Bulgaristan Nakliye

08.02.2023
200
Bulgaristan Nakliye

Balkanlarda bulunan bir ülke olan Bulgaristan, aynı zamanda Türkiye ile sınır komşusudur. Resmi adıyla Bulgaristan Cumhuriyeti; güneydoğuda Türkiye ile komşu olmasının yanı sıra kuzeyde Romanya, güneyde Yunanistan, batıda ise Kuzey Makedonya ve Sırbistan ile sınır komşusudur. Doğuda ise Karadenize kıyısı olan ülke, bulunduğu konum itibariyle gelişmiş karayollarına ve limanlara sahiptir. Ticaret hacmini büyütmeye devam eden ülke, ihracat ve ithalat faaliyetleri kapsamında Bulgaristan nakliye hizmetlerini geliştirmektedir. 

Diğer birçok Avrupa ve Balkan ülkesiyle olduğu gibi Türkiye ile de ticaretini kesintisiz devam Bulgaristan’a ülkemizden gönderilen ürün ve mallar, 5K Lojistik tarafından taşınmaktadır. Gelişmiş araç filosu ile 5K Lojistik, Türkiye – Bulgaristan arası ürün nakliyesinde önemli bir paya sahiptir. Bu kapsamda Bulgaristan nakliye hizmetleri ve Bulgaristan nakliye fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için 5K Lojistik firması ile iletişime geçebilirsiniz. 

Bulgaristan Nakliye Hizmetleri

Tüketim ve dolayısıyla üretimin her geçen gün arttığı günümüzde, nakliye ve lojistik faaliyetlerine olan talep de giderek artmaktadır. Bu kapsamda artan ihtiyaçlara paralel olarak nakliye hizmetleri de çeşitlilik göstermeye devam ediyor. Müşteri beklentisini daima göz önünde bulunduran 5K Lojistik firması olarak Bulgaristan nakliye hizmetleri başta olmak üzere Balkan ve Avrupa ülkelerine sorunsuz teslimat gerçekleştirirken, çeşitli nakliye çözümleri ile her ihtiyaca cevap vermekteyiz. İhtiyaç duyulan ve talep edilen Bulgaristan nakliye hizmetleri kapsamında aşağıdaki çözümlerle müşterilerimize yardımcı olmaya devam ediyoruz;

  • Bulgaristan kapıdan kapıya taşımacılık
  • Bulgaristan frigo taşımacılık
  • Bulgaristan parsiyel taşımacılık
  • Bulgaristan ağır yük ve gabari taşıma
  • Bulgaristan komple taşımacılık
  • Bulgaristan gümrükleme ve depolama hizmetleri
  • Bulgaristan iç nakliye hizmetleri

Türkiye Bulgaristan Nakliye

Balkan ülkesi olan Bulgaristan, gerek ülkemize gerekse diğer Avrupa ülkelerine olan yakınlığı ile stratejik bir konumdadır. Bu konumu kullanarak önemli ticari güzergahları ile lojistik faaliyetlerini her geçen gün geliştirmektedir. Gelişen ve büyüyen Bulgaristan nakliyat sürecinde 5K Lojistik firması olarak Türkiye ile kesintisiz taşımacılık faaliyetleri için çalışmaya devam etmekteyiz. Türkiye Bulgaristan nakliye sürecinde son teknoloji sistemlere sahip araçların yanı sıra alanında uzman tecrübeli kadromuzla hizmet veriyoruz. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden yola çıkan yükler, Edirne üzerinden Bulgaristan’a ulaştırılmakta ve ürün teslimatı yapılmaktadır. Türkiye Bulgaristan yükleri genellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Trabzon ve Kocaeli gibi büyükşehirlerden yapılmakta, tır ve kamyonlarla Bulgaristan’a ulaştırılmaktadır.

Bulgaristan Karayolu Nakliye

Geçmişten günümüze karayolları, nakliye ve lojistik faaliyetlerinde tercih edilen en önemli ulaşım yolu olmaktadır. Genellikle kamyon ve tırlar aracılığı ile gerçekleştirilen karayolu ürün nakliyesi, birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Özellikle Bulgaristan gibi sınır komşumuz olan ülkelere, en hızlı teslimatlar, karayolları ile gerçekleştirilebiliyor. Bunun en önemli sebebi, düzenli seferler ile bekleme süresinin minimuma indirilmiş olmasıdır. Aynı zamanda gelişmiş karayolları, esnek çözümler sunarak kapıdan kapıya nakliye gibi çeşitli çözümleri de beraberinde getirmektedir. 

Birçok avantaj sağlayan Bulgaristan karayolu nakliye sürecinde müşterilerin en sık araştırdığı konulardan biri tır kaç günde gider? sorusu olmaktadır. Bulgaristan’a gönderilen yüklerin teslimat süresi, kalkış ve varış noktaları arasındaki mesafe başta olmak üzere tercih edilen güzergah ve yol durumlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak Türkiye – Bulgaristan arası taşımacılık faaliyetleri birkaç gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Bulgaristan Transit Taşıma

Türkiye Bulgaristan transit taşıma hakkında bilgi vermeden önce transit taşımanın, aktarmalı bir ulaşım türü olduğunu ifade etmeliyiz. Stratejik bir ulaşım ve nakliye için gerçekleştirilen transit taşıma ile teslimatların hızlı şekilde gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Transit taşımacılıkta genellikle Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapıları tercih edilmektedir. Sınır kapılarından çıkış yapan yükler, donanımlı araçlar yardımıyla en hızlı şekilde teslimat noktasına ulaştırılmaktadır. Bulgaristan tır firmaları arasında yıllardır edindiği tecrübe ile öne çıkan 5K Lojistik, Bulgaristan transit taşıma hizmetleri ile süreci kesintisiz olarak yürütmektedir.

Bulgaristan Havayolu Nakliye

Bulgaristan karayolu taşımacılık faaliyetlerinin yanı sıra tercih edilen bir diğer ulaşım yöntemi Bulgaristan havayolu nakliye olmaktadır. Özellikle acil teslimatlarda tercih edilen havayolu taşımacılığı, yükte hafif ancak pahada ağır olan ürünlerin taşımacılığında kullanılmaktadır. Bulgaristan nakliye firmaları tarafından verilen bu hizmetler aynı zamanda en güvenilir lojistik çözümlerinin başında geliyor. Karayolu taşımacılığına oranla en güvenilir taşımacılık faaliyetlerinden biri olan Bulgaristan havayolu nakliye, fiyat olarak maliyetli olması sebebiyle genellikle önemli ve değerli ürünlerin taşımacılığında öne çıkmaktadır. Ülkemizde büyük havaalanlarından kalkan taşıma uçakları, Bulgaristan’da yine önemli ticari şehirlerde havaalanlarına inerek ürün teslimatını gerçekleştirmektedir.

Bulgaristan Parsiyel Taşımacılık 

Parça yük taşımacılığı olarak da ifade edebileceğimiz parsiyel taşımacılık, günümüzde en sık tercih edilen taşımacılık türlerinden biridir. Özellikle maliyet olarak avantajlı olması, düzenli taşımacılık hizmeti alan firmalar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Birden fazla alıcıya ait yüklerin aynı araç ile taşınmasını ifade eden parsiyel taşımacılık, bir tırı doldurmayacak oranda az yüklerin, herhangi bir bekleme süresi olmadan düzenli aralıklarla teslim edilmesini sağlamaktadır. Bu sayede hızlı bir süreç olan Bulgaristan parsiyel taşımacılık hizmetlerinde firmalar, zaman tasarrufunun yanı sıra enerji ve maliyet açısından da avantajlı bir duruma sahip olur. Bulgaristan parsiyel nakliye fiyatları birçok taşımacılık türüne oranla uygun olmasının yanı sıra teslimatların en hızlı şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan Bulgaristan parsiyel nakliye süreleri firmalara önemli avantajlar sağlamaktadır.

Bulgaristan Frigo / Reefer Taşımacılık

Soğuk zincir taşımacılığı olarak tanımlayabileceğimiz frigo nakliye, özellikle gıda sektöründe ülke içi ve uluslararası taşımacılıkta öne çıkan bir lojistik faaliyetidir. Bu kapsamda 5K Lojistik, özellikle Bulgaristan başta olmak üzere Almanya ve Macaristan nakliye hizmetlerinde frigorifik araçlardan yararlanarak sorunsuz ve güvenilir bir teslimat gerçekleştirilir. Bulgaristan frigo / reefer taşımacılık kapsamında tecrübeli ekibin yanı sıra son teknoloji soğutma sistemlerine sahip araçlar kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra soğuk zincir taşımacılığında yararlanılan reefer konteyner sistemleri, özellikle sabit ısı ve nem gerektiren gıda ve hassas ürünlerin uygun depo koşullarında taşınmasına yardımcı olur.

Tenteli / Kuru Yük Taşımacılığı

Dünya ticaretinde kuru yükler, önemli bir ticari paya sahip yük türüdür. Kuru yüklerin sorunsuz şekilde taşınması için geliştirilen tenteli / kuru yük taşımacılığı, kuru yüklerin taşınmasına uygun dorselerden oluşmaktadır. Başta kapaklı ve kapaksız olarak ayırabileceğimiz bu araçlar, kayar çatı, jumbo, pilot ve midilli gibi farklı işlevlere sahiptir. Kuru yüklerin pratik bir şekilde yüklenebilmesinin yanı sıra yine hızlı ve kolay şekilde boşaltılmasına yardımcı olan bu sistemlere sahip araçlar, 5K Lojistik firması ile hizmetinize sunuluyor. Sıvı yüklerin haricinde tutulan her türlü yüklerin taşınmasını ifade eden Bulgaristan kuru yük taşımacılığında ihtiyaç duyduğunuz ürün teslimatları ve detaylar için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Bulgaristan Nakliye Fiyatları

Ülkemizin çeşitli bölgelerinden yükleri ile yola çıkan araçlar, Bulgaristan’a yük teslim etmek üzere çeşitli güzergahlar tercih eder. Başta gidiş güzergahı olmak üzere kalkış ve varış noktalarındaki mesafe gibi kriterler, Bulgaristan nakliye fiyatları üzerinde belirleyicidir. Bunun yanı sıra tercih edilen ulaşım türü ve nakliye türü de fiyatlar üzerinde etkilidir. Örnek vermek gerekirse frigo nakliyede yükler doğrudan teslimat noktasına ulaştırılırken Bulgaristan parsiyel nakliye güzergahları, farklı teslimat noktaları olduğundan farklı seçeneklere sahiptir. İzmir Bulgaristan nakliye ve Edirne Bulgaristan nakliye başta olmak üzere ihtiyaç duyduğunuz güvenilir ve uygun nakliye hizmetleri için bizimle iletişime geçebilir, Bulgaristan nakliye fiyatları hakkında detaylara ulaşabilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.