış olan Polonya, sahip olduğu yüzölçümü ile Avrupa’nın 9. en büyük ülkesidir. Resmi adıyla Polonya Cumhuriyeti; batıda Almanya, doğuda Belarus, güneyde Slovakya gibi komşu ülkelerin yanı sıra Rusya, Çekya, Litvanya ve Ukrayna ülkelerine sınır komşusudur. Kuzeyde ise Baltık Denizine kıyısı bulunan Polonya, bulunduğu konum ve geçmişten gelen tarihi ile güçlü ülkelerden biri olmuştur. Bununla birlikte her geçen gün gelişen ticareti ile ülke, kendi içinde ve uluslararası düzeyde nakliye hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaca yönelik olarak geliştirilen Polonya nakliye hizmetleri, ihracat ve ithalat sürecinde önemli bir rol oynamaktadır. 

Karayolu, havayolu ve denizyolu taşımacılığının kullanılarak yapıldığı Polonya lojistik sürecinde 5K Lojistik firması olarak müşteri ihtiyacını daima göz önünde bulunduruyor ve Türkiye – Polonya arasındaki en güvenilir nakliye sürecini sağlıyoruz. Polonya nakliyat ve ve Polonya nakliye fiyatları 2023 skalası hakkında bilgi için 5K Lojistik firması ile iletişime geçebilirsiniz. 

Polonya Nakliye Hizmetleri

Türkiye – Polonya arasında sağlanan ve her geçen gün artan payı ile ihracat ve ithalat nakliye hizmetleri, müşteri ihtiyacına ve ürüne yönelik olarak çeşitlenmeye devam etmektedir. Bu kapsamda başta Polonya karayolları olmak üzere Polonya havayolları veya Polonya denizyolu taşımacılığı geliştirilmiş olup çeşitli araçlarla en hızlı ve güvenilir nakliye süreci hedeflenmektedir. Taşımacılık sürecinin temel prensibi, ülkemizde çeşitli yükleme noktalarından teslim alınan ürün, eşya ve malların, Polonya nakliye güzergahı ile lojistik dağıtım şehirlerine teslimatının yapılmasıdır. 

Bu süreçte Polonya nakliye hizmetleri nasıl yapılır? sorusu, firmalar tarafından en sık araştırılan konuların başında geliyor. 5K Lojistik garantisi ile piyasaya göre ekonomik fiyat aralıklarında güvenilir nakliye süreci için;

 • Web sitemizin iletişim bölümünden öncelikle bir talep oluşturmalısınız. 
 • Bu talepte ürün türü başta olmak üzere gerekli bilgilerin verilmesi önemlidir. 
 • Verilen bilgiler doğrultusunda firmamız bir fiyat aralığı çıkarır ve size sunar. 
 • Fiyat ve nakliye hizmetleri konusunda anlaşma sağlandığı takdirde bir sözleşme imzalanır.
 • Sözleşmede belirtilen süreç, her iki tarafında haklarını koruma gayesi ile başlatılır ve profesyonel Polonya lojistik süreci sorunsuz şekilde tamamlanır.

Polonya Ağır Nakliyat Hizmetleri

Bilindiği üzere taşımacılık faaliyetlerinde gönderimi yapılan yükler sadece standart ebatlardan oluşmaz. Bu ebatların yanı sıra ağır yük sınıfına giren normalin üzerinde boyut ve ağırlıklara sahip yükler, Polonya ağır nakliyat hizmetleri ile sağlanır. Ağır yükler, standart araçlarla taşınamayacak boyutlarda olduğundan bu yüklerin taşınması için lowbed araç olarak tanımlanan özel bir araç filosu kullanılır. Kasası yere yakın olan bu araçlar, daha büyük ebatlarda yüklerin taşınması amacıyla genellikle açık kasalıdır. Bununla birlikte Polonya ağır yük taşımacılığı sürecinde 5K Lojistik firması olarak eğitimli ve tecrübeli kadromuzla hizmet verirken son teknoloji ekipmanlardan yararlanmaktayız. Yüklerin sıfır hata ve hasarsız taşınması amacına sahip olan firmamız, %100 güvenilir hizmet garantisi ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyor.

Polonya Parsiyel Nakliye

Polonya karayolu nakliye kullanılarak gerçekleştirilen hizmet türlerinin başında Polonya parsiyel nakliye gelmektedir. Parça yük taşımacılığı olarak bilinen parsiyel nakliye, çalışma sistemi sayesinde birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Son yıllarda nakliye hizmetlerine artan talep ile birlikte müşterilerde uygun fiyat arayışı söz konusu olmuştur. Buna ek olarak bir tır ya da kamyonu dolduramayacak oranda az yükse sahip firmalar, Polonya komple taşımacılıkta olduğu gibi tek bir tırı tahsis etmek istemeyebiliyor. Bu doğrultuda geliştirilen ve müşterilere sunulan Polonya parsiyel taşımacılık ile birden fazla alıcıya ait ürünler aynı araç içerisinde taşınır. 

Ulaşım güzergahı, yüklerin indirilme noktaları doğrultusunda stratejik olarak belirlenir ve minimum maliyet, emek ve zaman ile ekonomik bir taşımacılık gerçekleştirilir. Polonya parsiyel nakliye firmaları arasında öne çıkan 5K Lojistik firması olarak ürünlerin profesyonel yükleme ve boşaltma aşamalarına ek olarak kullanılan ekipman kalitesi ile sorunsuz bir Polonya kombine taşımacılık ve parsiyel taşımacılık hizmeti sağlıyoruz.

Polonya Frigo Nakliye

Polonya ihracat yapan firmalar ya da Polonya ithalat yapan firmalar için ürünlerin zamanında teslimatının yanı sıra güvenilir ve hasarsız teslimatı da son derece önemlidir. Marka imajının zedelenmemesi ve maddi bir kayıp yaşamamak adına ihracat ve ithalat firmaları, güvenilirliğinden emin olduğu Polonya nakliye firmaları arasında seçim yapmalıdır. Bu kapsamda 5K Lojistik, gerçekleştirmiş olduğu Polonya frigo nakliye çözümleri ile başta gıda ürünleri olmak üzere ısı hassasiyeti bulunan her türlü yükün hasarsız teslimatını sağlamaktadır. 

Polonya frigo taşımacılık hizmetlerinde özel soğutuculu frigorifik araçlar kullanılmakta olup bu araçlar, araç içerisini -26 ile +18 derece arasında bir değerde sabit tutma sistemine sahiptir. Bu sayede aşağıda belirtilen ürünlerin raf ömrü azalmadan teslimatının yapılması sağlanır;

 • Taze sebze ve meyveler
 • Et ve et ürünleri
 • Süt ve süt ürünleri
 • Dondurulmuş gıdalar
 • Bitki ve fidanlar
 • İlaç, serum vb. medikal ürünler

Polonya Nakliye Güzergah ve Transit Süreleri

Türkiye’nin Avrupa ülkeleri arasında en sık ticaret yaptığı ülkelerden biri olan Polonya, farklı ulaşım türleri ve ulaşım güzergahları ile çeşitli avantajlar sunar. Her türlü müşteri ihtiyacına cevap verebilecek nakliye türünün yanı sıra stratejik güzergahlar sayesinde en hızlı nakliye süreci gerçekleştirilir. Bu kapsamda Polonya transit süreleri ortalama 5 – 7 gün arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre, tercih edilen güzergaha ve ürün türüne göre değişiklik göstermekte olup Türkiye – Polonya arası nakliye güzergahı genellikle;

 • Türkiye > Bulgaristan > Sırbistan > Macaristan > Slovakya > Polonya olarak ilerlemektedir.

Polonya Lojistik Dağıtım Şehirleri

Türkiye’den yola çıkan yükler, Polonya’nın çeşitli bölgelerine ulaştırılmaktadır. Polonya lojistik firmaları bu süreçte ihtiyacın en fazla olduğu ve ürün teslimat sirkülasyonunun yoğun olduğu bölgelere öncelik vermektedir. Bu kapsamda Polonya lojistik dağıtım şehirleri içerisinde başkent Varşova başta olmak üzere çeşitli şehirlere öncelik verilmektedir. Polonya hizmet bölgeleri ve illeri arasında;

 • Başkent Varşova
 • Poznan
 • Krakow
 • Lublin
 • Gdynia
 • Bialystok
 • Rzeszow

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere İzmir, Kocaeli, Trabzon ve Mersin gibi şehirlerden yola çıkan yükler, çeşitli ulaşım türleri ile Polonya’ya ulaştırılmaktadır. Polonya nakliye başta olmak üzere Belçika, Moldova ve Belarus nakliye hizmetleri ile Avrupa’nın her köşesine teslimat garantisi bulunmaktadır.

Polonya Nakliye Fiyatları

Modern dünyanın ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen lojistik faaliyetleri, her geçen gün çeşitlenmeye ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmektedir. Bununla birlikte nakliye hizmetlerinin çeşitliliği geniş fiyat skalasını da beraberinde getirmektedir. Tercih edilen ulaşım türü ve güzergahı başta olmak üzere ürün türü, miktarı, ağırlıkları, kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafeleri, Polonya nakliye fiyatları üzerinde etkili olan belli başlı kriterlerdir. Piyasadaki hareketliliğe bağlı olarak güncellenen Polonya tır nakliye fiyatları başta olmak üzere tercih edeceğiniz nakliye türüne yönelik Polonya nakliye 2023 fiyatları hakkında detaylar için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.