İsveç Nakliye

06.02.2023
331
İsveç Nakliye

İskandinav Yarımadasında yer alan ülkelerden biri olan İsveç, Kuzey Avrupa ülkesidir. Batıda Norveç, doğuda ise Finlandiya ile kara sınırı bulunmaktadır. Geniş yüzölçümüne sahip olsa da bulunduğu coğrafya sebebiyle ülke nüfusu güneyde toplanmaktadır. Resmi adıyla İsveç Krallığı’nın en büyük kenti ve aynı zamanda başkenti Stockholm’dür. Ülke nüfusunun bu kent ve civarında yoğunlaşması, ticaretin de bu alanda gelişmesini beraberinde getirmiştir. İsveç nakliye taşımacılığı kapsamında yürütülen İsveç nakliye hizmetleri ile bu bölgede yoğunlaşan ürün teslimatları, çeşitli ulaşım kolları ile ülkenin çeşitli bölgelerine ulaştırılmak üzere yola çıkıyor. 

İsveç lojistik alanında hizmet veren 5K Lojistik, Türkiye’den yola çıkan yüklerin gerekli izinler kapsamında güvenilir şekilde İsveç’e ulaştırılmasını sağlıyor. Çeşitli nakliye ve ulaşım türlerinin kullanıldığı 5K Lojistik hizmetleri, aynı zamanda donanımlı araç filosu ve tecrübeli ekibi ile müşteri ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermektedir. İsveç nakliye fiyatları hakkında detaylı bilgi ve ihtiyaç duyduğunuz Türkiye İsveç nakliye 2023 hizmetleri için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

İsveç Nakliye Hizmetleri

Türkiye – İsveç arasında yürütülen ticari ilişkiler kapsamında İsveç nakliye hizmetlerine talep her geçen gün artmaktadır. Artan ihtiyaç ve talebe bağlı olarak 5K Lojistik firması, her müşteri ihtiyacına cevap veren geniş hizmet seçenekleri sunuyor. İsveç nakliye hizmetleri başta ürün türü olmak üzere gönderilmek istenen ürünün ebatlarına, ağırlığına, gönderilmek istenen adrese ve müşteri taleplerine göre çeşitlilik göstermektedir. Bu kapsamda İsveç nakliye yapan firmalar arasında öne çıkan 5K Lojistik firması tarafından sunulan profesyonel hizmet seçenekleri arasında;

 • İsveç Tenteli Nakliye / Kuru Yük Taşımacılığı
 • İsveç Frigo / Reefer Taşımacılık
 • İsveç Demiryolu Taşımacılık
 • İsveç Parsiyel Taşımacılık
 • İsveç Frigo Taşımacılık 
 • İsveç Ağır Yük Taşımacılığı
 • İsveç Kapıdan Kapıya Taşımacılık 
 • İsveç Gümrük Hizmetleri
 • İsveç Depolama Hizmetleri

İsveç Karayolu Nakliye

Lojistiğe ihtiyaç duyulan ilk günden itibaren en sık tercih edilen ve kullanılmaya devam eden ulaşım türü, karayolu taşımacılık olmaktadır. Sadece karayolları kullanılarak yapılan bu taşımacılık türünde, tır ve kamyon gibi tekerlekli araç filosu kullanılmaktadır. Ülke içerisindeki taşımacılıklarda olduğu gibi uluslararası karayolu taşımacılık kapsamında başta İsveç olmak üzere İspanya, İsviçre ve Norveç nakliye hizmetlerinde karayolu taşımacılığı sıklıkla kullanılmaktadır. Sağladığı avantajlar ile ekonomik ve bir ulaşım sağlayan İsveç karayolu nakliye aynı zamanda alternatif güzergahlar ile kapıdan kapıya taşımacılık hizmetlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Güzergahlar, yapılan nakliye türüne göre değişiklik göstermekte olup parsiyel, konteyner taşımacılık ya da İsveç parsiyel nakliye güzergahları farklılık gösterebilmektedir. 

İsveç Transit Taşıma

Kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafede birden fazla ülke geçilmesi gereken lojistik hizmetlerinde transit taşıma yapılmaktadır. Her ülkenin gümrük prosedürleri birbirinden farklı olduğundan İsveç nakliye güzergahı üzerinde bulunan ülkelerin belirlenmesi, gerekli izin ve belgelerin alınması önemlidir. 5K Lojistik firması olarak karayolu güzergahı kullanılarak gerçekleştirdiğimiz İsveç transit taşıma işlemlerinde gerekli sigorta ve sözleşmeler yaparak karşılıklı bir güvence sağlıyor, gümrüklerde herhangi bir sorunla karşılaşmadan kesintisiz ulaşım sağlıyoruz. İsveç çalışan nakliye firmaları arasında alanında en başarılı ve güvenilir lojistik faaliyetlerini yürüten 5K Lojistik, güvenilir hizmetin yanı sıra ekonomik ulaşım seçenekleri ile maliyet olarak sizi zorlamadan ürünlerinizi İsveç’e ulaştırmaya devam ediyor.

İsveç Intermodal Taşımacılık

İntermodal taşımacılık, uluslararası nakliye hizmetlerinde sıklıkla kullanılan bir terimdir. Bu yük taşımacılığında birden fazla nakliye türünün kullanılması halinde ürünlerin elleçlenmeden yani yükün kap değişimi olmadan birden fazla nakliye türü ile varış noktasına ulaştırılması sağlanır. İsveç Intermodal taşımacılık sayesinde yüklerin sıfır hasar ile taşınması hedeflenmektedir. Ürünlerin taşındığı kargo ve konteyner kutuları arasında herhangi bir aktarım olmadan bu konteynerlerin diğer nakliye aracına taşınması gerçekleştirilir. Ürünlerin hasarsız taşınması yönünden bu taşımacılık türü, uluslararası faaliyetlerde öne çıkmaktadır. İsveç konteyner kutular bu faaliyetlerde büyük oranda rol oynamaktadır. Konteynerlerin içerisinde yer alan yükler, denizyolu ya da karayolu araçlarından bir başka araca yüklemede önemli avantajlar sağlamaktadır.

İsveç Parsiyel Taşımacılık

Kuzey Avrupa ülkesi İsveç’e ürün teslimatı yaparken kullanılan bir diğer nakliye türü parsiyel taşımacılıktır. Peki parsiyel taşımacılık nedir? nasıl yapılır? Öncelikle genel bir tanım yapmak gerekirse parsiyel taşımacılık, parça yük taşımacılığı olarak tanımlanabilir. Tek araç içerisinde birden fazla firmaya ait çeşitli ürünlerin yer alması, parsiyel taşımacılık olarak ifade edilir. Frigo taşımacılık ya da çeşitli nakliye türlerine oranla daha farklı bir işleyişe sahip olan parsiyel taşımacılıkta birden fazla teslimat noktası bulunmaktadır. 

Bu durum, zaman olarak teslimatın uzun sürebilmesine sebep olabiliyor. Ancak aracın kısa sürede dolması sayesinde araçlar, haftanın belirli günlerinde çıkış sağlayarak düzenli bir teslimat sirkülasyonu oluşturmaktadır. Bu süreçte ticari firmalar tarafından merak edilen bir diğer konu ise İsveç’e tır kaç günde gider? sorusu olmaktadır. İsveç tır nakliye süreleri birçok kritere bağlı olarak değişmekte olup bir tır ortalama 7 günde İsveç’teki teslimat noktalarına ulaşabilmektedir.

İsveç Frigo Nakliye

Soğuk zincir taşımacılığı olarak da bilinen frigo taşımacılık hizmetinde standart araç filosunun dışında özel araçlar kullanılmaktadır. Bu araçlar, araç içerisini belirli sıcaklık değerlerinde sabit tutarak teslimatı yapılacak ürünlerin uygun koşullarda saklanmasını sağlar. Frigorifik araç olarak tanımlayabileceğimiz bu özel soğutuculu araçlar aynı zamanda ürünlerin raf ömrünün kısalmadan teslimat noktalarına ulaştırılmasını sağlamaktadır. İsveç frigo nakliye hizmetleri ile ihracat ve ithalat ürünlerinin içeriklerinde herhangi bir bozulma olmadan uluslararası yollarda hasarsız ulaşımı mümkündür. İsveç frigo taşımacılık kapsamında teslimatı yapılan ürün türleri arasında;

 • Et ve et ürünleri
 • Süt ve süt ürünleri
 • Taze sebze ve meyveler
 • Konserve gıdalar ya da şoklanmış ürünler
 • Çikolata ve şekerleme
 • Pasta veya kremalar
 • İlaçlar ve medikal ürünler
 • Belli sıcaklık derecelerinde taşınması gereken hassas ürünler

İsveç Nakliye Fiyatları

İsveç nakliye firmaları arasında birçok yönü ile öne çıkan 5K Lojistik, müşteri memnuniyetini temel alan ekonomik bir çalışma prensibine sahiptir. Bu kapsamda lojistik süreçlerinde müşterilerine birçok avantajlı hizmet sunar. 5K Lojistik firmasının İsveç nakliye hizmetlerinde sağlamış olduğu avantajlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

 • CMR sigortası ile güvenilir taşımacılık
 • Araç takip sistemi ile güncel bilgilendirmeler
 • Uzman ve tecrübeli kadro
 • Donanımlı araç filosu
 • Son teknoloji ekipmanlar
 • Gerekli belge ve izinlerin alındığı gümrük işlemleri

Bu kapsamda Türkiye’den İsveç’e göndermek istediğiniz her türlü yük için 5K Lojistik firmasının hizmet seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. İsveç nakliye fiyatları 2023 skalası birçok kritere bağlı olarak değişmekte olup sıklıkla tercih edilen İsveç parsiyel nakliye fiyatları ve güncel fiyatlar hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.