İtalya Nakliye

06.02.2023
242
İtalya Nakliye

Güney Avrupa’da yer alan İtalya, bir Akdeniz ülkesi olup tarih boyunca önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Resmi adıyla İtalyan Cumhuriyeti, kuzeyde Fransa, Avusturya ve İsviçre gibi önemli ülkelerle kara sınırı bulunmaktadır. Başkenti Roma olan Avrupa ülkesi İtalya, sahip olduğu konum ve gelişmiş ekonomik faaliyetleri ile uluslararası ticari ilişkilerini üst düzeyde tutmaktadır. Bununla birlikte Türkiye ile yürüttüğü ilişkiler kapsamında ithalat ve ihracat faaliyetleri yoğun olarak yaşanmaktadır. İtalya nakliye hizmetleri ile bu ilişkiler ve ticari faaliyetlerin kesintisiz olarak devam etmesi sağlanmaktadır.

Yıllardır sahip olduğu tecrübe ve müşteri odaklı nakliye süreci ile 5K Lojistik firması, İtalya lojistik faaliyetlerinde güvenilir ve hızlı teslimat sağlamaya devam ediyor. Zamanında gerçekleştirdiği teslimatlar ve donanımlı araç filosu sayesinde hasarsız bir ürün nakliyesi gerçekleştirmektedir. İtalya nakliye hizmeti ihtiyacında 5K Lojistik firması ile iletişime geçerek ekonomik fiyat çözümleri ile hizmet almaya başlayabilirsiniz. 

İtalya Nakliye Hizmetleri

Uluslararası düzeyde taşınan ürünler, farklı nakliye çözümlerini de beraberinde getirmiştir. Her ürün türünün ihtiyacına ve müşteri beklentisine göre çeşitlenen İtalya Türkiye nakliye hizmetleriyle 5K Lojistik, alanında en başarılı taşımacılık faaliyetlerini yürütmektedir. Alanında öne çıkan firmamız kapsamında İtalya transit taşımalarımız aşağıdaki hizmet çeşitleri ile gerçekleştirilmeye devam ediyor;

 • İtalya frigo taşımacılık
 • İtalya parsiyel taşımacılık
 • İtalya ağır tonaj taşımacılığı
 • İtalya kapıdan kapıya taşımacılık
 • İtalya iç nakliye taşımacılığı
 • İtalya intermodal taşımacılık
 • İtalya Ro-Ro taşımacılık
 • İtalya gümrükleme hizmetleri
 • İtalya depolama hizmetleri

İtalya Denizyolu Nakliye

Tarihin her döneminde denizyolları, en sık kullanılan ulaşım yolu olmuştur. Günümüzde gelişen lojistik faaliyetleri ile birlikte başta İtalya olmak üzere birçok denizaşırı ülkeye denizyolu ulaşımı ile ürün nakliyesi gerçekleştiriliyor. İtalya denizyolu nakliye sürecinde başta İstanbul ve İzmir olmak üzere Mersin gibi önemli limanlardan kalkış yapılmaktadır. Türkiye limanlarından yola çıkan gemiler; Ankora, Bari ve Otranto gibi İtalya limanları varış noktalarına ulaşıyor. 

Özellikle Ro-Ro gemiler ile yüklerin kesintisiz taşıması sağlanarak en güvenilir sevkiyat gerçekleştirilmektedir. Mersin İtalya nakliye sürecinde öne çıkan İtalya denizyolu taşımacılık faaliyetleri, tek seferde büyük oranda yüklerin taşımasının yapılmasıyla aynı zamanda ekonomik bir taşımacılık türüdür.

İtalya Karayolu Nakliye

Ülke içinde olduğu gibi uluslararası düzeyde yapılan taşımacılık faaliyetlerinde sadece karayolları kullanılarak yapılan nakliye süreci, karayolu taşımacılığı olarak tanımlanır. Türkiye, Avrupa ülkelerinden biri olan İtalya’nın yanı sıra Belçika, İsviçre ve Fransa nakliye hizmetlerinde karayolu taşımacılığının avantajlarından yararlanmaktadır. İtalya Türkiye arası nakliye firmaları arasında en güvenilir lojistik hizmetlerini sunan 5K Lojistik firması, profesyonel ekibi, araç içi takip sistemine sahip donanımlı filosu ve gerekli izin ve belgelerin alındığı nakliye projeleri ile hasarsız bir nakliye sürecini garanti etmektedir. 

İtalya karayolu nakliye kapsamında başta parsiyel nakliye olmak üzere komple nakliye, proje taşımacılığı, ağır yük taşımacılığı ve frigo taşımacılık nakliye türlerinde hizmetler verilerek her türlü müşteri beklentisinin karşılanması hedeflenmektedir.

İtalya Parsiyel Nakliye

Parça yük taşımacılığı olarak da tanımlanan parsiyel taşımacılık, İtalya nakliye süreçlerinde en sık kullanılan nakliye türüdür. Bir tırı dolduramayacak kadar az yüklerin taşımacılığı için tercih edilen parsiyel nakliyenin temel prensibi, aynı güzergaha gidecek ürünlerin aynı araç içerisinde teslim edilmesidir. Türkiye’den İtalya ihracat parsiyel ve İtalya, ithalat parsiyel taşıma işlemlerinde birden fazla alıcıya ait yükler stratejik bir planlama ile araca yüklenir. Bu yükleme sistemine göre en son indirilecek yükler araca ilk olarak yüklenirken ilk indirilecek yükler en son yüklenir. Bu sayede ürün teslimatlarında karşılaşılabilecek hasar ihtimali ortadan kaldırılır. 

İtalya parsiyel nakliye fiyatlar başta ürün türü olmak üzere taşınacak ürünlerin oranı ve kalkış-varış noktaları arasındaki mesafeye göre değişiklik gösterir. İtalya nakliye fiyatları 2023 skalası ve İtalya parsiyel nakliye güzergahı hakkında detaylı bilgi için iletişim kanallarımız üzerinden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

İtalya Ağır Nakliye

Uluslararası taşımacılık faaliyetlerinde standart yüklerin yanı sıra ihtiyaç duyulan birçok ürün türü bulunmaktadır. Standart yüklerin aksine daha büyük ebatlara ve ağırlıklara sahip bu yükler, ağır yük sınıfına girer. Kamyon ve tırlar ile taşınamayacak ebat ve ağırlıktaki yüklerin taşınması amacıyla ağır nakliye hizmetleri geliştirilmiştir. Bu kapsamda İtalya ağır nakliye sürecinde, Türkiye’den yola çıkan ağır tonajlı yükler, İtalya’ya ulaştırılırken lowbed olarak tanımlanan özel araçlar ile ulaşımı sağlanır. Bu araçlar, kasa yapısı ve araç tarzı olarak ağır yüklerin hasarsız taşınması amacıyla tasarlanmıştır. Aynı zamanda ağır nakliye sürecinde rol alan ekip, bu alanda uzman olup yükleme ve indirme işlemlerinde ürünlerin herhangi bir hasar almaması adına titizlikle çalışır.

İtalya Frigo Nakliye

Uzak mesafelere yapılan taşımacılık faaliyetlerinde göz önünde tutulan ilk konulardan biri hızlı teslimat garantisidir. Özellikle gıda ürünlerinin nakliyesinde, gönderimi yapılan yüklerin raf ömrünün kısalmaması adına hızlı ve hasarsız taşımacılık sağlanmalıdır. Bu kapsamda 5K Lojistik firması tarafından sunulan İtalya frigo nakliye hizmetleri ile başta gıda ürünleri olmak üzere belirli depo koşullarında saklanması gereken ürünler, frigorifik olarak tanımlanan araçlarla İtalya’ya ulaştırılır. Frigorifik araçlar, araç içerisini -26 derece ile +18 derece arasında bir değerde sabit tutmayı sağlayan özel soğutucu sistemine sahiptir. Bu sayede gönderimi yapılan ürünlerin tat, koku, renk ya da form değişikliği yaşamadan hasarsız olarak teslimat noktasına ulaştırılması sağlanır. İtalya transit ve ithalat nakliye kapsamında gönderimi yapılan ürün türleri arasında;

 • Taze sebze ve meyveler
 • Et ve et ürünleri
 • Süt ve süt ürünleri
 • Dondurulmuş gıdalar
 • Pasta, çikolata vb. paketlenmiş gıdalar
 • İlaç, serum vb. medikal ürünler
 • Bitkiler ve fidanlar

İtalya Nakliye Fiyatları

İtalya’ya nakliye yapan firmalar arasında güvenilir bir adres seçimi yapmak isteyen müşteriler için en önemli kriter güvenilirlik olmalıdır. Uzak mesafe taşımacılığında ürünlerin zamanında ve hızlı taşınmasının yanı sıra hasarsız taşınması, gönderici firmaların marka imajı için oldukça önemlidir. Elbette güvenilir teslimatın yanı sıra dikkat edilen bir diğer nokta İtalya nakliye fiyatları olmaktadır. Fiyat skalası, her dönem değişen maliyetlere güncellenmektedir. İtalya tır fiyatları başta olmak nakliye türlerinde fiyatlar, aşağıdaki noktalara göre değişiklik göstermektedir;

 • Ulaşım türü
 • Ulaşım güzergahı
 • Ürün türü, ebatları ve ağırlıkları
 • Kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafe
 • Hava ve yol durumları
 • Gümrük işlemleri

Değişen maliyet oranlarına göre güncel fiyat skalası ve hizmet detayları için firmamız ile iletişime geçebilir, 5K Lojistik firmasının güvenilir işlem garantisi ve uygun fiyat garantisi ile hizmet alabilirsiniz 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.