Finlandiya Nakliye

06.02.2023
180
Finlandiya Nakliye

Kuzey Avrupa’da konumlanmış olan Finlandiya, bir İskandinav ülkesidir. Sahip olduğu yaşam şartları ile dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biridir. Kuzeyde Norveç ile komşu olan ülke doğuda Rusya, batıda ise İsveç ile sınır komşusudur. Resmi adıyla Finlandiya Cumhuriyeti, gelişmiş ticari faaliyetleri ve ulaşım altyapısı ile başta diğer Avrupa ülkeleri olmak üzere Türkiye ile ihracat ve ithalat faaliyetleri yürütmektedir. 5K Lojistik Finlandiya nakliye hizmetleri kapsamında yürütülen nakliye ve lojistik faaliyetleri ile ihtiyaç duyulan mal ve ürün temini güvenilir şekilde gerçekleştirilmeye devam etmektedir. 

İskandinav ülkesi Finlandiya, lojistik açıdan oldukça önemli bir konuma sahiptir. Ülkenin stratejik konumu, Baltık Denizi’ne ve Rusya’ya olan yakınlığıyla birlikte, Finlandiya’nın nakliye sektörüne büyük avantajlar sağlamaktadır. Ülkenin başkenti Helsinki, Baltık Denizi’nde bulunan limanıyla önemli bir denizyolu taşımacılığı merkezidir. Ancak Türkiye ile yürütülen nakliye sürecinde karayolu taşımacılığının büyük bir payı bulunmaktadır. Türkiye Finlandiya nakliye 2023 hizmetleri ve Finlandiya nakliye fiyatları hakkında detaylar için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Finlandiya Türkiye Nakliye Hizmetleri

Finlandiya ve Türkiye arası nakliye hizmetleri, 5K Lojistik firması garantisi ile güvenilir ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirilen uluslararası nakliye hizmetleridir. Bu hizmetler kapsamında müşterileri eşyaları ve ticari ürünler, Finlandiya’dan Türkiye’ye veya Türkiye’den Finlandiya’ya ekonomik ve etkili çözümler ile taşınır.

Nakliye süreci, deneyimli ve uzman ekipler tarafından yönetilmekle birlikte ürünler özenle paketlenir ve güvenli bir şekilde taşınır. Taşıma işlemleri, uluslararası nakliye kurallarına uygun olarak gerçekleştirilmekte olup Türkiye Finlandiya nakliye sürecinde gerekli evraklar tamamlanarak hizmet başlatılır. Nakliye ürünlerinin güvenli bir şekilde hedef noktaya ulaştırılmasında önemli bir rol oynayan 5K Lojistik tarafından sunulan Finlandiya Türkiye nakliye hizmetleri arasında;

 • Finlandiya kapıdan kapıya teslimat
 • Finlandiya depo hizmetleri
 • Finlandiya parsiyel nakliye
 • Finlandiya frigo nakliye
 • Finlandiya ağır yük taşımacılığı
 • Finlandiya proje taşımacılığı 

Finlandiya Karayolu Nakliye

Sadece karayolları kullanılarak yapılan nakliye ve lojistik hizmetleri, karayolu taşımacılığı olarak ifade edilir. Türkiye – Finlandiya arası ürün taşımacılığı sürecinde karayolları en sık tercih edilen ulaşım güzergahı olmaktadır. Özellikle havayolu taşımacılığının fiyat skalası olarak yüksek olması ve denizyolu taşımacılığının daha uzun sürelerde tamamlanması, Finlandiya nakliye sürecinde müşterileri karayolu taşımacılığı hizmeti almaya yönlendirmiştir. 

Finlandiya havayolu taşımacılığına oranla ekonomik olurken denizyolu taşımacılığına oranla daha kısa sürelerde hizmet sağlaması, karayolu taşımacılık hizmetlerini avantajlı göstermektedir. Elbette olumsuz hava şartlarından ve yol durumlarından etkilenebilmesi, karayolu nakliye sürecini sınırlandırabilmektedir. Ancak garantili hizmet anlayışı lie 5K Lojistik, ürün ve mallarınızı hasarsız taşıma garantisi sunarak bu süreçte herhangi bir maddi kayıp ya da marka imajınızı zedeleyecek bir durum yaşamanızın önüne geçer. 

Finlandiya Parsiyel Taşıma

Finlandiya parsiyel nakliye hizmetleri, müşterilerin taşımacılık ihtiyaçlarını karşılamak için ideal bir seçenek olmasıyla öne çıkar. Finlandiya parsiyel taşımacılık hizmetleri kapsamında müşterilerin yükleri diğer müşterilerin yükleriyle birleştirerek daha ekonomik ve verimli bir taşıma süreci amaçlanır. Taşımacılık maliyetlerini minimuma düşüren bu hizmet türünde aynı güzergaha gönderilecek farklı müşterilere ait yükler aynı araç içerisinde taşınır. 

Genellikle tır veya kamyonlarla yapılan bu taşımacılık, bir tır veya kamyonu doldurmayacak kadar az yüke sahip ticari firmalar tarafından tercih edilmektedir. 5K Lojistik firması olarak Finlandiya parsiyel nakliye hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için esnek çözümler sunmaya devam ediyoruz. Müşterilerimize özel taşıma planları oluşturmanın yanı sıra ihtiyaçlarına en uygun ve ekonomik fiyat skalası ile yardımcı olmaktayız. Ayrıca, taşıma süreci boyunca müşterilerimize anlık bilgi sunabileceğimiz araç takip sistemi kullanırız.

Finlandiya Frigo Taşımacılık

Her geçen gün gelişme gösteren Finlandiya nakliye hizmetleri ile artık neredeyse her türlü yükün sorunsuz ve güvenilir taşımacılığı gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda sunulan Finlandiya frigo nakliye çözümleri, özellikle gıda vb. içeriği hassas ürünlerin, Finlandiya gibi uzak mesafede yer alan varış noktalarına hasarsız şekilde ulaşabilmesini sağlamaktadır. Özel soğutuculu araçların kullanıldığı bu taşımacılık hizmetinde araçlar, frigorifik olarak tanımlanmaktadır. Standart tır ve kamyonların aksine özel klima sistemi ile donatılmakta olup araç içerisi -26 ile +18 derece arasında bir değerde sabitlenebilmektedir. 

Müşterilerimizin ürünlerinin güvenliği ve tazeliklerini korumak amacıyla soğutma sistemine sahip izole edilmiş araçlarımızı kullanmakla birlikte özellikle gıda, ilaç ve diğer hassas ürünlerin taşınması konusunda uzman bir ekiple yardımcı oluyoruz. Doğru sıcaklıkta ve ideal koşullarda taşınmasını sağladığımız ürün seçenekleri arasında aşağıdakileri sayabiliriz;

 • Et, balık ve süt ürünleri
 • Dondurulmuş gıdalar
 • Taze sebze ve meyveler
 • Yumurta ve unlu mamül ürünleri
 • Dondurma, çikolata vb. ürünler
 • İlaç, serum vb. medikal ürünler

Finlandiya Nakliye İlleri

Finlandiya nakliye operasyon süreci boyunca müşteri memnuniyetinden ve kaliteden ödün vermeyen 5K Lojistik firması, İsveç ve Rusya nakliye hizmetlerinde olduğu gibi Türkiye – Finlandiya lojistik hizmetlerinde de profesyonel bir yönetim süreci sağlamaktadır. Bu süreç kapsamında İstanbul, Kocaeli, Trabzon, İzmir, Ankara, Mersin gibi Türkiye Finlandiya başlangıç güzergâhları tercih edilmekte olup varış noktası olarak seçilen Finlandiya nakliye illeri arasında;

 • Başkent Helsinki
 • Oulu
 • Turku
 • Kotka
 • Vaasa
 • Porvoo
 • Pori
 • Rovaniemi

sayılabilir. Yukarıda yer alan ticari kentlerin dışında ülkenin her köşesine profesyonel nakliye hizmet sağlanmaktadır.

Finlandiya Nakliye Firmaları

Başta Asya ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok bölgesine nakliye hizmeti sağlayan 5K Lojistik, Finlandiya için gerekli K1 yetki belgesi başta olmak üzere C2 ve SRC belgesi gibi birçok önemli belge ve evraklarla süreci sorunsuz şekilde yürütüyor. Finlandiya nakliye firmaları arasında öne çıkan 5K Lojistik firmasını avantajlı konuma getiren ayrıcalıklar ise aşağıdaki gibidir;

 • Alanında uzman ve eğitimli kadro ile hizmet verilmektedir.
 • Parsiyel ve frigo taşımacılık başta olmak üzere çeşitli nakliye türleri ile her ihtiyaca çözüm sağlanmaktadır. 
 • İhtiyaç durumunda depo ve montaj hizmetleri verilmektedir. 
 • Araç takip sistemi ile ürün ve malların yol durumları firmaya anlık olarak iletilebilmektedir. 
 • Piyasaya göre ekonomik fiyat aralıklarında nakliye hizmeti verilmektedir. 

Finlandiya Nakliye Fiyatları

Türkiye Finlandiya arası taşımacılık hizmeti talep eden firmaların bu süreçte en sık araştırdığı konuların başında Finlandiya nakliye fiyatları gelmektedir. Nakliye fiyatları piyasadaki dalgalanmalara göre düzenli olarak güncellendiğinden net bir fiyat aralığı verilmesi mümkün olmamaktadır. Ancak Finlandiya nakliyat fiyatları üzerinde etkili olan koşullar aşağıdaki gibidir;

 • Kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafe
 • Tercih edilen ulaşım ve nakliye türü
 • Gönderimi yapılan ürün türü, ebatları ve ağırlıkları
 • İhtiyaç duyulan ek hizmetler

Bu kapsamda Finlandiya nakliye fiyatları 2023 güncel skala için bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, profesyonel nakliye hizmetlerinden ekonomik fiyatlarda yararlanmaya başlayabilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.