Moldova Nakliye

06.02.2023
207
Moldova Nakliye

Avrupa ülkesi Moldova, Avrupa’nın doğusunda konumlanmaktadır. Resmi adıyla Moldova Cumhuriyeti, Ukrayna ve Romanya arasında yer almakta olup tek kara sınırı bu ülkelerledir. 1991 yılında bağımsızlığını kazanan ülke, o tarihten bugüne dünya ülkeleri ile ilişkilerini ve ticari faaliyetlerini her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. İhracat ve ithalat faaliyetlerinde Türkiye ile yürüttüğü Moldova nakliye ve lojistik hizmetleri kapsamında 5K Lojistik, önemli bir paya sahiptir. Genel olarak karayollarının kullanılarak yapıldığı Moldova nakliye 2023 faaliyetlerinde 5K Lojistik, güvenilir ve hızlı teslimatı temel almaktadır. 

İş sürecini profesyonel olarak planlayan firmamız, uluslararası karayolu taşımacılık işlemlerinde gerekli izin ve belgeleri eksiksiz olarak tamamlamaktadır. Herhangi bir sorun ve aksaklıkla karşılaşılmadan gerçekleşen teslimatlar ile çalıştığımız markaların herhangi bir maddi ya da manevi kayıp yaşamamasını garanti ediyoruz. 5K Lojistik garantisi ile profesyonel Moldova Nakliye hizmeti almak ve Moldova nakliye fiyatları 2023 skalası için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Moldova Nakliye Hizmetleri

Türkiye Moldova arası taşımacılık hizmetine ihtiyacı duyan ticari firmalar, bu süreçte ürün özelliklerine göre hizmet almalıdır. Ürün sayısı, boyut ve ağırlıkları başta olmak üzere müşteri beklentisi, teslimatın gerçekleştirileceği nakliye seçiminde öncelikli kriterlerdir. Bu kapsamda müşteri odaklı çalışma sistemine sahip 5K Lojistik firması, çeşitli nakliye türleri ile her türlü ihtiyaca cevap vermektedir. Moldova nakliye hizmetlerinde firmamız tarafından sağlanan profesyonel nakliye hizmetleri arasında;

 • Moldova kapıdan kapıya taşımacılık
 • Moldova parsiyel taşımacılık
 • Moldova komple taşımacılık
 • Moldova ağır yük taşımacılığı
 • Moldova konteyner nakliyat
 • Moldova proje taşımacılığı
 • Moldova gümrük hizmetleri
 • Moldova depolama hizmetleri

Moldova Karayolu Taşımacılığı

Uluslararası karayolu taşımacılığı, nakliye sürecinde en sık tercih edilen ulaşım türüdür. Sağladığı birçok avantaj sayesinde ürün teslimatını sorunsuz olarak gerçekleştirebilmeye imkan sunar. Ürünün teslim alındığı noktadan teslim edileceği adrese kadar olan güzergahta sadece karayolları kullanılarak yapılan taşımacılık, karayolu taşımacılığı olarak ifade edilmektedir. Belirli bir yol haritası bulunan ve ihtiyaca göre güncellenebilen güzergahlar ile Moldova karayolu taşımacılığı, hızlı bir ürün nakliyesi sağlar. 

Tır ve kamyon gibi araçların kullanılarak yapıldığı bu taşımacılıkta ürün türüne göre parsiyel nakliye, komple nakliye, frigo nakliye ve ağır yük taşımacılığı gibi hizmetler sağlanmaktadır. Herhangi bir açık denize kıyısı olmayan Moldova’ya ürün teslimatı yapılırken genellikle karayolları tercih edilmekte olup bu taşımacılık faaliyetlerine ek olarak Ukrayna ya da Romanya limanlarına ulaştırılan yükler bu noktalardan karayolu ile Moldova teslimat noktalarına gönderilebilmektedir. 

Moldova Parsiyel Taşımacılık

Parça yük taşımacılığı olarak da ifade edilen parsiyel taşımacılık hizmeti, aynı güzergaha gönderilmek istenen yüklerin, aynı araç içerisinde teslimatının yapılması sistemine dayanır. Bir tırı dolduramayacak oranda az yüke sahip ticari firmaların tercih ettiği bu sistem, aynı zamanda ekonomik bir seçenek olması yönünde bütçeyi zorlamaz. Birden fazla alıcıya ait ürünler, belirli bir yükleme stratejisi ile araca yüklenerek yola çıkar. Ulaşım güzergahı, ürün teslimatının yapılacağı noktalar üzerinden belirlenmektedir. Bu sayede hem zaman hem de enerji tasarrufunun sağlandığı Moldova parsiyel taşımacılık, Türkiye’den Moldova’ya yük gönderimi yapmak isteyen firmalar tarafından tercih edilen bir seçenektir. Moldova komple taşımacılık hizmeti, parsiyel taşımacılığın aksine bir tırı doldurabilecek oranda yüke sahip firmalar tarafından tercih edilmekte olup parsiyel taşımacılık ve komple taşımacılık hizmetinde fiyatlar, bu doğrultuda değişiklik göstermektedir. 

Moldova Frigo Taşımacılık

Ülke içinde olduğu gibi uluslararası taşımacılık hizmetlerinde frigo nakliye çözümleri, büyük oranda paya sahiptir. Günlük hayatın devamlılığı açısından ihtiyaç duyulan her türlü gıda ve ilaç ürünlerinin taşımacılığı, frigo nakliye hizmetleri ile gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda hizmet veren 5K Lojistik firması, donanımlı frigorifik araçları ile taşımacılığını yaptığı ürünlerin raf ömürleri kısalmadan nakliye sürecini tamamlamaktadır. Bunun dışında özel soğutuculu sisteme sahip araçlarda araç içerisi, belirli sıcaklık değerlerinde sabit kalarak ürünlerin depolama koşullarında taşınabilmesine imkan sunar. 

Moldova frigo nakliye hizmetlerinde hasarsız teslimat için tercih edilen bu sistemde araç içerisi belirli sıcaklık değerlerinde sabit kaldığından başta gıda ürünleri olmak üzere taşınan hiçbir hassas üründe herhangi bir tat, renk, koku ve form değişikliği yaşanmaz. Frigolu taşımacılık ısı değerleri -26 derece ile +18 derece arasında olmaktadır. Türkiye Moldova arası frigo nakliye hizmetleri hakkında bilgi ve detaylar için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Moldova Ağır Yük Taşımacılığı

Standart yüklerin aksine daha büyük ağırlıkta ve ebatlardaki yüklerin taşınması, ağır yük taşımacılığı olarak ifade edilmektedir. Özellikle inşaat sektöründe ihtiyaç duyulan bu taşımacılığın, standart tır ve kamyonlarla gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Bu kapsamda lowbed araçlar olarak tanımlanan araçlardan yararlanılmaktadır. Lowbed araçlar, tasarım ve donanım olarak ağır yüklerin taşımacılığının yapılmasına uygundur. Bununla birlikte ürün yükleme ve indirme aşamalarının hasarsız olarak gerçekleştirilmesine imkan sunar. Bu tip araçların kasa yapısı, yere oldukça yakındır. Bu sayede başta borular olmak üzere rüzgar türbinleri, jeneratörler ve inşaat makineleri gibi yüklerin sıfır hata ile taşınması sağlanır.

Moldova Parsiyel Nakliye Güzergahları

Ürünlerin güvenilir teslimatının yanı sıra en hızlı şekilde alıcıya ulaştırılması, gönderici firma için dikkat edilen önemli bir konudur. Bu kapsamda alanında en başarılı lojistik faaliyetlerini yürüten 5k Lojistik firması, Türkiye – Moldova arası stratejik bir güzergha belirleyerek ürün teslimatlarının en kısa sürede gerçekleştirilmesini garanti ediyor. Moldova parsiyel nakliye süresi birçok kritere bağlı olarak değişmekte olup bu kriterler;

 • Tercih edilen güzergah
 • Kullanılan ulaşım ve nakliye türü
 • Hava ve yol durumları
 • Müşteri ihtiyaçları
 • Uluslararası taşımacılıkta karşılaşılan özel durumlar

olarak sıralanabilir. Ek olarak diğer nakliye türlerine oranla frigo nakliyede ulaşım süresi son derece önemlidir. Diğer nakliye ürünlerinin aksine hassas içerikli ürünlerin zamanında taşınması, ürünlerin raf ömrünün azalmaması veya ulaşım sürecinde herhangi bir hasar almaması adına gereklidir. Bu sebeple Moldova frigo nakliye güzergahları belirlenirken stratejik bir planlama yapılır ve en güvenilir yollardan en hızlı ulaşım amaçlanır.

Moldova Nakliye Fiyatları

Uluslararası alanda hizmet veren Moldova nakliye firmaları arasında 5K Lojistik, temel aldığı müşteri memnuniyeti doğrultusunda hizmet vermeye devam etmektedir. Başta Moldova olmak üzere Belarus ve Rusya nakliye hizmetlerinde öne çıkan firmamız, güvenilir ürün teslimatının yanı sıra ekonomik fiyatlarla müşteri beklentisini karşılamaktadır. Fiyatlar Moldova nakliye süresi, nakliye güzergahı, ürün türü, oranları ve ebatları gibi birçok kritere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Değişen piyasaya ve maliyetlere göre güncellenen Moldova nakliye fiyatları ve süreçle ilgili detaylar için firmamız ile iletişime geçebilir, ihtiyaç duyduğunuz nakliye türünde profesyonel ve güvenilir hizmet alabilirsiniz.  

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.