Romanya Nakliye

08.02.2023
123
Romanya Nakliye

Avrupa’nın kesişim noktasında konumlanan Romanya, Balkan ülkelerinden biri olarak ifade edilir. Doğu, güney ve orta Avrupa’nın kesişiminde yer alan ülke, nakliye ve lojistik faaliyetlerinde bulunduğu coğrafyanın stratejisini kullanabilmektedir. Sırbistan, Moldova, Macaristan, Ukrayna ve Bulgaristan ile kara sınırı bulunan Romanya aynı zamanda Karadeniz’e kıyısı bulunan bir ülkedir. Bu kapsamda havayolu ve karayolu taşımacılık faaliyetlerine ek olarak denizyolu taşımacılık faaliyetlerini de kullanabilme imkanı söz konusudur.

Konum olarak bakıldığında Türkiye – Romanya arası mesafenin birçok dünya ülkesine kıyasla yakın olması, iki ülkenin ticari faaliyetlerinin her geçen gün gelişmesine imkan sunmuştur. Bunun yanı sıra alternatif güzergahlar ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda çeşitlenen nakliye ve lojistik faaliyetleri ile süreç, 5K Lojistik firması tarafından profesyonel olarak yürütülür. Romanya nakliye faaliyetleri kapsamında detaylar ve Romanya nakliye fiyatları güncel tablo için iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Romanya Karayolu Nakliye

Kalkış noktasından teslim alınan yüklerin varış noktasına yani teslimat adresine kadar olan sürecinde yalnızca karayollarının kullanılması, karayolu nakliye hizmeti olarak tanımlanabilir. Yükün türüne uygun tercih edilen tekerlekli araçlar, bu hizmet için kullanılmaktadır. Genellikle tır ve kamyonların sürece dahil edildiği Romanya karayolu nakliye hizmetlerinde güzergah, bu araçların geçişi için uygun olan bölgelerden yapılır. Bu süreçte Romanya nakliyat hizmeti alan firmaların en sık araştırdığı konulardan biri Romanya’ya tır taç günde gider? sorusu oluyor. Karayollarının esnek çözümler sunması, araçlar için avantaj olmakla birlikte karayolu, denizyolu taşımacılığına kıyasla en hızlı ulaşım türüdür. Elbette tırların varış süresi taşınan malın türüne ve tercih edilen güzergaha göre değişiklik göstermektedir. Net bir zaman dilimi verilmemekle birlikte karayolu taşımacılığı kullanılarak yükleriniz, ortalama 2 – 5 gün arasında teslim edilir.

Romanya Parsiyel Nakliye

Parsiyel taşımacılık, nakliye ve lojistik faaliyetlerinde en sık tercih edilen nakliye türlerinin başında geliyor. Parsiyel nakliye çalışma sistemine göre birden fazla alıcıya ait yükler aynı araç içerisinde taşınarak teslimat noktalarına ulaştırılır. Türkiye Romanya arası yürütülen taşımacılık faaliyetlerinde hızlı ve profesyonel çözümler için Romanya parsiyel nakliye tercih edilmekte olup bütçesini düşünen firmalar için ekonomik bir nakliye faaliyetidir. Tek aracı dolduramayacak oranda az yüke sahip olan firmalar tarafından tercih edilen bu işlem, tek araç tahsis etmek yerine, farklı alıcılara ait yüklerin olduğu ortak araçla yük gönderimi sayesinde daha uygun maliyetlidir. 

Komple taşımacılık hizmetlerinin aksine aracın tam dolum ile yola çıkması esas olduğundan ortak bir depo merkezine getirilen ve burada toplanan yükler, aracın tam dolmasıyla birlikte teslimat noktalarına ulaştırılmak üzere yola çıkar. Araca yüklenme sürecinde en son indirilecek yüklerin araca ilk olarak yüklenme sistemi sayesinde teslimat noktalarında ürünlerin hasar alma riski minimuma iner.

Romanya Ağır Nakliye

Ülke içi ve uluslararası taşımacılık faaliyetlerinde yükler, ihtiyaca göre çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlilikte yükler çoğu zaman standart ebatların ve ağırlıkların üzerine çıkabilmektedir. Normalin üzerinde ebat ve ağırlığa sahip yüklerin Türkiye – Romanya arası teslim süreci, Romanya ağır nakliye olarak tanımlanabilir. Romanya nakliye firmaları tarafından gerçekleştirilen bu süreçte, ağır yüklerin taşınmasına uygun araç temini oldukça önemlidir. Yüklerin hasarsız teslimatının yanı sıra teslim noktasındaki kurulumunu da kapsayan hizmetlerde tecrübeli bir ekip ve profesyonel ekipmanlardan yararlanılması gereklidir. Romanya karayolu nakliye sürecinde yürüttüğü profesyonel süreçle adından söz ettiren 5K Lojistik, ağır yüklerin taşınabilmesine imkan sunan lowbed araçlar ile hizmet sunmaktadır. 

Romanya Frigo Nakliye

Soğuk zincir taşımacılığı olarak bilinen frigo nakliye, teknolojinin nakliye ve lojistik sektöründeki en önemli yansımasıdır. Temel gıda malzemeleri başta olmak üzere hassas içeriğe sahip ürünlerin karayolları kullanılarak birkaç günden uzun mesafeye gönderiminde frigo taşımacılık kullanılır. Ukrayna, Bulgaristan ve Arnavutluk nakliye gibi birçok Avrupa ve Balkan ülkesine verilen hizmetler başta olmak üzere Romanya frigo nakliye çözümleriyle de gıda ürünlerinin teslimatı sorunsuz şekilde tamamlanır. Bu süreçte kullanılan araçlar son teknoloji donanıma sahip olup ürünlerin uygun depo koşullarında taşınmasını sağlar. Araç içerisini -26 ile +18 derece arasında bir değerde sabitleyebilen frigorifik araçlar, ulaşım süreci boyunca gıda, bitki, ilaç ve kimyasal içerikli ürünlerin herhangi bir bozulmaya uğramadan teslim edilebilmesini garanti eder.

Romanya Nakliye Güzergahları

Genel olarak bakıldığında Romanya’nın önemli bir kısmı dağlık bölgelerden oluşmaktadır. Ülke coğrafyası, ürün teslimatlarında tercih edilen güzergahları belirlemede en önemli etken olduğundan güzergah seçimi yapılırken zaman, enerji ve maliyetten tasarruf sağlayacak bir yol belirlenir. Romanya tır nakliye firmaları genellikle 3 farklı sınır kapısından birini tercih ederek ulaşım sağlamaktadır. Genellikle Bulgaristan üzerinden yapılan seferler, teslimat noktalarının konumuna göre farklı güzergahlara bölünebilmektedir. Romanya nakliye güzergahları başta yükün türü olmak üzere teslimat noktası ve müşteri beklentisi göz önüne alınarak belirlenmektedir. 

Romanya Nakliye İlleri

Başkenti ve en büyük şehri Bükreş olan Romanya, her geçen gün geliştirdiği ihracat ve ithalat faaliyetleri ile birlikte birçok farklı şehrinde Romanya nakliye firmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye – Romanya nakliye hizmetleri kapsamında ürün teslimatlarının yapıldığı merkezi konumlar yani Romanya nakliye illeri aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Bükreş (Başkent)
 • Galati
 • Botoşani
 • Arad
 • Braşov
 • Cluj
 • Dolj
 • Yaş
 • Prahova
 • Timiş
 • Suceava
 • Argeş

Romanya Nakliye Fiyatları

Yaşamın sürekliliğinde farklı sektörlere ait sayısız ürün grubu, ülke içinde ve uluslararası düzeyde taşınarak ihtiyaçları düzenli olarak karşılar. Bu süreçte Romanya ürün taşımacılığı için nakliye firması ile anlaşan ticari firmalar, kaliteli ve güvenilir teslimatın yanı sıra nakliye fiyatları konusuna da dikkatlidir. Türkiye’den Romanya’ya düzenli olarak ürün teslimatlarında firmalar, bütçesini korumak adına yüksek kalitede hizmeti uygun fiyatlarla almayı talep etmektedir. Bu kapsamda 5K Lojistik, geniş bir skalaya sahip Romanya nakliye fiyatları ile her bütçeye hitap edebilmeyi başarmaktadır. 

2023 Romanya nakliye fiyatları başta tercih edilen ulaşım ve nakliye türü olmak üzere kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafe gibi birçok unsura bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu sebeple Romanya tır fiyatları ve nakliye fiyatları 2023 güncel tablo için bizimle iletişime geçebilir, profesyonel nakliye hizmetlerinden uygun fiyat garantisi ile yararlanabilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.